Χαλο Χαλο!

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Είμαι η Almalibre και είμαι 26. Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ, ελπίζω να προσαρμοστώ στους κανόνες και να μην τα κάνω μπάχαλο :sweat_smile:.
Λίγα πράγματα για μένα για να με γνωρίσετε. Λοίπον, είμαι εργοθεραπεύτρια, δεν γνωρίζουν και πολλοί τι είναι αλλά κανένα πρόβλημα. Για να μην γράφω πολλά, μιας και λατρεύω την δουλειά μου και θα ξεκινήσω την φλυαρία, θα πω μόνο ότι δουλεύω με παιδιά που αντιμετωπίζουν δυσκολίες και μπορεί να έχουν διαγνωστεί με σύνδρομα, διαταραχές κτλ. Η βοήθεια μου έχει να κάνει με το να γίνουν όσο πιο ανεξάρτητα μπορούν στην καθημερινότητα τους.
Τώρα όσο αφορά τη μουσική, από πολύ μικρή είχα ροκ ακούσματα από την οικογένεια. Στην εφηβεία είχα φάει κόλλημα με την πανκ πρώτα ξένα κομμάτια Ramones, Sex Pistols, Clash, Dead Kennedys κτλ και στη συνέχεια με ελληνική πανκ Χάσμα, Ομίχλη, Γενιά του Χάους, Πίσσα και πούπουλα κτλ κτλ…
Τα ακούσματα που έχω τα τελευταία χρόνια είναι πιο πολύ προς τη ροκ και γκραντζ θα έλεγα. Αγαπημένο συγκρότημα δεν έχω, κάθε τόσο αλλάζω. Είχα φάει κόλλημα με Alice in chains, μετά Μuse…Ανυπομωνώ για τη συναυλία! Και φυσικά εκτιμώ όσο δεν πάει τον Chris Cornell.
Γενικά ακούω διάφορα είδη γύρω από την ροκ και ψάχνομαι τον τελευταίο καιρό προς μπλουζ επίσης.
Είμαι υπομονετική και πεισματάρα. Με λένε ήρεμη δύναμη συχνά πυκνά.
Επιπλέον, είμαι από τα άτομα που ξεκινούν ένα κομμάτι από την αρχή όταν κάτι τους αποσπάσει την προσοχή, ελπίζω να με καταλαβαίνετε.

Καλώς σας βρήκα!

19 Likes

Απειρες καρδούλες… :sparkling_heart:

Καλώς σε βρήκαμε, Almalibre!!!

3 Likes

σε λιγο θα δεχτεις ερωτηση αν ακους συγκεκριμενο συγκροτημα.Προετοιμασου!

12 Likes

Καλώς όρισες, καλά ποσταρίσματα, παίξε πανκ!

4 Likes

Τενκιου! εντάξει κάτι θα γίνει. Θα ψάξω στο εφηβικό μου μυαλό να θυμηθώ τα καλύτερα!

2 Likes

Μη βάζεις ιδέες εσύ! βλέπεις υπάρχει ηρεμία… :stuck_out_tongue:

1 Like

Τενκιου Τενκιου! <3

1 Like

Μπα δεν παιζει με αυτα που ανεφερε δεν υπαρχει λογος :slightly_smiling_face:
Καλως ηρθες και απο μενα @Almalibre

Burzum ακους? :sunglasses:

8 Likes

Ευχαριατώ razor. Χμμ είναι μέταλ? Απο τη μέταλ σκήνη βασικά γνωστά συγκροτήματα…Ναι δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου θα έλεγα… Αλλά είμαι δεκτική αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο κομμάτι.

1 Like

Ξεκινα ολο το Filosofem
Δεν σου λεω τπτ αλλο :slightly_smiling_face:

3 Likes

Chris Cornell ε;; Soundgarden και τα μυαλά στα μπλέντερ :stuck_out_tongue:

Καλώς μας ήρθες @Almalibre ελπίζω να σου αρέσει η παρέα μας. Rock on :metal: :metal:

3 Likes

Ok, αστειευομαι

Ίσως σου πέσει λίγο βαρύ με βάση τα (πολύ ωραία) ακούσματα σου, αλλά ακούμε απ’ όλα εδω, να και η απόδειξη από τον φιλτατο @kbil

3 Likes

Καλώς ήλθες, ξεκίνα απ’ τό Σολ Αούσταν Μάνι Νύσταν :exclamation:

1 Like
2 Likes

Καλώς όρισες @Almalibre
Η δουλειά που κάνεις είναι από τις πιο σπουδαίες.

1 Like

@razor7 @RiderToUtopia @ChrisP Παιδιά ευχαριστώ αρχικά. Λοιπόν, άκουσα λίγο μου άρεσε του Κρις και κάποια που λίγο πέρασα από το άλμπουμ. Γενικά μπράβο έχω να πω ιδιαίτερη μουσική αλλά το τόσο γρέζι, δεν ξέρω αν κατανέμεται στο γρέζι ή όπως λέγεται αυτή η τεχνική, δεν το προτιμώ. Άλλα μέχρι τα σημεία που δεν άκουγα τα φωνητικά ήταν εξαιρετική η μουσική.

2 Likes

Καλώς σας βρήκα! Βλέπω έχεις ήδη τον Κορνελ στην εικόνα σου :heart_eyes:
Soundgarden, temple of the dog, audioslave και όπου υπάρχει…

1 Like
6 Likes

Γειαα σου Χαντερ… Ευχαριστώ υπάρχει ειλικρίνεια στα μικρά τερατάκια και κάθε χαμόγελο και αγκαλιά είναι τόσο αληθινά. Αυτό είναι μεγάλο κέρδος και ας πρέπει μετά να κάθεσαι καραντίνα γιατί έχεις έρθει σε επαφή με θετικό κρούσμα :sweat_smile:

1 Like

Τραγουδάρα αυτό που έβαλες. Το θυμάμαι που το έπαιζε ο παλιός Ατλαντίς 90 FM. Από κει το άκουσα πρώτη φορά.

1 Like