Από πότε κάποιος είναι ροκάς/μεταλλάς? χμμμμ

Σε παρακαλω πολυ. Ειδες την προσφατη δουλεια της Βανδη με το φοβερο φορεμα με τις νεκροκεφαλες και το motorhead στο πλαι;

Πφ, έγραψα ότι είναι ενοχλητικές όταν γίνονται σαν αυτοσκοπός και είναι κρυόκωλες… [-X

:stuck_out_tongue:

Που να το δει και ο Lemmy δλδ…

:lol:

Αλλά είναι η γυναίκα του προέδρου και την συγχωράμε…

Συγκινηθηκα! Κι εμενα μου ειχαν γραψει ενα cd και μια κασετα στην 5η-6η δημοτικου με διαφορα κομματια (Tα ειχα ακουσει βεβαια. Μου βαζαν κομματια κι οτι μ’ αρεσε ελεγα βαλτο στην κασετα/cd :D). Πριν απο αυτο, καμια ουσιαστικη επαφη.

Το cd δεν το εχω αλλα η κασετα ειχε τα εξης:
A’ πλευρα
Savatage - Power of the Night
Annihilator - Alice in Hell
Scorpions - Yellow Raven
Red Hot Chilli Peppers - Give it Away
Iron Maiden - Remember Tomorrow
Heroes Del Silencio - Entre dos tieras
Β’ πλευρα
Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
Deep Purple - Perfect Strangers
Blue Oyster Cult - Godzilla
Rage Against the Machine - Killing in the Name of
Kyuss - Green Machine
Placebo - The picture
Placebo - I Know
:cry:

?όταν του πεις να πάτε σε ροκάδικο μαγαζί σε κοιτάζει λες και μιλάς στον Halford για γκομενες
:slight_smile:

Λοιπόν, εγώ προσωπικά κατάλαβα οτι είμαι ροκάς όταν έπαθα χοντρή πλάκα με μια κασέτα που μου είχε γράψει ο θείος μου ο γερο-ροκάς στην 6η δημοτικού. Είχε μέσα Rolling Stones, Creedence Clearwater Revival, Steppenwolf, Bad Company, Janis Joplin, Led Zeppelin, Doors, Edgar Broughton Band και την είχα λιώσει τόσο πολύ που ήξερα να τραγουδάω ακόμα και τα σόλο. Πώπω αναμνήσεις…Από την άλλη στο μέταλ μπηκα με Metallica κλασικά και κατάλαβα οτι το’χω όταν συνειδητοποίησα οτι είχα γραμμένους εντελώς όλους όσους μου έλεγαν οτι το μέταλο είναι μόνο βαβούρα, ναρκωτικά και σατανάς.

Σε μη ροκάδικο, κουτό αγόρι :slight_smile: Αλλιώς δε βγάζει νόημα… :lol:

Τι κάνει ο θείος καλά είναι???Δεν το λες να ρθει καταδώθενες να μας γνωρίσει και να τον γνωρίσουμε???
Σίγουρα έχουμε να πούμε πολλά :stuck_out_tongue:

Σωστα το εγραψα αγαπητη συμφορουμιτισα :slight_smile:

Ψηφισα το τελευτεο…
Μεταλας/ροκας δεν λες οτι εισαι… απλα εισαι… Και ουτε εισαι για να το λες, ουτε περιμενεις απο τον καθενα να σου το αναγνωρισει

το τελευταιο

Tελευταιο…
αρχικα ψηνομουνα για την τριτη επιλογη:tomato: :stuck_out_tongue:

ετσι ακριβως ειναι.it’s what’s inside that counts

Εμένα με ψήνει και το αντίθετο της 3ης επιλογής πάντως.

+1:wink: