Μουσική και μπυρόνια

Στο thread για τους ZZ Top κάποιος είχε γράψει τη φοβερή ατάκα με τα μπυρόνια. Ποιά είναι η αγαπημένη σας μουσική επιλογή τις ώρες που πίνετε μπύρα.

Προσωπικά πιστεύω ότι οι Morphine είναι απλά ό,τι πρέπει!

Blues γενικά,AC/DC,Saxon,Motorhead!

Απο Blues,Rock, μεχρι Metal… δλδ , Doors,Steely Dan,R.Gallagher,Led Zeppelin… Metallica, Maiden… ktl

Οτιδήποτε folk, stoner, hardcore, ΑC/DC, Deep Purple, Gov`t Mule, Sodom, Megadeth…

Νομιζω οτι οι Tankard εχουν τα απολυτα ασματα για τετοιες περιστασεις! :smiley:

Νομίζω ότι δεν έχω να πω κάτι άλλο. Καλά, απλώς για του λόγου το αληθές:

Αlcohol
Empty Tankard
Total Addiction
Puke
For A Thousand Beers
The Morning After
Beermuda
Space Beer
Stone Cold Sober
Kings Of Beer
Alcoholic Nightmares
Need Money For Beer
New Liver please
Die With A Beer In Your Hand
Dead Man Drinking
We Still Drink The Old Ways
The Beauty and The Beer
Frankfurt We Need More Beer

ουφ…

Πιστευω οτι μονο ενα συγκροτημα ακουγεται τελεια μαζι με μπυρες…

[SIZE=“7”]ΑC/DC [/SIZE]

Βασικα, αν οι μπύρες είναι αρκετές τότε ακόμα και η Θώδη μια χαρά ακούγεται. :!:

Διχως να πινω πολυ σε καθημερινη βαση ακουγεται ωραιος συνδιασμος το thrash+ μπυρα η stoner (rock οχι μεταλ!)+μπυρα.
Αν και το τοπικ πολυ καπως… :Ρ

AC/DC κ’ Spiritual Beggars πιστεύω είναι από τα βασικά συστατικά στη συνταγή της επιτυχίας. :drunk:

A και το Just Call Me Easy από Blues Gang μου θυμίζει κάτι σε μπυροποσία. καλή φάση.

Aν πιεις πρώτα τις μπύρες όντως.:lol:

Ε οι Tankard αξιζουν δικαιωματικα την πρωτη θεση.Το ονομα τους σημαινει ποτηρι μπυρας ή
κατι τετοιο.Επισης AC/DC,Motorhead,Beggars αν και αναλογα την παρεα και τα κεφια μπορεις
ανετα να πιεις μπυρες.Τελευταια φορα που ηπιαμε μπυρες με κατι φιλαρακια το μουσικο υποβαθρο
ηταν οι EyeHateGod :bow: .

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως σήμερα με καλομοίρα κτλ θα κατεβάσω κάμποσα μπυρόνια :-s

Εγώ που σημερα θα πάω στο bachelor party ενός φίλου που παντρεύεται την αλλη εβδομάδα, να δεις μπυρόνια. Ρε τι bachleor party κ μλκς, να ουμε. Πω πω σκατογερνάμε ρεεεεεε!!!

Αχαχα ! Μπαρμπα-Πανο καλα να περασεις ρε !

Thanks!!! Αν και εγώ θα ρίξω πρόταση να πάμε στο bachelor της γυναίκας του. Θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

8O τι λες ρε αποπανε?

Στου αντρα ερχεται η γκομενα που κανει στριπτιζ, οχι στης γυναικας…

Στης γυναικας κανει αντρας στριπτιζ… με σωματαρα συνηθως και …γκουχου…:? :?

Τι να υποθεσω? Γιατί θες να πας στο δευτερο? :-s :-s

Αχ, χάλασε και ο παναγιώτης παιδιά… [-X [-X

Με Kreator πάει κάτω η μπυρίτσα πιο άνετα

Ναι αλλά ο άντρας που κάνει στριπτήζ μένει στο στριπτήζ.

[SPOILER]¶ρα μένουν και όλες οι θυληκές υπάρξεις… χ0ρνυ :wink:

Κάτι ξέρει ο Παναγιώτης :stuck_out_tongue: [/SPOILER]