Είναι οι καφρίλες αστείες ;

Οι καφρίλες όταν είναι πετυχημένες (ο ορισμός της πετυχημένης καφρίλας είναι άλλο θέμα βέβαια και χωράει συζήτηση), τότε είναι αστείες. Φυσικά οι περισσότερες γυναίκες δεν κατανοούν την αξία μιας καφρίλας, αλλά αυτό έχει ίσως να κάνει και με τον διαφορετικό τρόπο σκέψης και αντίληψης των πραγμάτων αντρών-γυναικών (φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις).

οι επιλογές του poll είναι δηκτικές δεν είναι κάφρικες. μην λέμε ότι θέμε, ε

θα επιστρέψω

α. κάνετε καφρίλες? γιατί σας αρέσουν?
β. γελάτε με καφρίλες ?
γ. τι γνώμη έχετε για τις γυναίκες-κάφρους? πιστεύετε ότι χάνουν σε θηλυκότητα ή κερδίζουν σε χιούμορ?[/QUOTE]

α)καμια φορα κανουμε και καμια…δε μας αρεσουν ιδιαιτερα,αλλα ενταξει,δε μας χαλανε κιολας.
β) συνηθως οχι,αλλα αμα καποια ειναι πετυχημενη και ταιριαζει με την περιπτωση και με τα ατομα ειναι καλοδεχουμενη.
γ)πιστευω οτι χανουν λιγακι εως πολυ σε θυλικοτητα,οπως συμβαινει και οταν βριζουν…οι γυναικες στο ακουσμα καφριλας συνηθως ξενερωνουν και ετσι ειναι απο τη φυση τους κατασκευασμενες να κανουν…
τωρα αν καποια τολμησει κατι τοσο παρατολμο γι αυτη οσο μια καφριλα,δεν θα τη πουμε και λεσβια και ιδιαιτερα αν ειναι πετυχημενη ισως μας αιφνιδιασει και ευχαριστα!!!

Επικό ποστ το αποπανω.

Ον τόπικ:

43 ποστ και ζήτημα να έχουν πει 1-2 παιδιά ένα παράδειγμα του τι περίπου θεωρούν καφρίλα.

να πω εγω μια?
καφριλα για μενα με λιγα λογια ειναι να ριξω ενα ρεψιμο στη μαπα της κοπελας μου! :slight_smile:

:bow: Αν και νομίζω με το καινούριο patch θα ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα…

Εχμ όχι :slight_smile: Αυτό είναι αηδιαστικό, για μένα τουλάχιστον. Αλλά κυρίως είναι απύθμενα ηλίθιο και ανούσιο. No offence ε.

Αν εκείνη σου κλάσει στη μάπα, θα το βρεις αστείο; :slight_smile:

Καλά λέει ο Κρισπ, δεν έχουμε πει ακόμα τι εννοούμε. Εγώ όταν λέω “καφρίλες” εννοώ αστεία τα οποία ενδεχομένως να ενοχλούσαν τον άλλο αλλά δεν τον ενοχλούν τελικά, γιατί τον ξέρουμε, είναι φίλος μας και κάνουμε τα αστεία αυτά με τρόπο που δείχνουμε ότι κάνουμε πλάκα. Ένα παράδειγμα είναι όταν πχ λέμε σε μια φίλη μας που είναι στο δοκιμαστήριο “αυτό που πας να φορέσεις θα μου πάει καλύτερα γιατί έχω δυο μέτρα πόδια/πιο ωραίο πωπό/πιο ταιριαστά μάτια, όχι σαν εσένα :)”.

Φλώρικη καφρίλα; :-k

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι όσες καφρίλες ακούγονται όταν πηγαίνεις σε μπουγατσομύτιν, ειδικά την πρώτη φορά :expressionless: Οι μπουγατσοφάγοι κατάλαβαν.

Πφ, δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο χαρακτηριστικό παράδειγμα, σόρι.

Λοιπόν, με την πρώτη έννοια ήταν όταν, τη μέρα των ελέγχων, είχα χωρίσει την αφάνα μου σε 3 κετσιδάκια και ρωτούσα στα Συριανά όποιον περνούσε πού δίνουν τους ελέγχους.

