Ελπίδα για το μέλλον

χωρίς τους Mastodon και 3-4 ακομα ειμαστε χαμενοι… (ακολουθεί μαιηντενικη δισολια και ρεφραιν ο ο ο ο )

οι Sikth ασελγουν κανονικα! αν σου αρεσει η περιγραφη δοκιμασε. αν και περισσοτερο meshuggah ειναι για μενα, μονο που το χουν παει ενα βημα παραπερα…

Το Bland Street Bloom ειναι το αγαπημενο μου. Κριμα που αποχωρουν οι 2 τυποι που ειναι στα φωνητικα μετα την tour.

Ontopic: δεν ξερω ποιο συγκροτημα ειναι η ελπιδα για το μελλον αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως πλεον δεν θα υπαρξουν μεγαλα συγκροτηματα που να μαζευουν πανω απο 10000 κοσμο μονοι τους.
Ο καθενας ακουει 100 διαφορετικα συγκροτηματα, περασαν οι εποχες που ακουγες ειτε metallica ειτε iron maiden (ελπιζω να μην σας μπερδεψα με αυτο που ειπα :slight_smile: )

μεγαλες ελπιδες για μενα:

Animal Alpha

Circle Takes The Square

Dredg

The Fall Of Troy

αν και το νεο τους ηταν ψιλομετριο σε σχεση με τα αλλα…

As Blood Runs Black

Russian Circles

Mudvayne

αυτα για τωρα.:slight_smile:

Καλά οι Mudvayne είναι ήδη καθιερωμένοι στον χώρο οπότε δεν θεωρούνται ελπίδα πλέον…:wink: :stuck_out_tongue:

και πιστευω εχουν κυκλοφορησει το καλυτερο αλμπουμ τους (the end of all things to come).δυσκολα πιστευω θα μπορεσουν να το ξεπερασουν!

animal alpha κορυφαιο το ντεμπουτο τους.εχουν τα προσωντα για ακομα καλυτερα πραματα
dredg ΚΟΡΥΦΗ!και τα 3 αλμπουμ τους ειναι ολα ενα και ενα,η φωνη του τραγουδιστη ειναι καταπληκτικη,κριμα που ακομα εδω στην ελλαδα δεν τους εχουμε παρει χαμπαρι!
μια παρομοια μπαντα με τους dredg,που αξιζει πολυ και αυτη,ειναι οι fair to midland!οσοι γουσταρετε dredg τσεκαρετε τους.
επισης μια μπαντα αξιολογη που μπορει να προσφερει αν συνεχισει να προσπαθει ειναι οι ολλανδοι textures,που κυμαινονται στο χωρο του prog death.το ονομα το πηρανε απο το ομωνυμο τραγουδι των cynic,και επιρροες τους ειναι μπαντες οπως cynic,meshuggah κλπ. (αξιοσημειωτο ειναι οτι το ντεμπουτο τους ηταν αυτοχρηματοδοτουμενο,και σε κατι διαγωνισμους\φεστιβαλ κερδισανε τις 1ες θεσεις και πηρανε χρηματοδοτηση απο το κρατος για να συνεχισουνε την καριερα τους!πολιτισμος με λιγα λογια.αχ ρε ελλαδιτσα…)
επισης spiral architect wisted into form καταπληκτικα ντεμπουτα καρατεχνικου progressive metal

Τσεκαρετε τους Palace In Thunderland. Εχουν αναφερθει και στο τοπικ με τις alternative κυκλοφοριες…

Το μελλον ειναι οι [SIZE=“7”]MASTODON[/SIZE].Ιδιως μετα το rockwave που τους ειδα εχω τρελαθει.

Για μενα οι Mastodon ειναι πλεον παρον. Μελλον ηταν στο Leviathan…

κοιτα, 3 δισκους εχουν ως τωρα. περιμενω πολλα ακομα.

πωωωω τι ειπες τωρα. εχω προσωπικο κολλημα με σπαιραλ αρκιτεκτ. μιλαμε για αρρωστια ρε. ειχα δει τον τραγουδιστη τους λαιβ με αρκτουρους το 2004. τι επος ο τυπος. αντε να δουμε σε ποσους αιωνες θα βγει το δευτερο…

Δεν πιστευω να ειναι το μελλον!Ο τραγοθδιστης και ο κιθαριστας εχουν παει HellYeah! και τα πανε τελεια οποτε δεν το κοβω να συνεχιζουν οι Mud!

To μελλον ειναι οι [SIZE=“5”]Children Of Bodom…[/SIZE]

ελπιζω να κανεις πλακα ε?
οτι ηταν να προσφερουν οι bodom το προσφερανε.δεν πιστευω να περιμενεις κατι ακομα απο αυτους?
απο το nick φενεται οτι εχεις κολλημα,καλο ειναι αυτο,αλλα μη φοραμε και παρωπιδες,ε?

Βασικα το ειπα για πλακα οσο και αν τους γουσταρω τρελα!
Εγω πιστευω οτι παλια προσφεραν πιο πολλα!Αλλα πολλοι δεν ηταν οσο ανοιχτομυαλοι οσο εγω και δεν τους γουσταρανε γτ παιζανε “Power metal με Black φωνητικα”(Ειρωνικα)αλλα οταν τους εμαθαν το 2005 ειπανε ο τι μπανταρα ειναι αυτη!Τελος παντων.Εγω θα περιμενω και τον δισκο στο μαρτιο και μετα θα αποφασησω αν εχουν ακομα να προσφερουν η οχι…

το μελλον ειναι…οι JUDAS PRIEST

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

σίγουρα.

πλακα εκανα ρε, καλαμπουρι, χωρατο:)

3,riverside

+1000000

Σημερα πηρα κι εγω το Wake Pig, απο rock city, οπως ειχες ενημερωσει καποτε…:thumbup:

A PALACE IN PERSIA

WOLVERINE
Disillusion
The Answer
Pure Reason Revolution
Sylvan
Fair To Midland
Wicked Minds