Μεγαλύτερη «πατάτα» συγκροτήματος

Δε με εκπλησσει καθολου. Υπαρχει πανηλιθιος και επικινδυνος κοσμος εκει εξω.

1 Like

Ναι μωρέ, σύμφωνοι αλλά οκ, η γελοιότητα έχει κι αυτή τα όρια της.

Πάντως άν εγω ψήφιζα, θα ψήφιζα Virtual XI.

ΜΟΝΟMAIDEN ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ

4 Likes

σαι πσαχνουμαι!!!

ΥΓ σίγουρα είχα ακούσει την εκπομπή

6 Likes

Καλά, απειλές θανάτου έστελναν και οι Legion Of Doom σε κόσμο, που δε γούσταρε οτι ποστάρανε τον Χιτλερ, εδώ κι εκεί σε προφιλ και σαιτ. Και μάλιστα λέγανε και οτι ξέρουν που μένουν. Και 1-2 τους είχαν προκαλέσει ποστάρωντας σε φόρουμ τις κανονικές τους διευθύνσεις και φυσικά οι “άνανδροι” ποτέ δεν εμφανίστηκαν ούτε σε Αγιά, ούτε σε Ταύρο, ούτε σ’ έναν στη Λάρισα. Άμα είσαι κίλλερ… :smiley: Αυτά είναι γραφικότητες.

Πολύ νωρίς για μανιτάρια

4 Likes

Σωστός, το Dissident Alliance πληροί όλες τις προϋποθέσεις για να χαρακτηριστεί “πατάτα”, όπως αυτές τέθηκαν στο αρχικό post. Είναι σε διαφορετικό ύφος απ’ ότι προηγήθηκε αλλά και ότι ακολούθησε από το συγκεκριμένο συγκρότημα, με το “πείραμα” να αποτυγχάνει παταγωδέστατα μιας και η ποιότητα του είναι τρισάθλια, ενώ επέφερε και τη διάλυση των αγαπημένων Jag Panzer που άλλωστε ποτέ δεν είχαν το εμπορικό status για να αντέξουν τέτοιους κλυδωνισμούς!

Το μόνο θετικό που μπορώ να σκεφτώ σχετικά με αυτό, είναι ότι τουλάχιστον το είχε δώσει σαν δώρο το Hammer με κάποιο τεύχος κι έτσι δεν έχουμε κενά στη δισκογραφία των cult ηρώων από το Colorado, γιατί τέτοιο αίσχος μόνο τζάμπα θα το έπαιρνα – για να μην πω ότι ίσως και μια… αποζημίωση για τον ελάχιστο δυνατό χρόνο που του αφιέρωσα θα ήταν λογική απαίτηση!

Ερωτηθείς πάνω στο θέμα, ο Briody είχε κάποτε δηλώσει ότι, ενώ είναι ενήμερος για την κάκιστη φήμη που έχει, ήταν ο δίσκος που ήθελε να κάνει τότε με τους συγκεκριμένους συνεργάτες.

Πάντως οι οπαδοί των Jag Panzer το απορρίπτουν μετά βδελυγμίας χωρίς καν να αναγνωρίζουν κάποιες καλές ιδέες σε αυτό ή κάποιο… “εναλλακτικό” άλλοθι για την αγαπημένη τους μπάντα!

4 Likes

Το Turbo δεν ξέρω αν έχει “δικαιωθεί” με τα χρόνια, εγώ μόνο επί πληρωμή το βάζω :stuck_out_tongue:

Η αλήθεια είναι πως το Dissident Alliance είναι η σπάνια περίπτωση που δεν υπάρχει κανείς, μα κανείς φαν του συγκροτήματος που έστω να το θεωρεί μέτριο. Όλα στο poll θα έχουν έστω και ελάχιστους υποστηρικτές, το DA κανέναν. Και δικαίως, δεν θυμάμαι πολλούς δίσκους που να τους βρίσκω όχι βαρετούς ή μέτριους ή αδιάφορους, αλλά ξεκάθαρα κακούς. Δεν ακούγεται αυτό το πράγμα.

5 Likes

Double post γιατί μπορώ. Τώρα που το σκέφτηκα ρε σεις, τι Cold Lake μου τσαμπουνάτε (εντελώς passable δίσκος, αν αφήσουμε στην άκρη τα περί ξεπουλήματος). Εδώ οι αθεόφοβοι έχει κυκλοφορήσει το Prototype, ένα από τα χειρότερα δείγματα industrial (?) που έχουν εμφανιστεί στον πλανήτη μας και που κλείνει με αυτό εδώ το μίασμα:

Είχαν την σχετική εξυπνάδα να το πλασάρουν σαν demo, για αυτό μάλλον δεν πολυακούγεται. -10/10, ούτε καν 0. Το Cold Lake μπροστά του φαντάζει τέλειος δίσκος.

4 Likes

Αποστόλη, δεν βλέπω κάποιο post του martian, βλέπεις εσύ τίποτα;

3 Likes

Παιδιά και εγώ είμαι fanboy με κάποια συγκροτήματα, υπάρχουν και όρια όμως :stuck_out_tongue:

1 Like

Σου ήρθαν οι απειλές θανάτου ή ακόμα; Τις ηχογράφησε σε κασέτα και στις ταχυδρόμησε ήδη!

6 Likes

Μόνο και μόνο που το demo του “Prototype” εμπεριέχει ιδέες (μουσικές και στιχουργικές) για το αξεπέραστο από κάθε άποψη “MONOTHEIST” αλλά και το μετέπειτα “EPARISTERA DAIMONES” αρκεί για να μην φέρει πάνω του το παραμικρό στίγμα, πόσο μάλλον να συγκριθεί με το άλλο, του οποίου το όνομα δεν μπορεί να ειπωθεί, και που, όπως απεφάνθη ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ, οφείλει να ξεχαστεί από το συλλογικό υποσυνείδητο και να διαγραφεί από την Ιστορία, στο πέρας των ετών, δεκαετιών, αιώνων. Αμήν.

Υ.Γ. :

Δεν πρόλαβε καν να σηκώσει τα χέρια από το πληκτρολόγιο.

3 Likes

Είπαμε, υπάρχουν και όρια και ο κατά τα άλλα φίλτατος @martian κάπου τα ξεπέρασε.

2 Likes

Double post, επειδή μας έχετε προκύψει όλοι και πολύ μεταλλάδες, ναούμε :stuck_out_tongue:. Το απόλυτο (και μόνο) σκουπίδι της δισκογραφίας του Chris Cornell, το οποίο είναι ο ορισμός αυτού που λέει το τόπικ:

Ευτυχώς συνήλθε γρήγορα και μας έδωσε έναν τελευταίο πάρα πολύ καλό δίσκο με την υπερμπαντάρα του. Ίσως η απώλεια που με έχει στενοχωρήσει περισσότερο από κάθε άλλη.

τα ειχαμε πει και σε αλλο θρεντ!
τρομερα fun δισκος, το μονο κακο του ειναι πως ολα τα κομματια ενώνονται μεταξυ τους
Μακαρι κι αλλες μεγαλες φωνες να δοκιμαζαν τον εαυτο τους σε κατι παρομοιο

οσα κομματια τα εβγαλε αργοτερα και σε ακουστικη μορφη ηταν επισης πολυ ωραια

1 Like

Χρονια πολλα!!!

3 Likes

Το βρήκα με την πρώτη, τι κερδίζω;