Νέες Κυκλοφορίες 2022

Ειναι εξαιρετικος ολος ο δισκος. Εχει και αλλα σημεια πειραματισμου, αλλα το τελευταιο κομματι ειναι το περισσοτερο εντυπωσιακο προς την πειραματικη κατευθυνση.

Στη grind/hardcore κατευθυνση (την κυριαρχη δλδ) εχει ριφαρες, κολλητικα vocals και σουπερ τυμπανα.

Γενικα ειναι γαμω το καινουριο Wormrot.

1 Like

2 Likes

Αιθέριο indie rock που πάει ταμάμ με γυαλιά ηλίου και λιώσιμο στον απογευματινό ήλιο. Στα plus ότι ακούγεται σαν bass playthrough (η μυστική συνταγή)

Λοιπόν ο δίσκος θα κυκλοφορήσει το Σεπτέμβριο και περιλαμβάνει 12 τραγούδια. Έχουν ήδη βγει στη δημοσιότητα 3 singles. Σε ένα από τα 3 κάνει featuring o Max Cavalera. Θα το ποστάρω αύριο το άσμα γιατί τώρα βαριέμαι.

6 Likes

Βγαλμένο από το The World Needs A Hero.
Επιτέλους δηλαδή και κάτι διαφορετικό από thrash.
Τα σπάει το τραγούδι. Να μπει και στο Megadeth topic.

1 Like

3 Likes

Για όσους τους ενδιαφέρει το είδος , πολύ καλό το νέο Hollywood Undead !

Ωραιες οι φωνητικες γραμμες, αυτες ειναι που τραβανε προς τα πανω το κομματι, γαματος Dave, πολυ ωραιο το riff/lead που ακουγεται στο 1:10, ωραια γεφυρα, συμπαθητικο και το κανονικο σολο εκει μετα το 03:00, λιγο generic βεβαια το main riff με τυμπανα που ακουγεται στο μισο τραγουδι.

Ωραια θα ηταν μια επιστροφη σε TWNAH που γραφει και ο @QuintomScenario , εγω θα το προχωρησω κι αλλο

Ευσεβης ποθος

ΠΑΙΧΤΕ ΚΡΥΠΤΙΚ

2 Likes

Το πνεύμα των Savatage είναι κάπου εδώ μέσα. Ο Τόμπι κάνει απίστευτη ερμηνεία και καλεί για ενίσχυση τη Φλώρα.

6 Likes

Πολύ καλό!!Δεν την αφήνει να παίξει και πολύ μπάλα όμως,με χαλινάρι την έχει😂Ειδικά στο ρεφρέν…

1 Like

Και μια και λέμε για Ρεφρέν με “Ρ” κεφαλαίο, στο “The Moonflower Society” γίνεται πάρτι. Λες και είμαι 6 χρονών και βλέπω ταινία περιπέτειας, όπου μπαίνει εκείνο το τραγούδι που σε σημαδεύει, πάνω στη σκηνή της πιο ηρωικής στιγμής της ταινίας και γίνεται το alter ego σου. Δε θυμάμαι για φέτος να έχω πιάσει τον εαυτό μου μέσα σε μια μέρα να έχω ακούσει τόσες φορές ένα τραγούδι.

3 Likes

Απ’ το 1ο metal opera κιόλας υπήρχε αυτή η αίσθηση σε κάποια σημεία / τραγούδια

το αποπάνω και το moonflower που ανέφερες μου άρεσαν πάρα πολύ . Για να δούμε …

5 Likes

Ποσο underrated μπαντα ειναι οι Sylosis?

6 Likes
4 Likes

Θα έλεγα ότι είναι ξεκάθαρο πως ξεφύγανε από το μουσικό τους παρελθόν. Ολίγον τι pop-ίζει, αλλά είναι πολύ ωραίο. Κολλάει στο μυαλό, ειδικά το ρεφρέν.

2 Likes

Βρισκω τους STRIGOI απιστευτα αποκρουστικους μουσικα στο συνολο τους, αλλα οι ριφφαρες του Mackintosh γαμανε, οπως παντα αλλωστε. Το βαζω εδω περα για να το απολαυσετε οι φανς. Προσωπικα οριακα με πιανουν τα γελια με τετοιες μουσικες πλεον :stuck_out_tongue: Οι Vallenfyre τουλαχιστον ακουγονταν.

1 Like

Άκου STRIGOII τότε :exclamation:

2 Likes

πω ρε πστ γιατι εκανα κλικ…

3 Likes