Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Άντε να βρούμε τώρα ποιο εννοείς :stuck_out_tongue:

4 Likes

Πρεπει να εννοει σε καποιο απο εκεινα του “τσακωμου” με τον nnnkkk. Αλλα δεν εχει σημασια, πρεπει να εβαλα καρδουλα μεχρι και στο badge του rocking πανω αριστερα.

Συνεχιζω να βαζω καρδουλες σε οποιον γουσταρω @Sh_Wo_f, δανειζω αν θελεις :sunglasses:

2 Likes

Οποιο και να διαλεξεις μεσα θα εισαι :sweat_smile:

4 Likes

Ο καλύτερος user όλων των εποχών

1 Like

Ολοι λατρειες ειστε, εγω ειλικρινα περναω πολυ καλα εδω μεσα με ολους σας, δεν παιρνω τιποτα στα σοβαρα :purple_heart:

1 Like

@Sh_Wo_f είμαι ο Ζλάταν του rocking. Θα μου πεις τι λεω τωρα, αλλα οκ… Σημασια εχει αυτο:

Παω σουπερ μαρκετ, νομιζω οτι καηκα εντελως για σημερα!

2 Likes

Μην ξεχασεις να παρεις σωβρακα πριν τα απαγορεψουν

2 Likes

Να σημειώσω ότι για 2η φορά στη ζωή μου σήμερα έζησα “28 Days Later” κατάσταση στο Σύνταγμα (η πρώτη ήταν στο περασμένο lockdown την άνοιξη)…

Περίπου στις 15:30, ήμασταν δεν ήμασταν 20 άτομα στην πλατεία Συντάγματος. Λες και ήμουν στην πλατεία του χωριού μου ήταν. Επίσης, στο Μετρό κατέβηκα τις κυλιόμενες προς τα ακυρωτικά μηχανήματα μόνος μου, ακύρωσα εντελώς μόνος κι έφτασα στην αποβάθρα (μαντέψτε) χωρίς να δω άνθρωπο (στην αποβάθρα κατάλαβα ότι δεν είμαι ο μόνος επιζών του μάταιου τούτου κόσμου). Μπορώ να πω ότι το απήλαυσα αρκετά! Επίσης, στο συρμό παίζαμε άνετα μπαλίτσα. Υπήρχαν και κενές θέσεις για να καθίσεις (διατηρώντας κενές όσες έχουν σημανθεί για λόγους ασφαλείας).

Αυτά από κάποιον ο οποίος δεν εργάζεται απομακρυσμένα (τουλάχιστον αυτήν την εβδομάδα). The_Black_League από το Σύνταγμα για το forum του Rocking (κατά το Θεόδωρος Ανδρεάδης-Συγγελάκης…).

6 Likes

Νιώθω ότι αυτή τη στιγμή η πόλη έχει ακριβώς όσο κόσμο χρειάζεται ( και αντέχει ) στους δρόμους για να ζήσεις και να μετακινηθείς ανθρώπινα

Πάντως αυτό το 28 days later εγώ δεν το έχω ζήσει στο 2ο lockdown ακόμα . Μια χαρά βλέπω κόσμο παντού και αρκετό για τέτοιας φύσης μέτρο

1 Like

Συμφωνώ μαζί σου, ωστόσο, το έζησα (χωρίς να το περιμένω) σήμερα το μεσημέρι, ακριβώς όπως το περιγράφω. Και το περίεργο είναι ότι το πρωί το Μετρό έχει αρκετό κόσμο, όπως και η πλατεία.

Ίσως και να έτυχε. Θα στείλω ανταπόκριση και αύριο!

Για το ανθρώπινο της πόλης καλά τα λες, αλλά γενικά η Αθήνα, εάν δεν γίνουν οι επεκτάσεις του Μετρό, θα γίνει πραγματικά πιο ανυπόφορη απ’ ό,τι είναι (όσο υπερβολικό και αν ακούγεται αυτό).

ουτε αβαταρ δεν εχεις βαλει μωρε :laughing::laughing::laughing:

Πράττω με λόγια όχι με πράξεις

edit: @Storm ντάξει τώρα?

5 Likes

Η απογευματινή βόλτα με το ποδήλατο σήμερα ήταν απόλαυση. Αν εξαιρέσουμε καποια πολύ κεντρικά σημεία, οι δρόμοι ήταν άδειοι

Εγώ σήμερα πήγα μέχρι τη γωνία να πετάξω τα σκουπίδια χωρίς μήνυμα/μάσκα και ένιωσα λίγο Viggo Mortensen στο The Road με μίξη Mad Max.

Σε γενικές γραμμές, εκλαμβάνω απείρως διαφορετικά το δεύτερο lockdown, γιατί τώρα μας προέκυψε ένα κουτάβι στο σπίτι και είμαι 2 φορές την ημέρα για περίπατο. Κόσμος υπάρχει, όχι πολύς αλλά υπάρχει (περισσότερα αυτοκίνητα, θα έλεγα). Μια κατάθλιψη πάντως να βλέπω τα στέκια μου κλειστά. Δεν είμαι κέντρο Αθήνα, για δυτικά προάστια μιλάω.

2 Likes

'Ελεγα για το μπατζ που έθιξε ο @JTN

Μόνο 1 ήταν αυτό? ;p

Ρε, πώς γίνεται? Εμένα από προχθές που έγραψα ότι μου τελείωσαν, ακόμα μου βγάζει ειδοποιήσεις και με αφήνει να κάνω 4-5 και μετά πάλι σε καμια ώρα :confused:

Αν θυμάμαι καλά ένα του ανγκους7 είχε ένα κάποιο χάηπ

Αφήνεις μύτη?

2 Likes

Αν εχω καταλαβει καλα την φαση, το ροκιν κραταει counter του ποσες καρδουλες εχεις δωσει τις τελευταιες 24 ωρες, οποτε αν ας πουμε κερδισεις 4-5 καρδουλες λογω του refresh και τις εξαντλησεις αμεσα, ε μετα παλι θα εχεις φτασει τις 50 κατα το τελευταιο 24ωρο.

Μηπως να μην εβαζες καρδουλα κυριολεκτικα σε καθε ποστ που διαβαζεις? Ισως τοτε να εχεις ολικο reset. Ενα φιλτρο δεν χαλασε ποτε κανεναν :sunglasses:

τεραστια διαφορα!τωρα πλεον εισαι ο καλύτερος user! :laughing:

1 Like
6 Likes

Πως να καλύψετε το κενό της έλλειψης των φίλων σας στην καραντινα

8 Likes

Εμ μια ζωή λειτουργούμε χωρίς, εμ μας τις δίνουν, εμ μας τις παίρνουν. Ε όχι. Επίσης, μια χαρά φίλτρο έχω, κάνω λαικ ακριβώς σε ό,τι μου αρέσει.

4 Likes