Νέες Κυκλοφορίες 2021

το the hour of the wolf θα ταίριαζε σε υπερβολικό βαθμό σε οποιοδήποτε after γκοθάδικο που θα έβαζε ένας ανοιχτόμυαλος dj για μπρος - πίσω χορό και έτσι (οι παραδοσιακοί γκοθάδες δεν θα γούσταραν τα φωνητικά βέβαια χαχα).
Νομίζω ότι με έχει φάει η καραντίνα και ονειρέυομαι μπαρ , ποτα εξόδους κλπ

2 Likes
2 Likes

Αχχχχ, κι εγώ σε αυτή τη φάση είμαι. Έχεις προσέξει ότι πολλά κομμάτια ακούγονται καλύτερα στο μπαρ απ’ ότι μετά που θα τα ψάξεις στο σπίτι;

1 Like

ναι εννοείται πάντα έτσι ήταν …ειδικά αν ήσουν 3ο ποτό και μετά (ακούς περισσότερα πράγματα)

1 Like

Ακούγοντας με άπειρη συμπάθεια το νέο Soen, δεν μπορώ να μην παρατηρήσω έναν ανακυκλωμένο χαρακτήρα. Μέχρι και το Lykaia έκαναν μια ηχητική πρόοδο, αλλά τα δύο τελευταία είναι επικίνδυνα όμοια, το οποίο το αποδίδω κι εν μέρει στις πολλές αλλαγές μελών που μπορεί να τους στέλνουν στον συντηρητισμό για σιγουριά. Όμως πρόσεξα και κάτι άλλο: οι Soen μιλάνε πολύ για κάποιον που πάει κόντρα:

  1. Lykaia - Sectarian
  2. Lotus - Rival
  3. Lotus - Opponent
  4. Imperial - Antagonist
  5. Imperial - Dissident

Είναι οι Soen το συγκρότημα που βγάζει διαρκώς το ίδιο άλμπουμ; Από το τελευταίο πάντως έχω λατρέψει αυτό:

1 Like

Συντομα… αλλα χωρις ημερομηνια ακομα.

Αυτα ειναι μονο να μαθουμε ημερομηνια !

Τους soen τους λατρεύω… Το imperial είναι άλλη μια εξαιρετική κυκλοφορία με 8 πάρα πολύ ωραία τραγούδια αλλά… Η αλήθεια είναι ότι μοιάζει σαν να είναι το lotus 2.μοιάζει πολύ με το προηγούμενο άλμπουμ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα είναι στα κάλυτερα φετινά… Kατα τη γνώμη μου δεν υπάρχει μέτριο κομμάτι… Είναι πιο δουλεμένα τα ρεφραίν και η φωνή του Joel… Μάλλον το 2023 θα περιμένουμε και διαφορετικο από αυτούς

2 Likes

Δεν ηξερα που να το βαλω και το εβαλα εδω

2 Likes

Καλο ειναι αυτα να μην τα γραφουμε, μπορει να εχουν περιεργες απαντησεις.

Ωραιο τραγουδι!

2 Likes

Ο Robin (αφεντικό των Ocean και της Pelagic) έλεγε ότι αυτό είναι το άλμπουμ που άκουσε περισσότερο μεσα στο 20.

Η Pelagic έχει το άλμπουμ εδώ και κανα χρόνο και καθυστερούσε συνεχώς την κυκλοφορία του για να βρει την καταλληλότερη στιγμή. Πιστεύουν πάρα πολύ σε αυτό.

Τελικά, ημερομηνία κυκλοφορίας είναι η 16η Απριλίου και έσκασε το πρώτο δείγμα.

7 Likes

Ειχαν έρθει για λαιβ προ εξαετιας ως support στους μεγάλους Agalloch.
Την θυμαμαι την εμφάνιση τους, λιτη και τιμια.
Είχαν καταφέρει -σε μεγάλο βαθμό- να περασουν στο σανίδι την υποβλητικη ατμόσφαιρα της μουσικής τους(αρκετά δυσκολο, αλλά και απαραίτητο, αν σκεφτείς κάτω από ποιους έπαιζαν)…
Αναμένουμε με ενδιαφέρον τον τρίτο δίσκο (υποσχόμενο το πρώτο δείγμα)…

2 Likes

Ψηθειτε για λινκς για τα πρωτα 2 αλμπουμς, γιατι αυτο που ακουσα ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΟ. Να δωσω και kudos στον @plex27 γιατι μου το προτεινε πριν το διαβασω απο σενα εδω περα. αν και χρονικα ησουν πρωτος θεωρητικα, οποτε μπορει να το ειδε κι απο σενα :stuck_out_tongue:

Θα εβρισκα το λινκ μονος μου αλλα ολο κατι “The Crown” βρισκω και λιγο που εβαλα να ακουσω με πηραν τα γελια με τα φωνητικα.

2 Likes

Μπαντάρα οι deathάδες “The Crown” ε!

Χρονικά πρώτος όποιος άνοιξε το newsletter της Pelagic Record, λέω εγώ :stuck_out_tongue:

Για δισκογραφικό δείγμα-streaming μουσική, μπες εδώ:

7 Likes
2 Likes
2 Likes

Κάτι ετοιμάζουν οι Gojira :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Φρεσκότατο Myles Kennedy! Δεν έχω προλάβει ούτε να το ακούσω.

The Ides Of March το άλμπουμ. Έρχεται 14 Μαΐου!

  1. Get Along
  2. A Thousand Words
  3. In Stride
  4. The Ides Of March
  5. Wake Me When It’s Over
  6. Love Rain Down
  7. Tell it Like it Is
  8. Moonshot
  9. Wanderlust Begins
  10. Sifting Through the Fire
  11. Worried Mind
1 Like