Κατσαριδες

με βαση τις αναφορες πολλων ατομων απο δω μεσα (και εμενα)αλλα κυριως του stathis21 :stuck_out_tongue: ειπα να ανοιξω ενα 8ρεντακι για τις πολυαγαπημενες μας κατσαριδες και γενικα τα ζωυφια…
πειτε μας ιστοριες που σας εχουν συμβει και γενικα τη γνωμη σας γιαυτα τα μικρα πλασματακια!

ρε τι σκεφτεται ο ανθρωπος 3 το βραδυ

Μια ειναι η λυση…κ τη λενε γυναικα…για 3 το βραδυ…αδερφε συγκεντρωσου…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley:
Εχω ξαδερφο που της πατα με γυμνα ποδια τα καλοκαιρια χωριο,κ χαιρεται…#-o

αυτες μας εχουν καταστρεψει φιλε λουπιν και κοiμομαστε καθε μερα 4-5…

οχι ρε!!!βαρυ…αν και εχω δει μπροστα μου να λιωνουν με γροθια μια αρκετα μεγαλη…
τα πλενει μετα τα ποδια η τριγυρναει σπιτι και γουσταρει?

όταν ήμουν μικρός 8υμάμαι ότι είχαμε νοικιάσει ένα εξοχικό γεμάτο κατσάριδες…με το που σκάσαν μύτη τα μαζεψαμε και μακρυάααα…απεχθές ζωύφιο

Αλλοι τις φοβουνται αλλοι τις τρωνε:D

ασε…αμα ειναι κ σε αλλη πολη,σε εχουν 3 μπροστα στο pc με καμερα κ με ακουστικο στο αυτι(ποπο βιτσιο…)…ευτυχως π εχουμε κ το φορουμ κ ξεσπαμε…κοιτα,ξαδερφος+κρητη+χωριο+καλοκαιρι=ΕΝΝΟΙΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙ:p :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

στην παρο ενα καλοκαιρι αδειαζαν τους βοθρους στα ρουμζ-του-λετ που μεναμε και ξεχύνεται όχλος από κατσαρίδες…χαμός…αυτοι στα ψηλότερα διαμερίσματα στήναν καραούλι στα μπαλκονια με τις σαγιοναρες…
#-o

Πισσα και πουπουλα!
Οι μεγαλες που πετανε ειναι τρομαχτικες, οι μικρες τρεχουν του σκοτωμου, δηλαδη μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.

Ο αδερφος μου ειχε ξυπνησει με κατσαριδα στο μαγουλο.:expressionless:
Ουτε θελω να σκεφτομαι που αλλου ειχε περπατησει οσο κοιμοταν.:expressionless:

νταξει παιδες ολοι απο,τι καταλαβαινω εχουμε εμπειριες…
εγω ειχα μια απιστευτη οταν ξαφνικα καλοκαιρι,βραδακι με ταυλι στο μπαλκονι και μουσικη σκαει μια και προσγειωνεται πανω στο φως του μπαλκονιου ακριβως απο πανω μου…και ηταν τεραστια!!και πεταχτη…
και μαντεψτε τι επαιζε!!paparoach!το σιντι infest.ρε μηπως αυτοι στα τραγουδια τους εχουν σαμπλιμιναλ μηνυματα και καλουν κατσαριδες…??οπως οι σαμπαθ!χαχαχα!

Υπάρχουν κατσαρίδες που πετάνε ?

αν υπαρχου λεει??
ειναι νεο εξελιγμενο ειδος…συνδυασμος κατσαριδας και ελεφαντα…
και πιστεψε με δεν θες να τα βαλεις μαζι τους!!8O 8O

Νιώθω τυχερός που δεν έχω αντιμετωπίσει καμία.Οι μικρές πάντως δεν είναι το πρόβλημα.Με μια παντόφλα τις ξεφορτώνεσαι,αν είσαι λιγάκι brutal ειδικά.Οι μεγάλες είναι ζόρικες,πώς να ορμίσεις σ’ αυτές και τι να κάνεις ?

