Κατσαριδες

ναι…

Δεν τις πατάω. Δεν αντέχω αυτό το ανατριχιαστικό “Κριιιιιιτς”…

κάρβου,μάνος,κάποιος να το κλειδώσει,καταστρέψει,πετάξει στη θάλασσα,κάτι.

ελα ρε,τις συχαινομαι…

απο που εισαι απο κεφαλονια?

Αίσχος, αναρωτιέμαι πού είναι όλοι οι φιλόζωοι του φόρουμ, που κάποτε έσκιζαν τα ιμάτιά τους για τον υποτιθέμενο θάνατο ενός σκύλου, στην άλλη άκρη της Γης. Αλλά τις κατσαριδούλες κανείς δεν τις αγαπά, «είμαστε» φιλόζωοι μόνο με τα ζωάκια που παίζουν σε ταινίες του Disney.

καλα,καλα γελατε,αλλα μετα την πυρηνικη καταστροφη της γης-μαντ μαξ σκηνικα-,στο μετα-αποκαλυπτικο μελλον αυτες θα αποικησουν το πλανητη…κ εμεις θα ειμαστε τροφη για αυτες…

Δεν γελάω καθόλου, απλά κάποιοι πρέπει να αποφασίσουν αν αγαπάνε τα ζώα ή τα “γλυκούλικα” ζώα.

Εγώ ξέρω πως ποτέ δεν έχω πατήσει κατσαρίδα, ενώ και διώχνω τις μύγες για να μην τις σκοτώσει η μάνα μου.:stuck_out_tongue:

Ο κοσμος αγαπαει τα ζωα που δεν ειναι ανατριχιαστικα και που δεν εχουν προσβαση στο στομα σου ενω κοιμασαι :Ρ
Καθε καλοκαιρι μεχρι το 2002 πηγαινα στο πατρικο του πατερα μου στην Σαλαμινα. 200 ετων σπιτι. Φανταστειτε τι εκρυβε μεσα του… Ειμαι ενα βραδυ λοιπον και κανω μπανιο. Ξαφνικα ακουω κατι σαν ελικοπτερο διπλα μου. Κοιταω και ηταν μια φτερωτη, απο τις ωραιες, τις μεγαλες. Φυσικα αρχιζα να τσιριζω και να τρεχω περα δωθε. Πρεπει να πηρα και πετσετα (ελπιζω). Ερχεται μετα η γιαγια μου χαλαρη της δινει μια και τεζα η κατσαριδα… Μια αλλη φορα εκει που κοιμομουν απλωνω το χερι μου στο κεφαλι του κρεβατιου και πιανω κατι “αναγλυφο”… ξυπναω (περιπου) και βλεπω μια μικρη (πεθαμενη ευτυχως) κατω απο το χερι μου και κοντα στο κεφαλι μου. Τα υπολοιπα τ’ αφηνω στη φαντασια σας :Ρ

Ξαναπηγες εκει ποτε?:stuck_out_tongue:

η λέξη αγάπη και κατσαρίδα δύσκολα συναντιόνται στην ίδια πρόταση εκτό αν ενδιάμεσα παρεμβάλεται κάποιο αμβλύ αντικείμενο :stuck_out_tongue:

Τα μη-μολυσματικά ζώα ίσως?

Mass extinction!

Για κάποιο περίεργο λόγο, πολύς κόσμος μισεί, κατσαρίδες, αράχνες κτλ. Προσωπικά,όποτε βλέπω μία, την αφήνω να φυγεί ήρεμα και δεν την ένοχλω, γένικά δεν με ενοχλόυν. Μάλιστα θα έλεγα οτι μισω περισσότερο τις μύγες παρά τις κατσαριδούλες. :roll:

Υ.Γ. Κάπου είχα διαβάσει οτι, στην διάρκεια της ζωή μας όλοι θα φάμε στον ύπνο μας 7 περίπου αραχνες.8O

ρε αντε απο δω :stuck_out_tongue:

:-s :?

Μαμα κοιτα μπορω να κατσω στο ταβανιιι

Ναι, κι εγω το εχω διαβασει. Μαλιστα το αναφεραμε χθες…
Θυμηθηκα κι αλλα: Ο πατερας μου στο παλιο του σπιτι μια φορα που ξυπνησε βρηκε 3 στο μαξιλαρι του και μια αλλη 8 στο πληκτρολογιο του…
Η θεια μου ειχε παει Γλυφαδα και ειχε παρει εναν περιεργο καφε που ειχε πανω… τρουφα (:S:S:S:S καλα καταλαβατε)… πινει λοιπον μια γουλια και ενιωσε κατι κρατσανιστο… το εφτυσε και ηταν κατσαριδα. Εκανε εμετο για κανα 3ωρο…

Κρίμα, τη θεία - να σου πω την αλήθεια, δέν διάβασα όλα τα posts. Φαντάζομαι θα έχετε και αυτο το γνώστο, που μια κατσαρίδα ζεί,και χωρίς κεφάλι κτλ κτλ… εε??

Σορυ αλλα υπαρχει Thread…
:lock:
:arrow: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3561

:stuck_out_tongue:

δεν ειναι ακριβως ετσι…
οι κατσαριδες πρωτα απ ολα ειναι 1 βρωμικο εντωμο…ζει και τρεφεται μεσα σε βοθρους,αποχετευσεις κτλ κτλ κτλ…περα απο την πλακα που μπορει να κανουμε δεν με κρινω παραλογο στο οτι αηδιαζα που μεσα στο σπιτι μου ειχαν μπει 6(και δεν ξερω αλλες ποσες)κατσαριδες…σκεψου να ξυπναγες και να εβλεπες μια πανω σου???τι θα ελεγες,ειμαι φιλοζωος,ενα εντομο οπως ολα τα αλλα ειναι,ας το αφησω να ζησει αρμονικα μαζι μου μεσα στο σπιτι μου…???

@linkin

σαμη εμενα…