Νέες Κυκλοφορίες 2022

Και οφισιαλι ριλιζντ

1 Like

Αυτό που έχει κάνει εδώ η τύπισσα είναι ονείρωξη, σόρρι κιόλας αλλά κατουράει ό,τι άλλο λάιβ έχω ακούσει

Δηλαδή ρε Αννούλα, αν ήμουν εκεί τι θα πάθαινα; Θα έπεφτα σε τρανς κατάσταση; Και γιατί δεν έρχεσαι κι από τα δω, να δούμε όντως τι θα πάθω;

6 Likes

Τα 'χουμε ξαναπεί μεγάλε. Όλη η ουσία της και η μαγεία της είναι επί της σκηνής.

Νομίζω, εκεί στον περίγυρο της συντακτικής σας ομάδας ήρθε η ώρα να ξαναμιλήσετε για ένα δυνατό live δίσκο. Ε, δε νομίζεις;

3 Likes

εγώ μίλησα πάντως :stuck_out_tongue:

1 Like

Παιδιά, έχω αναλάβει να γράψω για το άλμπουμ, έρχεται σύντομα.

Επειδή ήμουν τυχερός που την είδα live το 2019 μαζί με φίλτατο @Ktn στο Roadburn, το συγκεκριμένο είναι λες και βρίσκομαι ξανά στο 013 εκείνο το απόγευμα. Μαγική εμπειρία. Όχι τυχαία, σε εκείνη την ανταπόκριση, ειχαμε θεωρησει εκεινο το live το αποκορυφωμα του φεστιβάλ.

Κατα τ’ αλλα, ο φιλος μου ο @apostolisza8 θεωρεί ότι “ελα μωρε, ποιος ασχολείται με το live album της Anna”!

Ναι @ManosOrff, θα έπεφτες σε trance.

7 Likes

Πολύ καλά τα λέτε οι από πάνω για την Anna von Hausstwolff (οκ εκτός του Αποστόλη :stuck_out_tongue:)

Σε άλλα νέα, δεύτερο δείγμα από τους Cult Of Luna σε πιο ατμοσφαιρικά μονοπάτια και με καταπληκτικό φινάλε.

Και πρώτο δείγμα από Fall Of Rauros. Μου ακούγεται αρκετά διαφοροποιημένο και ενδιαφέρον ταυτόχρονα.

6 Likes

Λοιπόν, το ανέφερε κι ο @nikatapi. Το Cult Of Luna είναι τεράστια δισκάρα. Πολύ τεράστια.

ΥΓ: Πλάκα κανει ο Αποστολης για την Anna, απλώς με τρολλάρει που την λατρεύω.

3 Likes

Ούπς! τώρα είδα ότι το ανέβασε και o @eviL και τον σχολιασμό του @nikatapi

Σημασία έχει ότι πάμε για δισκάρα!

ΥΓ: To ξέρω ότι κάνει πλάκα, γιατί και σε εμένα το ίδιο κάνει :crazy_face:

3 Likes

Ισως πιο δισκάρα απο οτι περιμενεις…

3 Likes

Λατρεμενος ο Steve Vai ανεκαθεν, παρτε και βιντεακι με ελληνικα γραμματακια και αλλα τετοια γραφικα. Αν ειναι ενας κιθαριστας στον κοσμο που αποτελει εμφανη επιρροη του Petrucci οσον αφορα το σολαρισμα με την κιθαρα, ειναι σιγουρα ο Steve Vai. Βαζω και το Little Pretty που βγηκε πριν κανα διμηνο να τα εχουμε μαζι γιατι τα σπανε και τα δυο. Μπονους το πιο γαματο βιντεακι για ανακοινωση περιοδειας που εχω δει ποτε.

4 Likes

Παρακαλώ, να υπάρχει και μία τάξη από τους υπολοίπους σας μπροστά σε κάτι τέτοιους τεντιμποϊσμούς.

5 Likes

28 Γενάρη έρχεται.

  1. Nobody Loves You Like I Do
  2. Running From The Love Of Your Life
  3. Help Yourself To Me
  4. Stabat Mater
  5. Slowly Turns The Wheel
  6. Imagination
  7. Dreams At Midnight
  8. Call My Name
  9. Empire Blues
  10. You Promised To Wait For Me
  11. The World Cold Be Falling Down
  12. Ecstasy
3 Likes

Θα το ακούσουμε.

Κάκιστο εξώφυλλο

Οι Zeal & Ardor δημοσιοποίησαν 5 στα 14 τραγούδια πλέον. 11/2 τα υπόλοιπα

1 Like

Ας πάρουμε μία τζούρα από Cult of Luna

1 Like
3 Likes

Ανέβηκε και το animated short film 15 λεπτών για το ομότιτλο κομμάτι. Ευτυχώς γιατί οι μνήμες από την πρεμιέρα του Roadburn Redux είχαν αρχίσει να ξεθωριάζουν.

5 Likes

νέο άλμπουμ το Μάρτιο

(μεταξύ μας, λίγο μάπα το τραγούδι)

4 Likes

w

6 Likes
8 Likes