Αν υπάρχει κάποιος που να ακούει

Αν υπάρχει κάποιος που να ακούει Post,Alternative,Noise,Pop,Dark ή ηλεκτρο(φάσεις) σχετικές, ας μου πει αγαπημένα groups, tracks, lives. Γενικότερα, ας ανταλλάξει μερικές απόψεις.
Please :frowning:

Εγω ακουω Depeche Mode και Kraftwerk. Μετραει???

Nαι αμε, μια χαρά

Scorpions να μην ακούς βασικά κι όλα τ’ άλλα τα συζητάμε!
Μέσα απο αυτό το site κατάλλαβα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ακούν αυτή τη μπάντα τέλος πάντων και ξεπερνούν την ηλικία των 12.
Δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κενέναν απλά εγω τότε σταμάτησα να ακούω και νόμιζα πως το ίδιο έκαναν όλοι!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ MY PERSONAL HERO :*

Συμφωνείς;

Ναι, απλά περίμενε να μπουν συγκεκριμένα άτομα :stuck_out_tongue:

Scorpions να μην ακούς βασικά κι όλα τ’ άλλα τα συζητάμε!
Μέσα απο αυτό το site κατάλλαβα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ακούν αυτή τη μπάντα τέλος πάντων και ξεπερνούν την ηλικία των 12.
Δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κενέναν απλά εγω τότε σταμάτησα να ακούω και νόμιζα πως το ίδιο έκαναν όλοι![/quote]

12 ε;αυτο πρεπει να το πω σε καποιον που ξερω κι ειναι 15 κι ακουει ακομα!γιατι ομως αυτο το οριο για τους scorpions?

Δεν είναι ακριβώς θέμα ορίου!
Περισσότερο θα το έλεγα θέμα εξέλιξης ατομικής αλλά και συνολικής

1)Scorpions να μην ακούς βασικά κι όλα τ’ άλλα τα συζητάμε!2)Μέσα απο αυτό το site κατάλλαβα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ακούν αυτή τη μπάντα τέλος πάντων και ξεπερνούν την ηλικία των 12.
3)Δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κενέναν απλά εγω τότε σταμάτησα να ακούω και νόμιζα πως το ίδιο έκαναν όλοι![/quote]

1)Γιατί να μην ακούει??? :? εκτός του ότι δεν είναι alternative κτλ κτλ παρα μόνο καθαρό ροκ είναι και φοβεροί μουσικοί!!! 8) Δες το καταπληκτικό νέο άλμπουμ!!!Οι άνθρωποι είναι άψογοι! :twisted:
2)Φαντάζομαι ότι εκτός από μπαλλάντες δε ξέρεις τπτ άλλο για scorpions! Έχουν δυνατό ήχο και πολύ καλά live!Δεν είναι μόνο still loving you το οποίο έγραψε ιστορία και ακόμα και 100 να είσαι λέει να το ακούς αλλά είναι πολλά ακόμα κομμάτια!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
3)Εγώ από τότε άρχισα να ακούω :stuck_out_tongue: Δεν προσβάλλομαι εδώ μέσα συζήτηση κάνουμε και όσο πιο πολύ μπαίνεις τόσο πιο πολύ θα βλέπεις ότι υπάρχουν τόοοοσες μπάντες και τόοοσοι που τις ακούν και τις αγαπάνε ώστε να μη μπορείς ποτέ να πεις"αυτοί είναι άσχετοι που κανείς δε τους ξέρει"(δε λέω ότι είπες κάτι τέτοιο)…Εγώ προσωπικά ακόμα απορώ γιατί είμαι ο μόνος που ακούει disturbed!Αφού είναι φοβεροί ρε γμτο…

παραθέτω και εγώ μερικές μπάντες κυρίως από alternative αλλά όπως θα καταλάβετε ποτέ δεν ήμουν σε θέση να ξεχωρίσω τα είδη μουσικής(για μένα μόνο η hard rock ξεχωρίζει αισθητά από τα άλλα :stuck_out_tongue: :twisted: :twisted: :twisted: ) άρα ότι δεν είναι alternative διορθώστε το 8)

hoobastank(τα πρώτα 2)καλοί ακούγονταν κάτι μεταξύ linkin park και sum41 περίπου τώρα το the reason είναι ξεκάρφωτο σχετικά με το τι περίμενα ότι θα βγάζανε…
Incubus
Diary of dreams(νοιώθω ότι δεν ανήκει σε κανένα από τα είδη που ρώτησες αλλά όλο καικάποιος θα ξέρει :stuck_out_tongue: )οι οποίοι είναι εκπληκικοί(μαμώ τα αυτιά μου που τους έχασα)
Saliva(noise δεν είναι?)αρκετά δυνατοί
Τα παρακάτω τα λένε new age αλλά εμένα κανείς δε μου είπε τι είναι η new age οπότε τα παραθέτω διότι σε μερικά δισκοπωλεία μπορείς κάποια να βρεις και σε άλλα είδη(άβυσος η μουσική)
Α
Stadic-X
New noise
Spunge(φέρουν προς Punk βέβαια αλλά καιρός να μάθω και γω :stuck_out_tongue: )
τα τελευταία που΄θυμάμαι τώρα είναι papa roach και P.O.D. αλλά αν δεν κάνω λάθος οι POD είναι εντελώς άλλο είδος…τεσπά αυτά για τώρα

scorpions for ever!!!(Όπως και να το κάνουμε οι σκορπιοι είναι ωραίοι :wink: )

oi P.O.D. exoun to styl twn linkin park kai de lene kati to idiaitero ektos apo kana 2-3 tragoudia opws to southtown(pou xwnei arketa kala).Oi paparoach pou les einai ligo papara-roach kata th gnwmh mou,arketa emporikos o hxos tous,kai to last resort pou to kseroun sxedon oloi mou myrizei ligo bruce dickinson…

POD διαφέρουν πολύ από linkin!Δεν είναι αυτό το ηλεκτρονικό στυλ με πολύ ποπ μελωδίες και τρόπους παραγωγής αλλά κάτι του στυλ “είμαι οργισμένος χωρίς λόγο” και γενικά παίζουν πιο δυνατά και άλλο στυλ! Βλέπε boom alive κτλ κτλ
Papa roach λίγοι τους πάνε αλλά σχεδόν όλοι ξέρουν το between angels αν και είναι και αυτοί του στυλ “οργισμένος αφού πουλάει” αν και δε βρίσκω τόση ομοιότητα με dickinson :?

Τεσπά, πιο πολύ ξανα έγραψα γιατί θυμήθηκα Rival schools και puddle of mud(noise?)και deftones(πχ το change(in the house of flies)κτλ δε ξέρω πολλά για αυτούς)

Από όσα έχω γράψει μόνο στα μισά έχω ολόκληρα άλμπουμς στα άλλα έχω από κάμποσα τραγούδια από το κάθε συγκρότημα για αυτό sorry για τα λάθη :stuck_out_tongue:

POD, PAPA ROACH, LINKIN PARK είναι Newμαλακίες! Δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που εννοούσα και δεν μ’ αρέσουν καθόλου.
Padle of mud, πάλι δεν θα έλεγα ότι μ’ αρέσουν.
Θες να σου πω 2-3 γκρουπάρες;
SONIC YOUTH
SMASHING PUMPKINS
BERG SANS NIPPLE
THE FAINT
PILOT BALLON
HALF JAPANESE

Σε ξέχασα εσένα, ήθελα να σου πω πως οι Kraftwerk είναι άψογοι, ειδικά για την εποχή τους, πρωτοπόροι θα έλεγα και το λυπηρό είναι ότι λίγοι τους γνωρίζουν!
Για depeche δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα…

Mazestix an akouseis to last resort,th melwdia molis leei to cut my life into pieces…einai idia me ena tragoudi tou dickinson.mono se ayto to kommati moiazoun…oxi genikotera mhn trelathoume :smiley: .egw pantws tous P.O.D. tous exw idious me ayto to xazo to styl twn linkin park.to alive den einai dynato tragoudi nomizw oute to boom.dynata apo aytous nomizw einai to southtown sigoura(isws einai orgismenos xwris logo alla to sygekrimeno einai kalo) kai to image.

Για μισό λεπτάκι.
Όσον αφορά τους Scorpions δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η απαίχθια. Πολύ σωστά τόνισε ο Mazestix ότι Scorpions δεν είναι μόνο μπαλάντες. Ο τελευταίος τους δίσκος είναι από τους καλύτερους της χρονιάς (προσωπικά τον επέλεξα ως καλύτερο για το 2004 στο δημοψήφισμα που δημοσιεύεται αύριο) και αν εξαιρέσεις ορισμένες κυκλοφορίες κατά καιρούς (όπως το προηγούμενο τους) πάντα έχουν να επιδείξουν κάτι αξιόλογο. Και δεν είναι ότι πιο εύκολο μετά από τόσα χρόνια να βγάζεις καλό δίσκο που να εξακολουθεί να είναι γνήσιο rock, χωρίς νεο-παπαριές και όλα αυτά που βάζουν πλέον οι περισσότεροι.

Τέλος πάντων, το θέμα είναι άλλο. Κάπου πήρε το μάτι μου Sonic Youth και Smashing Pumpkins. Electro/pop/noise οι Smashing Pumpkins; Sonic Youth;

mesh
elusive
vnv nation
deine lakaien
depeche mode
scream silence

poy na deis na xoreyw kiolas :PPPPPPPPP

oso gia toys scorpions da3ei pisteye oti 8es :wink:

Δεν μιλάς καλά…Κάποιοι αγαπούν αυτές τις μπάντες!
New age οι linkin park? Δε νομίζω,μάλλον προς electro/alternative είναι…Δεν ξεκαθάρισες αρχικά τι ακριβώς θες για αυτό και έβαλα και papa roach(primitive έχεις δίκαιο δεν κατάλαβα ότι εννοούσες μόνο ένα κομμάτι)!
Πάντως smashing pumpkins δεν μου φαίνονται να μπαίνουν στις κατηγορίες που θέλεις!

Παιδιά εγώ προτείνω να κρατήσουμε ήρεμους τόνους σε αυτή τη συζήτηση και να παρακολουθήσουμε την whensilencecries να χορεύει mesh και elusive(ωραίες επιλογές) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

PS τελικά θα μου πει κανείς που εντάσσονται οι Diary of Dreams?

ela “ti8wra” na me deis!

Απο Scorpions ακουστε πρωτα τα : Lonesome crow, fly to the rainbow, in trance, virgin killer, taken by the force και μετα μιληστε…

Α ξεχασα να αναφερω massive attack, enigma. Groopαρεςςςςςςςς :twisted: :twisted: :twisted: