Ας περάσουμε καλά όσο είμαστε ακόμη σχετικά μικροί

[SIZE=“3”]Χώρισα…

Καθόμουν και παρακαλούσα για 2η ευκαιρία… Και τίποτα…

Μόλις την έγραψα κι εγώ στ’ αρχ…ια μου έτρεχε πίσω μου…

Αλλά πλέον ξενέρωσα εγώ…

Τώρα απλά “περνάω καλά” με κάποια άλλη και είναι όλα μια χαρά!!!

Ηθικό δίδαγμα: Ας περάσουμε καλά όσο είμαστε ακόμη μικροί και ας αφήσουμε τους έρωτες και τις αγάπες για αργότερα…[/SIZE]

Μαθήματα ζωής από το ρόκινγκ.τζιάρ και τους συντελεστές του.

παιδι μου στο σχολειο ΝΑ διαβαζεις και άσε τους ερωτες…
παιδι μου στο πανεπιστημιο να διαβαζεις και ασε τους ερωτρς για τους αλλους…
παιδι μου βρες καλη δουλεια και ασε τους ερωτες για αλλους

παιδι μου γίνε πρωτα διευθυντης και ασε τους ερωτες
παιδι μου γίνε πρωτα προεδρος και ασε τους 'ερωτες
ΕΙΔΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΘΕΙΣ

αυτος ο τροπος σκεψης θυμιζει πολυ την μανα μου…

όσο κι αν αγαπάς και νοιάζεσαι τον άλλον, αν εσύ είσαι εντάξει αλλά δεν περνάς καλά, το λήγεις το θέμα.

επίσης, ποτέ δεν ξεχνάς:

όταν χωρίζεις, ρίχνεις μαύρη πέτρα πίσω σου. και σημαδεύεις κεφάλι.-

Εξαρτάται πως έχεις χωρίσει… Δε λέω να τα ξαναβρείτε, καθώς είναι πισωγύρισμα, αλλά μιλάω για άλλου είδους σχέσεις…

εεεεεεεμ,το θέμα είναι να περνάμε όλοι καλά:D

ναι, οκ. απλά οι περισσότεροι δε χωρίζουν καλά :p. τώρα αν για κάποιο λόγο βλέπεις οτι δεν τσουλάει η σχέση παρόλο που υπάρχουν αισθήματα και διακόψεις, ε δε μπορείς να ξεκόψεις τελείως ρε αδερφέ. απλά, the mind is a terrible thing to taste, για αυτό ας προσπαθούμε να απλοποιούμε κάπως τις καταστάσεις :).

Το θέμα είναι να μην είσαι με κάποιον/α επειδή είναι ευτυχισμένος/η, αλλά εσύ δεν είσαι.

Τότε είναι χάλια και για 'κείνον/η…

A, δεν συμφωνω.Αν δεν ερωτευτεις τωρα που εισαι νιατο και βραζει το αιμα σου, ποτε θα ερωτευτεις?Οταν θα εχεις παιδια και υποχρεωσεις να τρεχουν? Εγω γενικοτερα πιστευω οτι σε καθε ηλικια μπορεις να ερωτευτεις, υποστηριζω ομως οτι οι καλυτεροι ερωτες ειναι οταν εισαι νιατο… γιατι μεγαλωνοντας δημιουργουνται απωθημενα, εχεις ηδη πληγωθει, δεν εμπιστευεσαι ευκολα, μπλα μπλα και ο ανθρωπος σιγα σιγα χανει τον ρομαντισμο και την αθωοτητα του.Βεβαια δεν κατακρινω και το “να περναω καλα” οπως λες.

Jump παιδια μου, jumb!:stuck_out_tongue:

πες τα ρε :smiley:
εγω προσωπικα,ποτε δεν ημουν καλοπερασακιας…δεν εννοω οτι γουσταρω να ειμαι σκατα μερα-νυχτα,αλλα οτι ποτε δεν μου αρεσε να περναω καλα επιδερμικα :wink:

1ον,οι έρωτες κλπ δεν πάνε κατά παραγγελία
2ον,καλοί οι έρωτες αλλά πάνω απ’όλα να βάζουμε τον εαυτό μας και την “ευτυχία” του.
3ον,καλοκαίρι και τσαντίζομαι (μετά από μερικά “χαμένα” δικά μου καλοκαίρια) όταν μιζεριάζουμε τέτοια εποχή.Χωριζμοί,τσακωμοί,διωγμοί,τριγμοί,σειζμοί κλπ κλπ,μακριά!
Όχι βρισίδια,Όχι κατινιές
Σε θάλασσες και ακτές
Βγείτε όξω και περάστε καλά με όμορφα κορίτσα και μπύρες:)

τοτε,τι τον θες τον ερωτα??..

ε,δεν τον θες,μόνος του έρχεται

μπα…οταν κοιτας τον εαυτο σου,η μοναξια ερχεται,οχι ο ερωτας :slight_smile:

ή μονάχος ή ερωτευμένος δηλαδή?:-k

προφανως εννοει να μην κοιτας ΜΟΝΟ τον ευατο σου

κοιτα…εγω ειμαι της αποψης οτι ερωτας σημαινει να κανεις τον αλλον να νιωθει καλα…και εσενα σε κανει να νιωθεις καλα,το χαμογελο του…που εσυ “δημιουργησες”…και το ιδιο νιωθει κι ο αλλος
οταν ομως κοιτα να περασεις ΕΣΥ καλα,τοτε χανεται η μπαλα…διοτι δεν σε νοιαζει και τοσο πως νιωθει ο αλλος…αλλα σιγουρα εκεινον τον νοιαζει,οποτε for what reason to be together??..

εισαι ξυπνιο παιδι τελικα :stuck_out_tongue: :slight_smile:

στραβά το πήρες. δε λέμε να κοιτάμε μόνο την πάρτη μας. απλά, μη γινόμαστε και μαλάκες ρε αδερφέ. εξάλλου σε μια σχέση ή και οι 2 θα περνάνε καλά, ή κανείς :stuck_out_tongue: