Νέες Κυκλοφορίες 2022

Νιώθω λίγο άβολα για το παρακάτω ποστ, γιατί στην ουσία θα προμοτάρω φίλους. Δεν θα το έκανα όμως εάν πίστευα ότι δεν αξίζουν.

Ο λόγος για τους Liotta Seoul από το Κόμπλεντζ Γερμανίας. Νεανική μπάντα με ένα άλμπουμ (Hopper) και ένα ep (Cool) ήδη στο ενεργητικό τους. Την επόμενη Παρασκευή κυκλοφορεί το νέο τους άλμπουμ με τίτλο Worse

Fun-Fact για το πρώτο άλμπουμ είναι πως στείλανε ένα email εντελώς για πλάκα στον παραγωγό Jack Shirley (Deafheaven μεταξύ πολλών άλλων) για το άν δέχεται να κάνει παραγωγή και τους απάντησε μπείτε στο αεροπλάνο και ελάτε Οκλαχόμα. Έτσι και έγινε!

Ορίστε τρία δείγματα από το νέο άλμπουμ.

Προσωπικό αγαπημένο μου με ρεφρενάρα. :arrow_up:

Οι επιρροές τους (δυστυχώς :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:) είναι πολύ εμφανείς. Από NIrvana, Silverchair, Placebo και γενικότερα πολύ Alternative 90ιλα στην πιο fun μορφή.

Το διακωμοδούν και οι ίδιοι βέβαια…

https://youtube.com/shorts/p2Oflt3B82g?feature=share

Οπότε εάν σας αρέσει-λείπει ο Alternative 90s ήχος δώστε τους μια ευκαιρία.

5 Likes

:gem::gem::gem::gem:

3 Likes

Το ακουσα χθες με το που βγηκε και σε σκεφτηκα με τη μια :sweat_smile:

1 Like

Τα εσπασε γαμω το συμπαν!! :rofl::rofl: ενα παλιοθρεντ δεν υπαρχει για αυτα τα διαμαντια??

Φετος θελω απο τον αγιο βασιλη μια κυκλοφορια +++ διαρκειας καπου στη μια μερα να το βαζω οταν ξυπναω και απλα να ακουγεται ο chino να μουρμουραει random στιχους :christmas_tree::christmas_tree:

Α και ενα λαιβ οπου θα παιζουν support στους metallica σε περιοδια για το reload :grin::grin:

2 Likes

Πριν δύο εβδομάδες κυκλοφόρησε αυτό το Deftonικό άλμπουμ από μέλη των Vein.fm και με την ευγενική υποστήριξη του Kurt Ballou

2 Likes

Βγήκε πριν λίγο. Ο γιος του Bob Marley με Σταμάτη Γονίδη.

Πλάκα πλάκα δεν είναι κακό!

1 Like

Μια χαρα ειναι

1 Like

ωπα μολις τσεκαρα soen καινουριο με επανεκτελεσεις απο διαφορα καλουδια σε soft φάσεις…
οτι πρεπει για το mood του καιρου…

1 Like

2o single:

1 Like

Blackened post metal σαν τίποτα άλλο που έχω ακούσει…

Απλά ακούστε μερικά δευτερόλεπτα, αρκούν.

4 Likes

Αυτό το έχετε ακούσει;

2 Likes

Ρε συ, σε πολύ κόσμο αρέσουν αυτοί, εγώ δεν…

Ακόμη δεν έχω ακούσει κάτι, απλά βλέπω συζήτηση και δεν ξέρω αν αξίζει το hype

To χω ακούσει αρκετά. Ωραίο είναι, αλλά λίγο κουράζει. Επίσης (κλασσικά) κάτι με χαλάει στην παραγωγή, κυρίως στα τύμπανα.

1 Like

Ο,τι άκουσα, κάνα τέταρτο δλδ, δεν με ξετρελανε, μου φάνηκε λίγο run of the mill αλλά ήταν και επιπόλαιο άκουσμα ομολογουμένως.

Η παραγωγή είναι στάνταρ γυαλισμένο μέχρι υπερσυνθετικοποιησης του ήχου

Μια από τα ίδια.

ΩΠΑ ΡΕ
Μας (με) έπιασαν στον ύπνο!

8 Likes

Πάμε!

6 Likes

Εχει λιγες μερες που βγηκε το Divisive των Disturbed… Δεν το τσεκαρα ακομα.

1 Like

Αύριο κυκλοφορεί:

Είναι η πρώτη φορά που δεν μου αρέσει κομμάτι HoM. Ακόμα και έτσι όμως, έχω προσδοκίες από τον δίσκο, ποτέ δεν έχουν απογοητεύσει. Πολύ περίεργο δείγμα πάντως, δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι ενδεικτικό του υπόλοιπου δίσκου.

1 Like