Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Ok πιάνω από διάφορα ιδιώματα και μεγάλα ονόματα κιόλας για να με μισησετε όλοι :stuck_out_tongue: Βαριέμαι πάρα πολύ τους:

Rolling stones, accept, fates warning, messhugah, dillinger escape plan, nightwish, sabaton, powerwolf, limp bizkit, linking park, lamb of god, avantasia, edguy. Αυτοί μου έρχονται τωρα, όποιος θέλει να μου ρίξει μολότοφ στο μπαλκόνι στείλτε PM :joy:

1 Like

Τιιιιι λέτε ρε κερατάδες??? https://youtu.be/rB4zs73hQIQ
τους συναντάτε εύκολα τέτοιους ύμνους :triumph: :triumph: :triumph:

2 Likes

Accept είναι πολύ μεγάλη μπάντα. Μόνο το Blood of the Nations να ακούσεις καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για τρομερή δισκάρα. Τους είχα δει και πριν 8 χρόνια στο Fuzz.

Rolling Stones έχουν μερικά πολύ ωραία τραγούδια χωρίς να έχω εντρυφήσει κιόλας στη δισκογραφία τους.

Fates Warning δεν ακούω, λίγα πράγματα.

Linkin Park οι 2 πρώτοι δίσκοι είναι κορυφαίοι. Και μετά θα δεις σκόρπια πολύ καλά τραγούδια αλλά τίποτα σαν τα δύο πρώτα.

Nightwish φανταστικοί επί Tarja και λίγο και με Anette (Storytime πολύ καλό τραγούδι)

Lamb of God δεν είμαι και πολύ φαν αλλά ξεκάθαρα μπορώ να σου βρω τεράστιες τραγουδάρες όπως το Vigil για παράδειγμα ή το The Duke.

Sabaton τους λέτε cheesy και είναι ο εύκολος στόχος αλλά έχουν πολλά γαμάτα τραγούδια. Αν υπάρχει άνθρωπος που δεν του αρέσουν τα φανταστικά The Lion From The North και Winged Hussars τι να πω δηλαδή.

Messhugah δεν ακουώ καθόλου. Dillinger escape plan, powerwolf, avantasia, edguy επίσης δεν τους ακούω.

2 Likes

I appear missing, My god is the sun, The lost art of keeping a secret, Domesticated animals, Go with the flow, Feet don’t fail me, Auto pilot και πόσα άλλα ρε άμπαλοι

1 Like

Πράγματι ότι έχω ακούσει (και live) από τα πρώτα τους μου αρεσε περισσότερο, αλλά δεν είναι η φάση μου για να εντρυφήσω

Για 1-2 κομμάτια καλοί είναι, μετά βαριεμαι. Γούστα είναι αυτά

Respect για την ιστορία τους και έχουν πολλά ωραία κομματια, αλλά ποτέ δεν με τράβηξαν να εντρυφήσω όπως σε άλλες μπάντες της σχολής τους. Και αφού δεν με τράβηξαν την εποχή που ψαχνομουνα πολύ με το κλασικό μέταλ και όλα τα συναφή υποείδη (1995-2000 ας πούμε), τώρα χάθηκε το τρένο. Από όλες τις μπάντες που έγραψα πως βαριέμαι πάντως , τους βαριέμαι λιγότερο. Με καλή παρεα και μπύρες άκουγα και δισκογραφία στο τσακιρ κεφι

Και αυτοί για 1-2 κομμάτια καλοί ειναι, αλλά μου έχει φανεί αγγαρεια όσες λίγες φορές έχω ακούσει ολόκληρο δισκο

Μιλάω το δικό μου προσωπικό γούστο πάντα και κάποιους δεν αποκλείεται και να τους αδικώ, ειδικά τους lamb of God/messhugah που η μουσική τους θέλει αρκετές ακροάσεις. Καποιοι άλλοι παίζουν σχετικά ευληπτη για τα αυτιά μου μουσική οπότε νομίζω πως δεν χρειάζεται να ακούσω 10 φορές ένα δίσκο πριν ρίξω Χ, απλά δεν μου αρέσουν!

1 Like

Όσο hate κι αν τρώνε, από τους λίγους true τότε, Significant Other και Chocolate Starfish καθαρά 10αρια, οι τύποι γράψαν κομματάρες, κάναν την καύλα τους για 5-6 χρόνια και στα αρχίδια τους όλα. My generation, My way, Nookie, Rollin’, Rearranged, Break Stuff, Take a look around, Hot dog, Break Stuff τι να λέμε, οι τύποι γράψαν 2 αλμπουμάρες

2 Likes

unnamed

sorry δεν άντεξα . Πρώτα σκέφτομαι αυτό όταν διαβάζω για Limp Bizkit παρά τα κομμάτια τους :rofl:

1 Like

αυτα τα λιγα, δε θα σου εριχνα ποτε μολοτοφ, δεν λατρευω καμια απο αυτες τις μπαντες

1 Like

Κανονικά κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει κύριε Ζακκ

Μ’αρέσεις… Είχα σχέση με μη Ελληνίδα και όταν είπα κάτι για το album έμαθα τι σημαίνει, για μισή ώρα υπήρχε πλήρης ασυννενοησία για το τι συζητάμε :joy: :joy:. Limp Bizkit από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα ever, όταν τους ακούω νιώθω γαμάτα πάντα, το μόνο συγκρότημα που μου το βγάζει αυτό

1 Like

Τελικά αυτή η συζήτηση που κατέληξε??? tumblr_m6yuiiThRe1r11icwo1_r1_250

1 Like

Όλα καλά, προχωράμε

Πώς το έχεις στο μυαλό σου το kinky κορίτσι; :high_heel:

St. Vincent
tenor

1 Like

Διχως υπερβολη?

@nnnkkk μην λυγίσεις!

2 Likes

Εγώ θα κάνω το ψιλοανάποδο, να γράψω ποιες μπάντες συνολικά μ’αρέσουν σχεδόν στο σύνολο της δισκογραφίας τους, και αυτό θα το κάνω κοιτώντας μια playlist στο spotify, τα πάω με τη σειρά που τα έχω βάλει.

Kasabian, Placebo, Killers, U2, Depeche, Muse, Arctic Monkeys, Oasis, Blur, Radiohead, White Stripes/Jack White, Gorillaz, HIM, Joy Division, Glass Animals, QOTSA, Cure, Kula Shaker, Black Rebel Motorcycle Club, Nine Inch Nails, Franz Ferdinand, Portugal.The Man, LCD Soundsystem, My Chemical Romance και κάποια extra Metallica, Ghost, Limp Bizkit, Ministry αν δεν ξεχνάω κάποιο.

Maiden, Slayer, Megadeth και όλα τα συναφή μ’αρέσουν αρκετά κομμάτια, αλλά είναι λίγο πιο έξω από τα γούστα μου. Ούτως ή άλλως σ’ένα από τα πρώτα post μου εδώ είχα γράψει

Νομίζω έχει να κάνει με το groove και τα ρυθμικά που έχουν τα κομμάτια, ας πούμε τα αγαπημένα μου από maiden είναι το Aces High, Hallowed και Can I play with madness, λατρεύω τα Holy Wars, Symphony of Destruction και βαριέμαι αφόρητα τα Tornado of Souls και Hangar, όπως και λατρεύω τα Dead Embryonic Cells ή Davidian. Οκ δε θα απαριθμήσω όλα τα κομμάτια που μ’αρέσουν, το κλου είναι αυτό.

Καμία, είναι υπερβολικά uplifting για μένα, νιώθω γαμιάς :stuck_out_tongue: 9/10 στο αμάξι που θα βάλω μουσική θα είναι Limp Bizkit “Alright…partner keep on rollin baby” :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

shutterstock_140372983-300x222

4 Likes

Ρε πεταξτε τον εξω, τι τον κρατατε εδω αυτον; :rofl:

1 Like