Ποιοι οι ουσιαστικοί λόγοι επιλογής αγαπημένου συγκροτήματος

Metallica
Γιατί κυκλοφόρησαν : kill em all, ride the lightning, master of puppets, and justice, black album, load
Αυτά φτάνουν…και περισεύουν…

Ever…Pink Floyd.
Giati mou vgazoun ta perisotera feelings kai nomizo oti de tha tous varetho pote.
Ta teleutaia 4 hronia omos…Ozric Tentacles.
Giati ksefyge to mialo mou me ti mousiki.
Athina-Aigiptos-Planitis Aris-Kouventoula me Allien-araliki se Waterful Cities
kai ksana piso Athina se 5 lepta.

Sabbath γιατί έτσι μας αρέσει!!!

Αυ τη την εποχη Fates Warning, γιατι καμια σχεση με τους αλλους.

Σ’αγαπώ.

Οι Throbbing Gristle για το χάος,την πρωτοτυπία,τις γκάου μπίου τσίου τσίου συνθέσεις,τους στίχους που πραγματεύονται ζοφερά θέματα,τα φοβερά λάιβ που έχω δει,uh, μόνο από DVD.

nightwish : Φωνη , συνθεσεις , εκτελεσεις , στιχοι

Βon Jovi : Φωνητικα , Συνθεσεις , Συναισθημα , Εκτελεσεις , Στιχοι , Καψουρα

Και τα δυο παραπανω γιατι ειναι γκρουπαρες και επαθα κλικ με την πρωτη

Κι εγώ

Rainbow
Queensryche
Dream Theater
Europe
Paradise Lost

Γιατί μία μόνο νότα τους είναι ολόκληρη η καριέρα των υπολοίπων…

Σ’αγαπώ.
[/quote]

Κι εγώ[/quote]

Και εγω σας

Μetallica,
γιατί όσο και να με έχουν ξενερώσει δεν μπορώ να συγκρίνω την πόρωση που μου προκαλλούν!! (κυρίως με τα παλιά κομμάτια) Τους έχω δει και τις 2 φορές που ήρθαν στην Ελλάδα!! :twisted:

Pink Floyd,
Γιατί τα συναισθήματα που μου ξυπνάνε είναι πρωτόγνωρα! :lol: Δεν τους έχω δει ποτε live…κι ούτε προβλέπεται! :cry:

Βαρυγδουπες δηλώσεις απο ποταπα ανθρωπιδια

Βαρυγδουπες δηλώσεις απο ποταπα ανθρωπιδια[/quote]

Ειδικότερα τους Nightwish, τους “έχουν” με μισή νότα…

σωστοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

σιγα τα αυγά…θα τα σπάσεται…γιατι σας πονανε οι nightwish?

Σε τι να μας πονέσουν ρε φίλε… Απλά είπα ότι ακόμα πρέπει να φάνε πολλές φραντζόλες για να καταταγούν στις πολύ μεγάλες hard/heavy μπάντες…

(Kαι συνέχιζω …) … όπως είναι οι Europe , oι In Flames , oi Paradise Lost … έ Τέλη … συμφωνείς μαζί μου ? Τρομάρα να σου 'ρθει ρε μπασκεφάλα ουυυυ ρεεεε

(Kαι συνέχιζω …) … όπως είναι οι Europe , oι In Flames , oi Paradise Lost … έ Τέλη … συμφωνείς μαζί μου ? Τρομάρα να σου 'ρθει ρε μπασκεφάλα ουυυυ ρεεεε [/quote]

Ευτυχώς που γίνεσαι ρεζίλι μόνος σου… Κακομοίρη που θέλεις να βάλεις τους Nightwish το ίδιο με τις παραπάνω μπάντες…

Πριν απο καποια χρονια ειχα φαει το τρελλο σκαλωμα με τους floyd,τι να σου πρωτοπω,στιχαρες παιξιμο,DAVID GILMOUR???
Παραλληλα ομως και για πολλα χρονια τωρα κοβω τη φλεβα μου για τους Μetallica.Δεν χρειαζεται να αναφερω καποιο λογο…Απλα ειναι ΟΙ ΜETALLICA… :smiley:

Είναι κάποιες φορές που πραγματικά δεν γνωρίζουμε για ποιον λόγο μας αρέσει ένα τραγούδι, μια μελωδία, ένα συγκρότημα. Είναι κάποιες άλλες που ψάχνουμε να βρούμε τι είναι αυτό που κάνει αυτό το συγκρότημα τόσο ιδιαίτερο. Και είναι και κάποιες άλλες που το ξέρουμε από την πρώτη στιγμή, δεν το νιώθουμε απλά, μπορούμε και να το αιτιολογήσουμε!
Όπως και να? χει καλά είναι, αρκεί να μην έχουμε παρωπίδες!

Για να σοβαρευτούμε και on topic θα πω ότι παλιά ένα από τα πολύ βασικά μου κριτήρια ήταν και η επιδεξιότητα των μουσικών που απάρτιζαν μια μπάντα… Σήμερα δεν το υπολογίζω τόσο πολύ. Πάνω απ’ όλα βάζω το feeling…