Από πότε κάποιος είναι ροκάς/μεταλλάς? χμμμμ

Kαλά τα λες, αν και φλωρεύεις στην τελευταία παράγραφο.

:lol:
Ισχυει!Ειμαι τρου φλωρος ομως.8)

\m/ \m/ \m/ \m/ \m/

Οταν δεν το δηλωνει, σεβεται τ’ αλλα ακουσματα του αλλου και μπορει και “κραζει” μ’ επιχειρηματα.
Απο τις επιλογες πιο κοντα για μενα ειναι το οτι ξοδευει χρηματα σε cd, συναυλιες κτλ και οτι δεν χρειαζεται καν να το δηλωσει/τελευταια απαντηση.
Επισης οταν δεν κοιταει εμφανιση και ειναι μεχρι και καπως ετσι (δεν τον νοιαζει δλδ).

υπαρχει βεβαια και το ευλογο ερωτημα :

τι ειναι ροκας/μεταλλας??

ή μαλλον τι οριζει ο manos σαν ροκα/μεταλλα?

γιατι πιστευω οτι ο καθενας μας εχει αλλη εικονα στο μυαλο του!

Κι εγώ!
Μα σε εντελώς άκυρες φάσεις όμως!

Μου χει μείνει κουσούρι μάλλον γιατί στις συναυλίες το κάνω σπάνια πια.

Όταν ακούει ροκ/μεταλ τουλάχιστον κανα δυο χρόνια, έχει ψαχτεί αρκετά έως πολύ και ζει όσο να ναι αρκετά τρου.

Τώρα εντάξει θα πείτε ποτέ δεν μπορεί να χει το υφάκι του ροκα, συμφωνώ, αλλά προτιμώ αν είναι κάποιος να το έχει να είναι κάποιος αν μη τη άλλω ψαγμένος :stuck_out_tongue:

-Tελικά το σύμβολο του σατανά σε απασχολεί και σένα κι ας έκανες την πάπια… :roll: :stuck_out_tongue:
-Αυτό με το γάλα με κακάο δεν το κατάλαβα :lol: Πού κολλάει; :stuck_out_tongue:

Οντοπικ, όταν είναι τόσο σκαλωμένος που σου μιλάει με επιχειρήματα τύπου:

  • Δεν πάω σε αυτό το μαγαζί γιατί συχνάζουν τα τρέντυς
  • Δεν περπατάω την Τσιμισκή ΠΟΤΕ γιατί έχει πολλά πολύχρωμα μαγαζιά με ακριβά ρούχα
  • ΟΙ ΑΛΛΟΙ, οι πληβείοι, δεν καταλαβαίνουν την αξία της μουσικής/την ανύψωση του πνέυματος/την αγαλλίαση που σου προσφέρουν ξέρω γω οι Σεπούλτουρα

ή

  • όταν χρησιμοποιεί συνέχεια τη λέξη “τρου” και λέει ότι το κάνει για πλάκα. Του στυλ, “δεν είσαι τρου, αφού δεν έκανες headbanging”, αλλά τελικά το εννοεί…
  • όταν κάνει χυδαία/χαζά/ανεγκέφαλα/επαναλαμβανόμενα/προσβλητικά αστεία επειδή είναι “κάφρος”, “αντισυμβατικός” και μέταλ
  • όταν κράζει ανηλεώς τη Eurovisoin/τα καλλιστεία/τα multiplex/τα λουναπαρκ/τα χρώματα/τον ήλιο/τα λουλούδια, όχι γιατί απλά δεν του αρέσουν αλλά γιατί “προβάλλουν τη φθηνή διασκέδαση, μας ωθούν στη μαζοποίηση, το mainstream, τον καπιταλισμό και το αερολίν”.

αυτος που εχει τρυπιες καλτσες, το τελευταιο παραειναι snob

Αχα!
Τώρα έχουμε πρόβλημα με τις καφρίλες ε?!??

Εγώ για να πω την αλήθεια, η πρώτη μου επαφή με τη μέταλ ήταν στο λύκειο, με μια κασέτα Maiden που μού ‘δωσε ένα φιλαράκι που άκουγε κάποια κομμάτια. Μέχρι τότε (4 χρόνια πριν, 3η Λυκείου) άκουγα πού και πού κανά Scorpions και ήμουν βυθισμένος στα ελληνικά. Από χασικλίδικα μέχρι σκυλάδικα!!! Ήταν κάτι που πραγματικά μ’ ευχαριστούσε.

Μέχρι που πήρα ένα cd με κομμάτια από Slayer, Sabbath, Dark Funeral, Blind Guardian, Iced Earth… Και κατάλαβα το πραγματικό νόημα της μουσικής!!! Από τότε μέχρι σήμερα έμαθα πάρα πολλά και άκουσα πάρα πολλά, καταλήγοντας πως το στυλ που μ’ αρέσει περισσότερο είναι το Black Metal.

Δεν το ακούω για μαγκιά, ούτε για να προκαλέσω. Όπως επίσης δεν απορρίπτω τα άλλα είδη. Τα πάντα ακουω. Αλλά το Black με κάνει να ανατριχιάζω από ηδονή. Έτσι είμαι πολύ περήφανος που είμαι μεταλάς!!!

Ωπα ρε φιλε, με ειπες ΜΕΤΑΛΛΑ; Δε ξερω, την ειδες moderator και ΒΡΙΖΕΙΣ ΑΒΕΡΤΑ; :!:

Πιο ον τοπικ, απ’ τη στιγμη που νιωθεις το ριφφ που σκαει.

Ελα ντε, τι είναι ο ροκάς/μεταλάς? Κάποιος που πάει στη Βανδή με μπλουζακι Μεταλικα?

αυτός που σκάει τα λεφτά του σε συναυλίες και δίσκους…όλα τα υπολοιπα είναι λόγια…η πράξη μετράει για κάτι που αγαπάς…

καποιος ειναι ροκας/μεταλλας απο την κοιλια της μανας του…

οι τρου γεννιομαστε δεν γινομαστε…

οχι αλλοι σφετεριστες…!!

Νομίζω πως το μίνιμουμ που μπορώ να σκεφτώ για να είναι κάποιος ροκάς, είναι να είναι σε κλαμπ της παραλιακής και σε αυτά που παίζει ο Dj αυτός να βρίσκει ποιο ροκ κομμάτι έχουν κλέψει…

Ψήφισα Red Fm. Είναι νομίζω το αμέσως επόμενο μίνιμουμ

χαχαχαχαχα respect!!! η καλύτερη δυνατή απάντηση νομίζω!

Από οταν ακουσει το Vulgar display of power…

o τσαλικης ας πουμε ειναι μεταλ επειδη τραγουδαει με μπλουζα ac/dc!!

η οποια εχει τα απιστευτα γκλιτερ και στρας πανω!!#-o #-o #-o

Τουλαχιστον σε αυτο εχει δικιο…

Παντως θα συμφωνησω οτι ειναι αυτος που ΑΓΟΡΑΖΕΙ σιντι και παει σε συναυλιες…Βεβαια δεν χρειαζονται ταμπελες ροκας κλπ…Ειναι τοοοοσο#-o ανωτερος που αδεν ειναι για αυτον8)