Ο κολλητος

δεν ξέρω αμα ζηλευει αυτος εγω πάντως σιγουρα.Δεν γίνεται όλο μαζι κατι θα γίνει μια μέρα

:-k :-k …οντως ειναι μαλακια να μην σου δινει χρονο και στην κυριολεξια να σε φτυνει…το εχεις συζητησει καθολου μαζι της 'η περιμενεις να σου δωσει την λυση το rocking.gr? :stuck_out_tongue:

μπα λυση δεν παίζει απλά βγαζω τον π0νο μου.

To πιο πιθανό ειναι να της την πέσει και να φάει την ήττα

Αν κατάλαβα καλά την κατάσταση που περιγράφεις, μάλλον διαφωνώ.
Πες ότι είστε φίλοι, αλλά εσύ ζητάς αυτό το “κάτι παραπάνω”…αν πιστεύεις ότι αξίζει για σένα αυτό το κάτι, πρέπει να το ρισκάρεις και να χωθείς.
Καλύτερα δηλαδή -στη χειρότερη περίπτωση- να τελειώσουν όλα οριστικά, παρά να διαιωνιστεί μια τέτοια “φιλία”, και να τρως πίκρα κάθε λεπτό, στη σκέψη ότι -μπορεί- να κατάφερνες κάτι, αν δοκίμαζες να κάνεις την κίνηση κάποτε.

Σε μερικά θέματα, οφείλουμε να είμαστε ή του ύψους ή του βάθους. Για τον εαυτό μας, όχι για τιποτ’ άλλο. (Γνώμη μου πάντα τα παραπάνω)

εγω παντως,εννοουσα με βαση το αγγιγμα που ανεφερε ο μανσον και ετσι μπορει να δημιουργηθει μια ερωτικη σχεση,ενω πριν ηταν καθαρα φιλικη…ποτε δεν τα ξερεις αυτα…

Έτσι ακριβώς, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τα αποτελέσματα. Απλά, αν δεν κάνεις μια απόπειρα, δε θα τα μάθεις ποτέ.

Φυσικά και μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξυ των δύο φύλων. Όπως μπορείς με έναν φίλο σου να συζητήσεις διάφορα έτσι μπορείς και με μια κοπέλα. Αυτή η φιλία μπορεί να παραμήνει για πάντα φιλία αλλα μπορεί να είναι και το υπόβαθρο για να δημιουργηθεί, ή καλύτερα να αναδειχτεί, ένασ μεγάλος έρωτας ή και απο τους δύο ή απο έναν απο τους δύο.

Στην τρίτη γυμνασίου έκανα παρέα με μια κοπέλα και στη συνέχεια γίναμε κολλητοί. Αργότερα τα φτιάξαμε και κάτσαμε μαζί 2 χρόνια. Τώρα που χωρίσαμε είμαστε ακόμα πολύ καλοί φίλοι (τουλάχιστον απο την μεριά μου).

Όταν μου ξανάτυχε κάτι τέτοιο με μια άλλη κοπέλα δν ήμουν τόσο τυχερός αφου μόνο εγώ ήμουν αυτός που ερωτεύτηκα και πήρα πουλί. Παρόλα αυτά συνεχίσαμε να κάνουμε παρέα.

Επίσης πιστεύω πως μέσω μιας φιλίας μπορεί να υπάρξει κ έρωτας μεταξύ ατόμων του ίδιου φύλου.

Δεν γίνεται παιδιά. Απλά δεν γίνεται. Ok, μπορεί κάποιος να έχει πολύ καλή σχέση με μία κοπέλα, αλλά μιλάμε να βγαίνετε μόνοι σας και να είστε κολλητοί. Όχι απλά να της τα λέει όλα. Εγώ τα λέω όλα σε καμιά πενταριά αν το πάμε έτσι :p. Εμένα μια φορά μου χε τύχει και στο τέλος τα φτιάξαμε. Γενικά αμα έρθω πολύ κοντά με κάποια δύσκολα να μην την ερωτευτώ :stuck_out_tongue:

Απο κει και πέρα ξέρω πολλούς που κάνουν παρέα με κοπέλες αλλά τον κουνάνε αρκετά. Α! Και να τονίσω ότι μιλάμε για μία φίλη, όχι για παρέα, εκεί αλλάζει

Εγώ μονίμως λέω σε ένα φίλο μου να μη ρισκάρει ζητώντας τα στην κολλητή του. Ακόμη κι αν του πει ναι, κάποτε θα χωρίσουν και θα καταστραφεί η φιλία.:frowning:

το εισαγωγικο ποστ ειναι ΑΘΛΙΟ…συγγνωμη κιολλας…πολυ απολυτο μου φαινεται…
τεσπα…εγω εχω μια φιλη που μπορεις να την πεις κολλητη…κανουμε πααααααααρα πολυ παρεα,ξερω τα παντα για αυτη, ξερει τα παντα για μενα και…ωωωωω τι παραξενο ΠΟΤΕ δεν την ειδα ερωτικα ουτε και αυτη εμενα…αν θελετε το πιστευετε…επισης δεν ειμαι γκεη για οποιον εξυπνουλη βγαλει συμπερασμα…:stuck_out_tongue:

Αρα ειναι αυτη μπαζο; :stuck_out_tongue:

Και εγώ το είχα πάθει αυτο για 4 μήνες.Ημουν κολλημένος αγρίος αλλά ήμουν και πολύ χεστης.Παρόλα αυτά κατάφερα και της το είπα ,έγινε κάτι και συχνά πυκνά γίνεται άλλά το κακό είναι ότι αν και δεν γουστάρω να το παραδέχομαι είμαι ακόμη κολλημένος.Επίσης κακό αποτελέσμα είναι ότι μετά απο αυτό καραψωνίστηκε αγρίος.Και όποτε γινόταν απλά φάση μετά στεναχωρίομουν πάρα πολύ γιατί μέναμε εκεί και δεν τα φτιάχναμε.Γενικά μεγάλη ιστόρια…Ωραίο θρεντ πάντως

Το Συμπέρασμα είναι ότι άμα ειστε κολλημένοι και γουστάρει απλώς φάση μην κάνετε τίποτα μαζί της(είναι πολύ δύσκολο να μην κανεις ούτε εγώ τα έχω καταφέρει)γιατί μετά είναι ΣΑΝ να σου δίνει ελπίδες για να τα φτιάξετε που στη πραγματικότητα δεν υπάρχουν.Και όταν το ανακαλύπτεις πονάει πολύ.Αυτά τα θέματα όμως θέλουν γενικά πολύ σηζήτηση απο κόντα απο το θρεντ είναι δύσκολο να λυθούν

[FONT=“Comic Sans MS”]Καλύτερος βέβαια είναι αυτός ο κολλητός που περιγράφει ο thats από τον άλλο τύπο ,ο οποίος τη στιγμή που η κοπέλα βρίσκει γκόμενο είτε κόβει λάσπη…άρα τι φίλος έλεγε και πράσινα άλογα… είτε ζηλεύει τρισάθλια τον γκόμενο σε σημείο που να φέρεται σαν διχασμένη προσωπικότητα, δηλαδή φυσιολογικά μπροστά στο αγόρι της και πισωμαχαιρώνοντας όλες τις άλλες ώρες ή φυσιολογικά όταν είναι μόνος του με την φίλη του και πολλά βαρύς,με μούτρα κτλ όταν είναι το αγόρι της μπροστά.[/FONT]

Manson αν και 21 οφείλω να ομολογήσω σε συμπαθώ τα μάλλα τα ίδια ακριβώς θα λέγα κι εγώ οπότε
+100000000000000000000

Να προσθέσω μόνο ως γυνή και κυρίως ως μάμμυ ότι πολλές φορές κι εμείς οι γυναίκες για x ψ z λόγους συντηρούμε τέτοιες καταστάσεις χωρίς να αντιλαμβανόμαστε οι άμυαλες ότι τελικά ότι προς ζημία και ουχί προς οφελός μας οπότε μακριά από τέτοιες καταστάσεις παιδιά για το καλό σας

Να μοιραστώ και κάτι που έγινε πριν από ένα χρόνο
Έχω ένα κολλητάρι καλό παιδί μουσικό που ενώ έχει χωρίσει απ΄την δικιά του μια ξενέρωτα τύπου είναι και καλά κολλητοί κλπ κλπ οκ γούστο του και καπέλο του
Με καλεί σε Live του και επειδή χάρηκε πολύ που πήγα γιατί δεν το περίμενε μετά το τέλος της παράστασης κάθισε δίπλα μου και πιάσαμε κουβέντα ξέρετε πως μου φάνηκε κλπ κλπ κλπ
Λοιπόν φίλοι μου η και καλά πρώην - κολλητή μόνο που δεν μου βγάλε τα μάτια 8O αφού σε κάποια φάση φοβήθηκα ότι θα με πιάνε απ΄το μαλλί …
Λυπήθηκα πολύ και λυπάμαι ακόμη γιατί έγινε αφορμή να χαλάσω την σχέση μου μαζί του ήταν πολυ καλό παιδί και εξαίρετος μουσικός…

Καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Εντάξει αυτό που λες είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα προς συζήτηση. Είναι το αιώνιο κόμπλεξ των γυναικών. Δεν σε θέλει και σε απορίπτει, εσύ όμως παραμένεις κολλημένος μαζί της. Αυτή το βλέπει και γουστάρει που είσαι κολλημένος μαζί της αλλά εξακολουθεί να μην σε θέλει. Κάποια στιγμή εσύ βρίσκεις μία άλλη και ξεκολάς. Ε, τότε κάτι παθαίνει. Διαολίζεται ρε παιδί μου, σκέφτεται: “Αυτός ήταν απόλυτα κολλημένος μαζί μου, τώρα γιατί με ξέχασε; Δηλαδή αυτή που βρήκε είναι καλύτερη από εμένα; Τόσο που με ξέχασε;”. Αιώνιο κόμπλεξ γυναικών. Κάτι τέτοιο λοιπόν υπέθεσε και η τύπισσα της ιστορίας σου. Βγήκα λίγο off topic βέβαια και sorry.

Leris αν έχει φτάσει στο σημείο να θέλει να της τα ζητήσει δεν υφίσταται φιλία…

Σε πιστεύουμε ρε αδερφέ. Δεν είπαμε πως είναι κανόνας. Απλά έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου πως όσο κολλητοί και αν είστε εσύ παραμένεις άντρας και αυτή παραμένει γυναίκα. Και όσο κολλητοί και αν είστε τίποτα μην αποκλείεις…

Τα καλά λόγια είναι υποχρέωσή μου
Δεν με ενδιαφέρει τι σκέφτηκε η τύπισσα λυπάμαι μονο που έχασα την φιλία του ειλικρινά
και
Εγώ ζητώ συγνώμη που σε παρέσυρα δεν θα το ξανακάνω

Σιγά ρε… Χαλάρωσε…

Έντιτ: Βασικά τώρα που το σκέφτομαι… Γιατί εσύ να χαλάσεις την φιλία σου μαζί του επειδή αυτή σου επιτέθηκε;

Μεγαλο ρολο παιζει το πως βλεπει ο ενας τον αλλο απο την αρχη. Αν κανουνε παρεα κι εχουν κοινα ενδιαφεροντα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εξελιχθει απο την μια μερια (εστω) σ’ ερωτα. Τωρα δεν ξερω, ισως ο καθε κολλητος με κολλητη πρεπει να βαζουν ορια γιατι ο καλος θεουλης μας επλασε γι’ αναπαραγωγη κυριως και καποια πραγματα ερχονται απο την βιολογια και δεν μπορεις να τα προσεχεις μια ζωη. Πχ νταξει δεν θα σκαει η αλλη μυτη με τα εσωρουχα (η και χωρις), ουτε θα λεει “α πηρα καινουριο σουτιεν, παμε στις τουαλετες να στο δειξω.” Ειπαμε, καποια πραγματα τ’ ανεχονται περισσοτερο οι γυναικες απο τις γυναικες και οι αντρες απο τους αντρες. Ειναι και στον ανθρωπο βεβαια (αλλα το να μεινει αδιαφορος καποιος στο παραπανω, το κοβω δυσκολο).