Μπλε Ιστορίες

Ξέρετε καμιά καλή?

Ναι,γαματες ειναι.

τι ειναι αυτες?? :-s

Για πες μία…

Α, όποιος ξέρει μία ήδη να μην τη λέει για να τη βρίσκουν οι υπόλοιποι…:wink:

Λέμε μια κατάσταση, κι οι άλλοι πρέπει να βρουν τι οδήγησε εκεί, κάνοντας ερωτήσεις στις οποίες απαντάμε με ναι ή όχι.

π.χ. Είναι ένας τύπος, ξυπνάει, ανάβει το φως, κοιτάει το ρολόι του, βλέπει έξω από το παράθυρο κι αυτοκτονεί. Τι έγινε?

σαν τη γλαροσουπα ενα πραμα? :stuck_out_tongue: #-o

Leris, βγες έξω και κάνε καμια βόλτα

Όχι. Θα τον βαρέσει ο ήλιος και μετά θα υποστούμε τα χειρότερα.

Δεν εχουν πλακα ετσι.Ειναι για να τις λες βραδυ,στην παραλια,με φωτια και μεγαλη παρεα.

Βασικα οσοι το θεωρουν ασχημο αυτο δεν χρειαζεται ν’ απαντουν και ν’ αφησουν τους καμμενους να κανουν τη δουλεια τους.

Ποτε δεν καταλαβα τι νοημα εχουν οι μπλε ιστοριες :-k
Πρεπει να τα μαντευεις και δεν εχει καποιο ενδιαφερον… αλλο ο γριφος ξερω γω, αλλο αυτο.
Βεβαια μπορει να κανω και λαθος γιατι δεν ξερω καλα… ας μου αν ξερει καποιος λοιπον: ειναι στανταρ οι ιστοριες η τις βγαζει καποιος εκεινη την στιγμη; :S

E συνηθως ειναι στανταρ,αν τις βγαλεις εκεινη τη στιγμη ειναι λιγο μαλακια.
Αυτη με τη γλαροσουπα που αναφερθηκε πιο πανω ειναι κλασικη.

πειραζει που δεν καταλαβαινω?

Δεν πειράζει.
Αναμενόμενο.

Αυτό.

Αν δεν σας αρέσει, απλά μην ασχολείστε.:slight_smile:

Ρε Leris εξήγησε λίγο καλύτερα πως παίζεται αυτό το πράγμα γιατί δεν βγαίνει κανένα νόημα από αυτά που γράφεις.

Σου λέω κάτι, κι εσύ πρέπει να βρεις τι έχει γίνει.

οχι τπτ αλλο δινεις τροφη στον κρισπ να που την πει!
τι να καταλαβω απο ενα τοπικ “μπλε ιστοριες” και μια εξηγηση “πειτε μας γιαυτες”?
να μου λεγες ροζ ιστοριες να το καταλαβαινα…

Ειναι ενας αντρας σε ενα εστιατοριο.Παραγγελνει γλαροσουπα.Του τη φερνουν,τρωει μια κουταλια,ξαφνικα σοκαρεται,σηκωνεται και φευγει.Μετα απο λιγο αυτοκτονει.

Οι υπολοιποι πρεπει με ερωτησεις,στις οποιες απαντας μονο με ναι ή οχι,να βρουν την ολη ιστορια.

Αυτός είναι τίμιος ή απατεώνας?

δηλαδη εγω πρεπει να βρω μαι ερωτηση που να απαντιεται με ναι η οχι?
φανταζομαι αν ρωτησω “γτ αυτοκτωνησε” ειναι ακυρο ε?