Με την έννοια της χοντράδας, στις περασμένες απόκριες, μαζί με τον τότε κολλητό μου, μας έπιασε οικολογική συνείδηση και αντί για αφρούς πετούσαμε μελωμένα μπακλαβαδάκια…:stuck_out_tongue:

δεν ειπα οτι το εχω κανει ουτε θα το κανω ποτε.γενικα δεν κανω τετοιες καφριλες και δεν μαρεσει να μου κανουν…απλα ξερω οτι πολλοι το κανουν γιαυτο και επειδη μου εχει μεινει στο μυαλο με το που ειδα το μηνυμα απο τον κρις μου ρ8ε με την μια στο μυαλο…το χω δει μπροστα μου γιαυτο το ανεφερα!8O

Τί χαριτωμένο…

Παραδείγματα:

http://www.youtube.com/watch?v=PpD3arMrbA0 (το 1ο βιντεο με το γκολφ)
http://www.youtube.com/watch?v=8FxAF2Oyhfc&feature=related

Και φυσικά η ταινια “ωδή στην καφρίλα” Borat!

Oι ανιδιοτελείς,ναι ειναι αστείες…Αυτό…:slight_smile:

Όντως, ε΄ναι μια ωδή στην καφρίλα. Πού κ πού γινόταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πρόστυχο, γενικά όμως είχε φάση…:wink:

Oι καφριλες ως ποστ(γραπτος λογος) εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να αποτυχουν,μια και ειναι αρκετα απροσωπες και χανεται η στιγμιαια και αυθορμητη αντιδραση των υπολοιπων.Βεβαια πολλες φορες εχω γελασει τρελα με “καφροποστ” εδω μεσα.Σε real life καταστασεις ωστοσο,τα πραγματα ειναι διαφορετικα.Παντα ομως επαφυεται στην αισθηση του χιουμορ,καθως και του τι θεωρει"καφριλα" ο καθενας μια και τα ορια ειναι λιγο πολυ δυσδιακριτα.Κατα τ αλλα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.Θεωρω χειροτερη καφριλα την σοβαροφανεια και τον γιαλαντζι καθωσπρεπισμο ειτε εντος ειτε εκτος φορουμ.

φοβερό ποστ πραγματικά ! μπράβο :respect: :respect: :respect:

¶μα δεν έχει πρόβλημα το άτομο που θα του την κάνεις φυσικά και είναι αστεία. Προσωπικά η συντριπτική πλειοψηφία των ατόμων που κάνω παρέα δεν έχουν πρόβλημα, εγώ δεν έχω και έτσι είναι βασικό συστατικό του χαβαλέ μας οι καφρίλες :smiley: :smiley: :smiley:

Μα το Δία, ωραίο thread!..

Συνήθως φαίνεται πότε η καφρίλα είναι:
A) Aυθεντική, με σκοπό την προσωπική έκφραση ή το χιούμορ.
B) Aυτοσκοπός, και κρύβει μια ανύπαρκτη άποψη, ανάγκη αυτοπροβολής, “μαγκιάς” και καλά, ή εκπλήρωσης κάποιου συγκεκριμένου σκοπού.
Στην πρώτη περίπτωση, αν όχι αστεία, θα βγει τουλάχιστον συμπαθητική. Στη δεύτερη περίπτωση, ο ηθικός αυτουργός είναι για άγριες μπουνιές.

στα ελληνικα?

Σάτιρα ήταν ρε παιδιά, ο τύπος είναι Εβραίος άρα δεν μπορείς να τον πεις ρατσιστή.:wink:

Καθόλου πρόστυχη ταινία, εντάξει σε μια σκηνή παλεύουν δύο άσχημοι άνδρες γυμνοί όταν ό ένας πιάνει τον άλλον να αυνανίζεται με το περιοδικό του.“No handy-party with pam-ela!!!”:lol: :lol: :lol:

Η υπερβολικη καφριλα (aka δειτε κανω ενα σορο καφριλες, ειμαι καφρος, αρα ειμαι μαγκας), η συνεχομενη καφριλα (aka κανω συνεχια την ταδε καφριλα, αρα ειμαι καφρος, αρα μαγκας) και η καφριλα που δεν ειναι καν καφριλα (ρε κοιταξα τον κολ* τις ταδε για μισο δευτερολεπτο, ειμαι καααφροοοος) ειναι εντος ηλιθια και σπαστικα
Η καφριλα που βγαινει που και που απο μονη της εχει φαση ομως

Παράδειγμα τηλεοπτικής καφρίλας. Στην σειρά "ιατρικές Υποθέσεις " του Star ( Dr. House ντε) , ένας γιατρός ροκανίζει το μπαστούνι του ψευτοανάπηρου συναδέλφου του με αποτέλεσμα αυτός να φάει σούπα ανάλογη της Φάνης Πάλλης Πετραλιάς. Γέλιο είχε :smiley:
Οι καφρίλες επίσης, ειδικά οι λεκτικές είναι και ένας υπερβατικός τρόπος αντιμετώπισης πολύ ακραίων και δύσκολων καταστάσεων . Όπως και να το κάνουμε είναι ένα είδος χιούμορ. Σε άλλους ταιριάζει, σε άλλους όχι.