Ωραίοι είμαστε, αλλά πόσοι είμαστε; Μεταλλάδες στην Ελλάδα

Εσυ μπορεις να λες οτι θες, αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι εχεις αδικο. <3

Αυτο που λετε για τα αθληματα εντωμεταξυ εχει ακομα μεγαλυτερη πλακα σε αθληματα που ειναι πολυ πιο ευκολα quantifiable η αποδοση σε σχεση με τα ομαδικα. Ασχολουμαι με την ποδηλασια και εκει μπορεις ολα να τα μετρησεις με νουμερα, ποσα βατ βγαζεις σε ποσο χρονο κτλ, εκει να δεις καταθλιψη οταν πας να συγκριθεις με αθλητη επιπεδου πρωταθλητισμου, γελανε και οι ρεγγες.

4 Likes

Η ρεγγα θελει μπυρα, κι εκει τα εχουμε ολα αυτα τα ΓΑΤΑΚΙΑ.

2 Likes

:x:

H μπάλα είναι τέχνη. Κι η μουσικη μπορει να ειναι κατι κατσαπλιαδες σαν εμενα (σε μικρη ηλικια) που νομιζα οτι ημουν μουσικος.

Κατα τ’ άλλα:

:roll_eyes:

Απλως μαρκαρω τι παρερμηνευτηκε. Κι εχει δικιο ο morgoth, οσο κι αν υποτιμας τους “υπερεκτιμημενους ημι-γιδοβοσκους”, παλι λαθος θα εισαι.

I got your point παντως, καταλαβα τι εννοεις σε γενικες γραμμες. Θενκς.

Μπα. Ο τυπος εχει φτιαξει τον μυθο του παρακινουμενος απο τα μηντια 15 χρονια τωρα.

Αν ειχε κανει τα τερατα που εκανε ο Γιαννης περυσι ο ΛεΦλοπ, θα ειχαν οργιασει οι οπαδοι του .

Θα τους μαζευανε βασικα απο τα νοσοκομεια. ΑΡΡΩΣΤΙΑ η πωρωση με τον ΛεΦλοπ, εχω ακουσει τρελα πραγματα τωρα τελευταια απο εναν τυπο που τυχαινει να ειναι γκομενος μιας φιλης μου, και μου τα μεταφερει. Ο τυπος λεει οταν πηραν το πρωταθλημα το 2016 οι Καβς κατεβασε τα παντελονια και κουναγε πανω κατω το πεος του στους φιλους του που ηταν φανς των Warriors. Και ηταν και περηφανος για αυτο. Ναι, οχι. Σορρυ, αλλα ο φανατισμος των φανς του ΛεΦλοπ δυσκολα συγκρινεται με οτιδηποτε αλλο.

Μπα, δε θα ειμαι.

Τα αποτελεσματα μιλανε απο μονα τους, ευτυχως για μενα.

Οταν καποιος δηλωνει οτι ο ΛεΦλοπ ειναι καλυτερος του Τζορνταν ας πουμε, μπορω να τον ακυρωσω πανευκολα με δεκαδες επιχειρηματα. Το οποιο καθιστα τον ΛεΦλοπ υπερεκτιμημενο, συμφωνα με την δηλωση αυτου που τον ειπε καλυτερο απο τον Τζορνταν.

Τα ιδια και με συγκριση Μπαμπε με οποιονδηποτε εκ των Μεσσι, Ροναλντο, Ζινταν και πολλων ακομα.

Γιδοβοσκο τον λεω γιατι τον εχω δει να κανει σουτ πλασε υποτιθεται και να φευγει η μπαλα 10 μετρα αουτ. Και γιατι μου φαινεται πολυ arrogant ως παικτης. Και ως προσωπικοτητα. Τουλαχιστον ο Κριστιανο το καβαλησε το καλαμι αφου εκανε και καποια πραγματα :stuck_out_tongue:

Διαφωνεις οτι στον αθλητισμο τα πραγματα ειναι πιο μετρησιμα απο οτι στην τεχνη?

