Νέες Κυκλοφορίες 2021

Μα είπε ότι δεν του αρέσουν οπότε φαντάστηκα ότι τσέκαρε τα “πιο γνωστά” και είπα να προτείνω κάτι πιο πρόσφατο =Ρ

Ποια είναι η Μπακοδήμου; :thinking:

1 Like

Γκουγκλ ιζ γιορ φρεντ…

1 Like

Τα φωνητικά είναι εκείνα που με χαλάνε πιο πολύ, προτιμώ κάτι πιο streamlined. Παρ’ όλο που δεν έχω θέμα με τα γκαρίσματα, προτιμώ όταν είναι πιο κατανοητά αυτά που ακούω. Όπως καταλαβαίνεις, το πρώτο μου άρεσε μόνο οργανικά, το δεύτερο ως σύνολο.

Γι’ αυτό και πιστεύω ότι αυτή η μουσική με τα φωνητικά της Wolfe θα σπέρνει

1 Like

Είπα μήπως μπερδεύτηκες και εννοούσες την Μποφίλιου ξέρω γω, γιατί ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η Μπακοδήμου (ινβ4 “βυζάρες”). Η Anneke έχει βγάλει και κάτι τραγουδάρες με τον Townsend.

Όχι ρε, απλά υπάρχουν πόζες της Αννέκε στις οποίες μου φέρνει την Μπακοδήμου, πουλάει πολύ μιλφ εικόνα, τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.

Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω.

Αν την βρίσκεται με τσέλο και βιολία ακούστε το και δεν θα χάσετε.
Πολύ καλό!

6 Likes

μικρο trivia, νομίζω βέβαια πως έχει αναφερθει: στο σχήμα συμμετέχει και ο Raphael Weinroth-Browne, που έπαιξε τσέλο στα 2(?) τελευταία album των Leprous.
απόσο έχω δει υπάρχουν αρκετοί στο φόρουμ που ακούνε τους τελευταίους, ας ρίξουν μια αυτιά και εδώ :wink:

3 Likes

σταματήστε ό,τι κάνετε

4 Likes

Έρχεται κρύο, έρχεται σκότος

6 Likes
3 Likes

Δεν ξέρω πόσοι το περίμεναν

(εγώ πάντως άπειρα)

Όπως κ να χει,κυκλοφόρησε, και είναι η συνέχεια εκείνου του υπέροχου καταραμένου δίσκου που είχε κάνει την προπέρσινη άνοιξη ακόμα πιο έντονη (απ’ όσο ουτως ή άλλως ήταν για κάποιους…)

Παραλήρημα mode off
Καλές ακροάσεις σε όποιον νιώθει με τις μουσικάρες των τύπων…

9 Likes

Μαζί σου …εξωφυλάρα καταρχάς . Ας ελπίσουμε να μην τους πιασει το σύνδρομο beastmilk (αλλάζω όνομα/πεφτει η ποιότητα !)

2 Likes

Δεν περίμενα ότι θα το έλεγα εγώ αυτό, αλλά είναι ανέλπιστα καλό το παρακάτω:

Edit: @Neo Τι συντονισμός ήταν αυτός;

3 Likes

Για μένα θα μπορούσε να είναι ένα μεγάλο τσακ καλύτερο (ίσως στο ρεφρέν, ίσως στο χτυπαρίδι, ίσως στη συγκόλληση δύο διαφορετικών κομματιών), αλλά γουστάρουμε Trivium οπότε m///

1 Like

…γι’ αυτό είναι ανέλπιστα καλό.

Το παραπάνω με χιούμορ, ε; Δυστυχώς, δεν μου έκαναν ποτέ. Αλλά το νέο κομμάτι είναι παραπάνω από ΟΚ.

3 Likes

Κιθαράρες, ντραμάρες, δυστυχώς μου λείπουν οι ρεφρενάρες τους

2 Likes

Ναι ρε, τι, θα αρχίσω να τσακώνομαι επειδή δεν σ’αρέσει ένα συγκρότημα που εμένα μ’ αρέσει; Πού τα είδες αυτά τα πράγματα;;;

Έχοντας επανέλθει στο τρένο Trivium με τα Sinner and the Sentence και What the Dead Men Say δεν έχω καμιά σπουδαία διασύνδεση με τη δισκογραφία τους, αλλά είναι μια μπάντα που θεωρώ τίμια, ανταποκρίνεται στο fan-service αλλά προσπαθεί να πειραματιστεί κιόλας, και νομίζω ότι ο Ματ έχει φάει πολύ σκατό, και χαίρομαι που πάνε καλά κι έχουν τόση δημιουργικότητα/παραγωγικότητα

1 Like

συμφωνώ κι εγώ σε αυτό

πολύ γρήγορα βγάζουν δίσκο αλλά αγαπάμε οπότε καλοδεχούμενο