Ροκαδικα - Μεταλλαδικα - Μπαρακια στην τελικη

Καλησπερα κυριες και κυριοι… εχοντας βαρεθει να ακουω τα ιδια και τα ιδια. Νιωθω επισης σκουριασμενος ενω δεν θα επρεπε. Με λιγα λογια τι υπαρχει εκει εξω;
Τι προτεινετε;
Που συχναζετε και παιζει ωραια μουσικη;
Μεγαλυτερη προτιμηση σε ροκ μεταλ αλλα φαν και της καλοεπιλεγμενης μουσικη και οχι να πινεις ποτο αναγκαστικα με scorpions και kiwanuka γιατι ο dj νομιζει οτι ξερει πολλα κιλα μουσικη;

Σε ροκ / μέταλ τα κλασσικά μαγαζιά (Rainbow, Fox κτλ). Τα έχουμε συζητήσει και στα thread “καλύτερο μπαρ σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη”. Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο, θα είχε αναφερθεί.

1 Like

Βόρεια προάστια δεν έχω εντοπίσει κάποιο μεταλλαδικο, από ροκαδικα ευτυχώς έχει κάποια, το pentagram στο Ηράκλειο είναι αυτό που επισκέπτομαι πιο συχνά. Από αυτά του κέντρου, rainbow fty

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα καταφερει να βρω αυτο το ποστ που αναφερεις bostonflesh. Ευχαριστω…
Η δευτερη αληθεια βεβαια ειναι οτι ηλπιζα καποιο να μου ανοιξει τα ματια αλλα δεν.
Δεν ξερω αν εγω ειμαι περιεργος ή εχω αρχισει να γινομαι σαν την μανα μου που αρχιζω να πιστευω αυτο που μου λεει συνεχεια " ε εμεις ειχαμε και μια ομπρε εσεις τι εχετε;"

Νιωθω οτι τα περισσοτερα εχουν μουσικες επιλογες κοντα στο its red it rocks με καποιες αναλαμπες ενδιαμεσα δυστυχως

Αυτό το τόπικ εννοώ

Προφανώς θες μέταλ / χαρντ ροκ και όχι γλυκανάλατο ροκ τύπου Red 96.3
Άρα μιλάμε για Rainbow στο Γκάζι. Παίζει old school χέβι μέταλ και είναι καλή φάση. Απλά μην περιμένεις τον πολύ τον κόσμο. Οι περισσότεροι προτιμάνε τα mainstream μαγαζιά εκεί γύρω. Εντάξει δεν φταίμε εμείς που δεν έχουν γούστο :stuck_out_tongue:

Πάρε μια ιδέα εδώ με freezing moon από Mayhem.

Οτιδηποτε ξυπνησει το αυτι με προτιμηση περισσοτερο ροκ μεταλ οντως. Γενικα κατι που να μην παιζει τα ιδια και τα ιδια. Ας ειναι και soul funk, αλλα να παιζει ΜΟΥΣΙΚΗ.

Η αληθεια ειναι οτι δεν το ειχα για τοσο χοτ το rainbow ενω το ειχα στο μυαλο μου. Mε εφτιαξες ασχημα και ειναι ακομα Τεταρτη :smile: Μαλλον βρηκα που θα εξορμησω

Το Pentagram ηταν και πριν 8 10 χρονια; Η εχει αλλαξει; Αν οχι , αν θυμαμαι καλα ψιλοτιμιο

Δυνατες αναμνησεις

Το Τιθόρα στα Άνω Πατήσια λειτουργεί ακόμα;

Νομίζω έκλεισε και πρόσφατα μάλιστα

Εχει κλεισει εδω και χρονια.

Μαχαιριά στη καρδιά το κλείσιμο του. Φάγαμε τα νιάτα μας στο υπόγειο αλλά και στην αυλή. Κρίμα…

Υπάρχει κάνα καλό μπαρ στην καστοριά που να μην παίζει πριόνια ή λαϊκά ;
θα κάτσω λίγες μέρες και χτες που έκανα μια γύρα, απογοητεύτηκα

Για τα Ραγκουτσάρια πήγες;;

Μου είπαν γι’ αυτά τα δύο, μεταλλάδικα δε νομίζω ότι είναι, αλλά μπορεί να πετύχεις κάνα DJλίκι που να είναι ΟΚ αυτές τις μέρες.

1 Like

Θυμάμαι πριν 10 χρόνια είχα πετύχει μεταλλάδικο σε hard&heavy βραδιά αλλά έχει κλείσει.:roll_eyes:

Οκ βολεύτηκα για παρασκευή :rofl:. Ευχαριστώ!!!

1 Like

Το Beavers λες μαλλον και ναι, εχει κλεισει χρονια :wink:

2 Likes