Ενταξει σε ατομικο επιπεδο νομιζα δυσκολει μπορει κανεις να διαφωνησει με το οτιδηποτε μετρησιμο. Οταν εχει τεθει ο ΑΛΦΑ κανονας και βαζεις κατι εκατομμυρια κοσμο να επαναλαβουν μια συγκεκριμενη διαδικασια με στοχο να κανουν την καλυτερη επιδοση οπως εχει τεθει απο τον κανονα ΑΛΦΑ, τοτε μπορεις οχι απλα να πεις ποιος ειναι ο καλυτερος, αλλα και να τους βαλεις ολους σε ενα ranking.

1 Like

Νομίζω ξεφυγε λιγο το νήμα…

1 Like

Αυτα συμβαινουν αν ο κοσμος λεει οτι ο Φοιβος ειναι ο Μεσσι της ελληνικης μουσικης :stuck_out_tongue:

Δοκαρι κι εξω.

100% ναι. Αλλα δεν εχει σημασια, γιατι εχεις αποφασισει οτι τα πραγματα ειναι “ετσι”, συνεπως…

…εχει απολυτο δικιο ^^^^ και δεν αξιζει αλλο η συζητηση επ’ αυτου του θεματος. Πηρα τις απαντησεις που ηθελα απο εσενα, ειμαι μια χαρα. Θενκς.

Στο θέμα πάντως, εγώ από όσα έχω δει κι ακούσει από το Φοίβο τον σέβομαι απόλυτα και η στάση του νομιζω είναι ακέραιη και αξιοπρεπεστατη.
Περα από τα κατα βάση σωστά που αναφέρθηκαν παραπάνω, εγω αν ακούσω από καποιο παιδί να πει “Ρε συ αυτοί οι Skid row/Iron maiden/Metallica που εχει μπλουζακι ο Φοίβος και ακούει, ωραίοι είναι θα ψάξω κι άλλα τέτοια” νομιζω είναι κέρδος για τη μουσική μας.
Συν ότι τέτοιες ενέργειες από άτομα αποδεκτά από άλλους μουσικούς χώρους, μόνο καλό μπορούν να κάνουν στη δυναμικοτητα και τη δημοφιλια της μουσικής μας, με ό,τι αυτο συνεπάγεται.
Μπραβο του και μαγκιά του. Ανετα θα μπορούσε για λόγους δημοσιων σχέσεων να στρογγυλεψει αρκετά πράγματα όμως δεν κρύφτηκε και είπε την αποψη του.

6 Likes

Κάπου εδώ να πω ότι συμφωνώ με τον @QuintomScenario στο θέμα της σύγκρισης μουσικής με άθλημα. Δεν μπορεί να υπάρχει αναλογία, δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Θα πούμε το πολύ απλό ότι τα ομαδικά αθλήματα έχουν ως σκοπό τον ανταγωνισμό, ενώ η μουσική δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτό.
Ας πούμε ότι δεν ήταν πετυχημένη αναλογία και ας συνεχίσουμε τις ζωές μας.

Επίσης περί Μπετόβεν κλπ, να πούμε ότι η τότε κλασσική μουσική ήταν η ποπ μουσική των πλουσίων (κατά παραγγελία άσματα και τέτοια). Γενικά πάμε πάλι να συγκρίνουμε άλλες εποχές, με άλλες συνθήκες και συνήθειες. Δεν γίνεται.

3 Likes

Για πες, Μαραντόνα ή Μέσι?

Επίσης

Τυχαία είδα προχθές αυτό το βιντεακι. Ωραίος ο Mbappe, παιχτουρα και με Μουντιαλ στα 19-20, αλλά δε συγκρίνεται. Ο Messi ήταν 19 χρόνων και έκανε γιογιο όλη την Τσέλσι του Μουρινιο μέχρι ο Ντελ Ορνο να τον σκοτώσει

2 Likes

Τρολάρεις τώρα, δεν παίζει.

Μπελουτσι

4 Likes