Εθνική Μπάσκετ

οχι αυτους που θεωρεις εσυ κι εγω ομως. Αυτους που θεωρει ο προπονητης για αυτα που εχεισ το νου του.

Τελικα μερικους βαζελους δεν τους πιανεις πουθενα. Αν θα επαιρνε και Χατζηβρετα,Ντικουδη, Περπερογλου θα σου ελεγαν θελει να μας κουρασει ολους τους παιχτες για συμφερον του ολυμπιακου, τωρα που δεν τους πηρε εχει καλεσει χειροτερους και προκαλει με τις πιλογες του. Οπως και να εχει θα προκαλουσε δηλαδη. :papas:

Βάλτε την εθνικη πανω απο πρασινα, κοκκινα και κιτρινα επιτελους… Αλλιως μην ασχολειστε…

και βασικά, σκεφτείτε πως άλλο το να παίζουν οι βασικοί σου στις προπονήσεις κόντρα στην άμυνα του Πελεκάνου, παρά του Περπέρογλου. :wink:

Ε βεβαια ειναι πιο σκυλος οπως και να 'χει.

κοροιδευομαστε μεταξυ μας και δεν ειναι σωστο…

Τι λέτε ρε παιδιά?

Εδώ τόλμησε να πάρει Πρίντεζη αντί Αλβέρτη και Μπουρούση αντί Μπατίστ! :eek:

Ο αντιπαναθηναϊκός να πούμε…

Βασικά νομίζω πως ο Γιαννάκης επέλεξε να έχει έναν ψηλό ακόμα στη 12άδα( Γλυνιαδάκη) και να κόψει έναν περιφερειακό για να είναι πιο καλυμμένος. Τώρα που θα αρχίσουν οι επίσημοι αγώνες θα δούμε εάν έκανε καλά ή όχι.

Ρε, νομιζω οτι τον πηρε τον Γλυνιαδακη…:-k

καλά τώρα πέρα από οπαδικά, προτιμά κανείς τον Πελεκάνο από τον Περπέρογλου?
επίσης, ο Πρίντεζης έχει προσόντα αλλά είναι ανώριμος. Καθαρά. Σιγά το παίκτη. 3 φάουλ σε 2 λεπτά κάνει αν ξέρει να τον παίξει ο αντίπαλος.

Και, ναι, δεν είμαι ώριμος αρκετά να γουστάρω το Γιαννάκη

Δεν το κάνουν σε καμια μεγάλη χώρα αυτό το λάθος.

Ε ναι αυτό γράφω :-s . ΡεΕεεΕεΕεΕ μας βάρεσαν οι ζέστες :smiley:

ω,καλά είσαι:lol: :lol: :lol:

όλοι συμφωνούμε με κρισπ που έχει πάντα δίκιο

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Το ζήτημα δεν είναι ποιος είναι καλύτερος παίκτης, αλλά για ποια δουλειά τον θέλει ο Γιαννάκης στο γήπεδο.

μα δε νομίζω πως ο Πρίντεζης θα παίζει 30 λεπτά. Λίγα λεπτά θα παίζει, οπότε δε θα προλαβαίνει να κάνει τα φάουλ!

Επί του θέματος, δεν έχει νόημα να έχεις για 12ο παίκτη έναν καλό επιθετικά, αλλά μέτριο αμυντικά παίκτη. Ποτέ δε θα προλάβει να πιάσει ρυθμό για να σου βάλει πόντους σε περίπτωση που δεν έχεις άλλον να βάλει, αλλά δε χρειάζεται να πιάσει ρυθμό για να παίζει καλή άμυνα και να σε βγάλει ασπροπρόσωπο στη σπάνια περίπτωση του να τον χρειαστείς.

Ας μη μπερδεύουμε τα αθλήματα. Άλλο το ποδόσφαιρο και άλλο το μπάσκετ. Άλλη λογική το ένα, άλλη λογική το άλλο…

έχω μια μικρή ιδέα από μπάσκετ.

ο καλός παίκτης είναι καλός παίκτης.
Ο Περπέρογλου στέκεται (σχετικά) άνετα σε 3 θέσεις μέσα στο γήπεδο και πραγματικά παίζει πολύ καλύτερη άμυνα από τον Πελεκάνο, τουλάχιστον αυτόν που θυμάμαι στην Ελλάδα και από αυτά που έχω δει στα παιχνίδια της εθνικής.

Ειλικρινά, ακόμα και ο Γιαννάκης θα δυσκολευόταν να μη στηρίξει “πιο δικούς” του παίκτες. Και εκεί όπως και να έχει δημιουργούνται ανισορροπίες.

Όσο χρήσιμος είναι ένας παίκτης που θα παίξει μια καλή άμυνα είναι και ο παίκτης που θα πάρει την μπάλα όταν θα έχει κολλήσει επιθετικά η ομάδα και θα κάνει μια ατομική προσπάθεια, ένα drive και θα βάλει ένα καλάθι.

Μην ξεχνάμε ότι σε κανά 2 ματς από τους τελικούς ο Περπέρογλου ήταν ο παίκτης-κλειδί με κλεψίματα, αιφνιδιασμούς και σουτ.

ο Πελεκάνος φοβάται τον ίσκιο του. στο προηγούμενο ευρωπαικό έτρεμε όποτε επαιρνε τη μπάλα, ενώ τον Πρίντεζη μέχρι πρόσφατα τον έκραζαν οι ίδιοι οι γαύροι, ότι δεν κάνει για μεγάλη ομάδα.

Για Πρίντεζη διαφωνώ. Για Περπέρογλου Vs Πελεκάνο, δε με νοιάζει καν. Στο κάτω κάτω της γραφης, όπως είπα και πριν κανένας από τους 2 δε θα παίξει. Ότι και αν επέλεγε ο Γιαννάκης, στη γωνιά θα τον περίμεναν όλοι. Όπως στη γωνιά τον περίμεναν παλιότερα όταν δεν επέλεγε π.χ. Παπαμακάριο.

Όλα τα άλλα, μόνο γκρίνιες και ζημιά στην ομάδα προκαλούν. Στο κάτω κάτω της γραφής, ο Περπέρογλου και ο Τσαλδάρης (όπου εγώ από τους 3 Τσαλδάρη γουστάρω περισσότερο) δεν έχουν φύγει από την ομάδα. Δεν έχουν χάσει την ευκαιρία τους. Η ομάδα δε χτίζεται για το Προολυμπιακό, αλλά για τους Ολυμπιακούς

ΥΓ. Αν είναι κριτήριο οι τελικοί για τον Περπέρογλου, γιατί δεν είναι και για τον Πρίντεζη? Αυτό δε το κατάλαβα πάντως…

Ο Περπέρογλου έκανε καλύτερη χρονιά απ’τον Πελεκάνο και πιστεύω κι εγώ ότι θα βοηθούσε κατά πολύ περισσότερο,αλλά ο Γιαννάκης δούλεψε με τους παίκτες,αυτός ξέρει ποιος θα μπορέσει να βοηθήσει περισσότερο την ομάδα…

119-62 τον Λίβανο.
Δεν υπήρξε μη διακριθείς παίκτης.

Ο προκλητικός Γιαννάκης τόλμησε να ξεκινήσει στην αρχική 5άδα τον Βασιλόπουλο.

τι λε ρε τα θηρία?
διακριθήκαν όλοι με το Λίβανο?

ε τώρα δικαιώνεται ο Δράκος!

Πωπώ, σεις οι βάζελοι όλο στην τσίτα είστε. :stuck_out_tongue:

καλη φαση σημερα ! ξεσκισαμε την ομαδαρα τον λιβανο ! βασικα , οτι θελαμε καναμε …

την τεταρτη εκτος αποοπτου θα παω γηπεδο …

Υ.Γ. : Ο φωτσης ειναι καυλα !!!

Με Λίβανο παίζαμε,αλλά μερικά πράγματα φάνηκαν να λειτουργούν και η ομάδα να είναι σε καλή κατάσταση…