Ο κολλητος

Αυτο το είδος υπανθρωπου αξιζει θρεντ.

Είναι ο τυπος που έχει μονιμα μια κοπέλα διπλα του την κολλητη η αλλιως την sis του.

Πάνε μαζί για ψωνια.τρώνε μαζί μιλάνε συνέχεια.

Κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο αλλά είναι μόνο φίλοι.

Αυτη εμφανίζεται μπροστά του με τα εσωρουχά της και πιστευςι οτι αυτος νοιάζεται μονο για τα εσωψυχά της.
ΨΕΜΑΤΑ.Την γουσταρει αλλα δεν το παραδέχεται.Και το παίζει φιλος.

Αυτη γουστραρει κάποιον αλλα πρέπει να πάρει την εγκρισή του bro της.ΕΛΕΟΣ!

Βγαινει με ένα αγόρι και έρχαιτε και αυτός ,κάτσε ρεφιλε να ουμε που πας μπαστα(σασα).

Κα εγω εχω φιλες αλλα δεν το παιζω κολλητος

Ειδικά αν ο “κολλητός” τυχαίνει κάποτε να ήταν και γκόμενος που όμως “τώρα τα έχουν χαλάσει και πλέον έχουν εξελιχθεί σε κολλητούς” ε, η δουλειά βρωμάει από μακριά. Μέσα σε ένα πλαίσιο το καταλαβαίνω. Το να είσαι ερωτευμένος με κάποια και αυτή να μην σε θέλει πονάει πολύ. Υπάρχουν πολλά άτομα που προσπαθούν να κολλήσουν δίπλα της αφού από την στιγμή που δεν μπορούν να είναι στην ζωή της ερωτικά, ε ας είναι σαν “κολλητοί”. Έτσι όπως το βλέπω εγώ αυτά τα άτομα είναι δειλά. Φοβούνται πως θα πονέσουν. Προσωπικά προτιμώ να πονέσω τρελά παρά να χάσω την αξιοπρέπειά μου και να “ξεγελάω” τον πόνο μου μόνο και μόνο για να την βλέπω. Μιλάμε βέβαια για ένα συγκεκριμένο τύπο “κολλητού”, έτσι; Δεν σημαίνει πως αν έχεις μια καλή φίλη αυτόματα την γουστάρεις κι όλας. Ξεχωρίζουν όμως οι δύο περιπτώσεις. Φαίνεται ο κολλητός, φαίνεται και “ο κολλητός”.

Tι κολλητός και βλακείες. Αν έχεις @@ να της την πέσεις. (εξαιρούνται οι ομοφυλόφιλοι)

Αυτές οι σαχλαμαρίτσες, στο μόνο που εξυπηρετούν ειναι να κάνουν ορισμένες γυναίκες ακόμα περισσότερο ψώνια

Πολυ Beverly Hills βλεπετε και σας χαλαει…

Eλα ρε Μπράντον,που χάθηκες ρε ψυχή?

συμφωνω 100%…καλυτερα να γαμηθεις στον πονο(ακομα και αν στο τελος δεν καταφερεις τιποτα),παρα να καθεσαι και να περιμενεις να ερθει στον αλλον η επιφοιτιση του αγιου πνευματος,ωστε να καταλαβει οτι σου αρεσει…

Καταλαβαίνω τον τύπο που εννοείτε… Εντάξει, σπασαρχίδικο.

Βέβαια, σε μια περίπτωση τόχω κάνει κι εγώ αλλά όχι τόσο ακραία

καλό θρέντ…παλιά είχα κάνει κάτι τέτοιες βλακείες , αλλά ξύπνησα και έκοψα τις κακές συνήθειες…:slight_smile:
όσο για τις κοπέλες που το κάνουν απλά να ξέρουν ότι απλά εκμεταλεύονται ανθρώπους που έχουν συναισθήματα ή έχουν σαυτές αδυναμία…

φανταζομαι συμφωνειτε οτι δεν μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ αντρα-γυναικας (απο την μερια μας τουλαχιστον).συνηθως προκειται για 2 περιπτωσεις: ή το προσωπο ειναι ωραιο κ κανεις παρεα περιμενοντας να γινει οπως στις ταινιες που στο τελος καταλαβαινουν οτι εσυ εισαι ο ενας (ή το πολυ πολυ να πιουν κανενα βραδυ μπας κ γινει τπτ) ή δεν ειναι κ τοσο ωραιο κ κανεις λιγο παρεα μηπως κ σου γνωρισει καμια φιλη (ή το πολυ πολυ μηπως πιεις κανενα βραδυ μπας κ γινει τπτ) :smiley:

ΦΥΣΙΚΑ και μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ ανδρος και γυναικος…η μοναδικη διαφορα μεταξυ των 2 φυλων,ειναι η βιολογικη…ολα τ’αλλα,ειναι καθαρα θεμα προτυπων,κοινωνιας,“ηθικων” αξιων και μπλα μπλα…

Μονο που το θρεντ δε μιλαει για φιλια αντρων γυναικων

εεεεεελα :roll:

Κι εγώ κάτι τέτοιο πήγα να απαντήσω…:slight_smile:

Βρε και φιλία μπορεί να υπάρξει και κολλητός μπορεί να είσαι με κάποια. Πραγματικά κολλητός εννοώ, όχι αυτό που ανέλυσα πιο πάνω. Το θέμα πως μια φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα ίσως να διαρκέσει χρόνια ωστόσο μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα μετατρέπεται σε έρωτα. Μια κίνηση, ένα άγγιγμα και πριν το καταλάβεις κάποια που είχες φίλη για χρόνια ξαφνικά μετατρέπεται σε κάτι εντελώς διαφορετικό. Και συνήθως αν μια πολύ καλή σου φίλη την δεις ερωτικά τότε μιλάμε για μεγάλο έρωτα. Δεν την γουστάρεις απλά. Την ερωτεύεσαι παράφορα. Υπό αυτή την έννοια δεν μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα. Και φίλοι μπορεί να είστε, και να τα λέτε γίνεται, και γκομενικές συμβουλές να ανταλλάζεται, και να της κάνεις κονέ και να σου κάνει κονέ. Πότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος όμως ότι η σχέση σας θα παραμείνει έτσι και δεν θα εξελιχθεί σε κάτι ερωτικό.

Πολύ ωραίο ποστ, συνυπογράφω!

Έτσι είναι τα πράγματα, όπως τα λέει ο μάνσον.

ναι ρε…δεν διαφωνω…κι εγω το εχω παθει αυτο…στον καθενα μπορει να συμβει…αλλα να μην το γενικοποιουμε(δεν αναφερομαι σε σενα φυσικα)…μπορει μ’αυτο το αγγιγμα που λες,ο αλλος/αλλη να μην σου ξαναμιλησει για το υπολοιπο της ζωης του/της…

ναι και αυτο δυστυχώς ισχυεί…
και μετα το σκυλομετανιώνεις για πολύ καιρό…been there, done that :frowning:

η γενικευση που εκανα ηταν για να δειξω τα κινητρα του “κολλητου” (μιλωντας κ απο καθαρα προσωπικη εμπειρια) οποτε δε νομιζω οτι ηταν κ τοσο ασχετη με το θεμα.

επισης φιλια που μπορει να εξελιχθει σε κατι παραπανω στο δικο μου το μυαλο δεν λογιζεται σαν φιλια (οπως αυτη μεταξυ αντρων που κατα κανονα μενει φιλια παρα τα διαφορα αγγιγματα :slight_smile: )

αυτη ειναι η αποψη μου κ μπορειτε και εσεις φυσικα να εχετε τη δικη σας (νομιζω οτι επρεπε να το γραψω αυτο απο την αρχη ή τουλαχιστον να το διατυπωσω καλυτερα)

ρε δν γίνεται να βλέπει οτι η σχεση θελει να της μιλησει και να θέλει και αυτή και να ναι απο πίσω.Ειδίκα οταν έχουν κάποια προιστορια αλλά λόγω του οτι ήταν χεστης δεν έγινε κατι.Τράβα σε άλλη παραλία να ουμε.Α και η κολ όμως φταίει όταν δεν του εξηγεί οτι δεν είναι αναγκη να ναι πάντα μαζι.Δεν είσαι φίλε ουτε μπράβος ούτε ο πατέρας της.Και όταν της λες οτι δίνει περισσοτερο χρόνο σε αυτον εκείνη να λέει ΄’ελα μωρεεεεεεεεεεεεε δεν τον λυπάσαι??’'οχι στα αχλαδια μου άμα είναι μόνος.

αμα ζηλευει,το θεμα παει στα αρχεια της αστυνομιας…συγκεκριμενα,στα εγκληματα παθους :stuck_out_tongue:
σοβαρα τωρα,αμα δεν την αφηνει να κανει ο,τι γουσταρει,δεν θεωρειται καν φιλος της…