τετοια σαν αυτα στο σποιλερ να μου λες να κοψω τον υπνο…:lol: :stuck_out_tongue:
χτες εβερα ενα τυπο και εκανε απολυμανση…ειχαν κανει χωριο μεσα στην κουζινα μου…6 σκοτωμες βρηκα οταν γυρισα στο σπιτι μου(ειχα φυγει μερικες μερες εξ’αιτιας τους)…λογικα τωρα καπως θα ξεμπλεξω…ειναι και πολυ ανθεκτικες οι ατιμες…τελος να πω οτι το τεζα δεν με ενθουσιαζει…αροξολ με 1000…
σε 3’’ την εχει σκοτωσει…

@raistlin

φυσικα και πετανε…μια θεια μου μου ειπε οτι μια φορα που πηγε να σκοτωσει μια περαξε πανω στην πλατη της…

Ένα ρίγος διαπέρασε τη σπονδυλική μου στήλη…Δεν θέλω να αντιμετωπίσω τέτοια πλάσματα.

καλεις τον στρατο,τις ειδικες δυναμεις,τους πεζοναυτες(κατα προτιμηση,τους αποφοιτους της σχολης “Βιετναμ”),κανεις επικλησεις στον υψιστο και ησυχαζεις :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

φιλε μου δυσκολα τις αντιμετωπιζεις αυτες…και η μλκια ειναι οτι εχουμε γεμισει και απο δαυτες αφου οπου σταθω και οπου βρε8ω στανταρ μια 8α τριγυρναει.ευτυχως παντως που δεν πετανε συχνα και οποτε και διπλα τους να περασεις δεν μανουριαζονται.
επιτελους πηρε θεση και ο σταθης!!ο πλεον ειδικος…χαααχαχα!
τι δηλαδη γατζωθηκ με τα ποδια της πανω στην θεια σου??

:lol: :lol:
η γυναικα δεν τις φοβαται,αλλα μου ειπε οτι πραγματικα αηδιασε εκεινη την ωρα…μια φιλη μου που προσφατα πηγε στο περου,σε μια λαικη σε 1 παγκο πουλαγαν τηγανισμενες κατσαριδες…παντου υπαρχουν και χειροτερα…:lol:

ε ειναι ρε φιλε αηδια…δεν τις φοβουνται οι πιο πολλοι.τις συχενονται…
τι και στο περου τις τρωνε μεζε με το ουζακι τους?:stuck_out_tongue:

ρε παιδες εχει τυχει να δψ πρα πολυ πολυ μικρα κατσαριδακια (στο μηκος μυρμιγκιων) και ηταν πραγματικα χαλια το θεαμα…ρε γμτ μια να μπει στο σπιτι σου δεν γλειτωνεις…πως γινεται?γκαστωμενες μπαινουν?

ετσι ειναι αυτα τα εντομα…κανουν 500 αυγα το δευτερολεπτο#-o …
βασικα κι εγω πριν ηθελα να πω οτι δεν τις συχενονταν τοσο…
και κατι αλλο…
απ οσο εχω δει στην ελλαδα εχουμε κυριως 2 ειδη κατσαριδων…
τις κλασσικες τις μεγαλες που μπαινουν απο μπαλκονια,αποχετευσεις κτλ…
και κατι μικρες που κατα κυριο λογο θα τις βρεις πισω απο ηλεκτρικα ειδη, μεσα σε κουζινικα κτλ…
καποτε στο σπιτι μου στην κεφαλονια ειχαμε γεμισει τετοιες…ειδικα αυτες γεννανε συνεχεια…
εγω αυτες τις μερες ομως γεμισα απο τις αλλες…πραγματικα αυτες τις μερες βρηκα 6 και ολες ηταν κατω απο το συρταρι της κουζινας…τωρα τις 2 τελευταιες μερες δεν εχω δει καμια…αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα υπαρχουν κι αλλες…παντως και αυτου που μου εκανε απολυμανση του ψιλοφανηκε περιεργο που ημουν στον τριτο και καταφερε να ανεβει απο εξω τοση κατσαριδα…
τωρα για τους τυπους στο περου(και σε αλλες χωρες) τι να πω…αυτοι ξερουν…

Περσινό στορυ.Αραζω στο πισι βραδακι, και εκει που παω να κοιμηθω να σου μια κατσαριδα ΝΑ.Παω να την σκοτωσω και χωνεται αναμεσα σε κατι ντουλαπες.Στήνω καρτερι εγω και μετα απο 1 ωρα βγηκε.Εκει που παω χαρουμενος να την σκοτωσω ανοιγει κατι φτερα και ερχεται κατα πανω μου!Κανω κατι κουνγκ φου εκει περα μπας και γλυτωσω το ντου, τελικα απομακρυνεται και παει και καθεται στον τοιχο.Παντοφλα και παρτα.Ψοφια τα φτερα, πεφτει κατω και αρχιζει να τρεχει!Της εριξα ενα πατημα μετα και εγινε αυτοκολητακι :smiley: