Γρατζουνιες, χτυπηματα και σημαδια σε οργανα: ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

Αυτοί που ασχολούνται με γρατζουνιές, χτυπήματα και σημάδια, όχι μόνο σε μουσικά όργανα, αλλά και σε αυτοκίνητα, μηχανάκια και παντώς είδους ματζαφλάρια ξέρετε τι είναι ?

Ε, καλά μαντέψατε.

οτι εισαι εσυ ειναι!

Λάθος. Ότι είσαι εσύ είναι. Δηλαδή σκατόφλωροι μέχρι ξεράσματος.

χαχχαχαχχχαχα ! καλά ντάξει αυτό με τη ζώνη είναι καρα-κλασσικό!! Είδικά τον πρώτο ενάμησι χρόνο που είχα τη μάπα ζώνη που είχα πάρει από την προσφορά, έτσι έτρωγε το 60% από τα χτυπήματα…Το υπόλοιπο ήταν στην αρχή όταν άλλαζα δωμάτια και χτύπαγε πάνω στα ντουβάρια κ.λ.π. Αυτά μειώθηκαν με το που άρχισα να συνηθίζω…αλλά πάλι τις προάλλες ήμουν στον προαστιακό και καθόμουνα με όλα τα πράματα και τον ενισχυτή και περνάει ένα κωλόζωο (θηλυκού γένους) και χτυπάει με τον αγκώνα της το μπάσο που ήταν στη θήκη και ΖΝΤΟΥΠ !!! έπεσε με τη μούρη όλο ! έπρεπε να της επιτεθώ γμτ …δεν ήταν και όμορφη :stuck_out_tongue:

εγω στο πιανο μου ειχα σπασει κατα λαθος ενα πληκτρο

Fucker of the neighbourhood χαλαρωσε λιγο,προσεχε πως μιλας,λιγο σεβασμος δε βλαπτει :expressionless:

Γενικα ο misfit δεν την πολυπαλευει.Απο τοτε που εγινε η κατηγορια για μουσικους η θα προσβαλει η θα λεει μπουρδες

Ρε παιδια εχει ξεφυγει εντελως το θεμα. Ας επανερθουμε λοιπον. Τι προτεινετε εσεις? Εχει καποιες γρατζουνιες και καποια χτυπηματα η κιθαρα μου και θα θελα να τα διορθωσω αμα γινετε.

ξερεις οταν λεμε να παιζεις με αλλο αερα δεν εννοουμε να την πετας σε διαφορετικα στρωματα αερα.8O8O

στην αρχή με τν φεντερ μασταγκ(αμερικλανικη παρακαλώ:p) (-παρακάλα):lol::lol:
την είχα μέσα στα χτυπήματα…ντάξ…η κιθαράρα ήταν 30 χρονών και χειροποίητη και από τισ καλύτερες που έχω ακούσει(για να μην πω η καλύτερη) για τζάζ…σε αυτήν πήγαιναν…βίντατζ ήταν από μόνη της…
στην καινούργια τν ίμπανεζ στην αρχή ήμουν κολλήμένος αλλά το ξεπέρασα κι αυτό…
τεσπα…
βαρέθηκα να γράφω,
ΟΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΤΟΝ ΜΠΑΙΡΝΟΥΝ:D

μεχρι ενα σημειο ειμαι μαζι σου

στη καινουρια ηλεκτρακουστικη σκεφτομουν να βαλω pickguard αλλα λεω μετα μ@λακιες τωρα…

ειδα κ ενος φιλου την ακουστικη που ξεθωριαζει απο τα πιασιματα κ μ αρεσε

οπως το πες καθε σημαδι κ ιστορια

την μλκια την ειχα κανει που ειχα δανεισει 2-3 φορες το συνθ κ μου το χτυπησαν, κ ενα πλαστικο σ ενα ακυρο σημειο εχει σπασει-αντε τωρα να το φτιαξεις αυτο…#-o
ημουν κ γω μαλακας που το δανεισα αλλα θυμασαι τις εποχες καποτε που δανειζοσουν κ συ κ λες ε δεν γαμιεται…

αλλα επεσα σε παπαρα - ουτε αυτος το πηρε χαμπαρι πως εγινε-κλασσικα…:(:(:frowning:

Και μετα μου κλειδωνουν το θρεντ… Ρε σοβαρευτειτε ο σκοπος του θρεντ δεν ειναι να ακουσουμε τις ιστοριες του καθενος αλλα να βρουμε λυση.

Η λυση είναι μία, περισσότερο προσοχή. Περίοδο.

Δηλαδη τι λυση μπορει να θελεις? :expressionless:

Εγω δεν ξερω κανενα μαγικο που να ξεραγισει ξυλο.

Αμα θες περνας βαψιμο απο πανω. Αλλα θαλει ξυσιμο και βαψιμο και βερνικωμα.

Και μηπως ξερεις κανενα μαγαζι στην Αθηνα που μπορει να βοηθησει? Παρεπιπτωντος το κοστος ποσο ειναι?

Bασικα εγω εχω την εντυπωση οτι πρεπει πιο πολυ να επικεντρονομαστε στο πως παιζουμε και παρα αν εχει καμια γραντζουνια το οργανο.(το μουσικο,το αλλο αστο).

Εγω τους πρωτους μήνες μετα την αγορα μιας νεας κιθαρας(2 εχω,μην φανει οτι εχω καμια ντουλαπα όπως ο Vai :p:p)δεν αφήνω άνθρωπο να την ακουμπησει για δαχτυλιές,πόσο για γρατζουνιες,Αλλα με τον καιρο ειναι ωραιο να εχεις καποιες πανω στην αγαπημένη σου! :stuck_out_tongue:

και κατι ασχετο:μολις ειδα αυτο το Threat μου ηρθε η κιθαρα του Gallagher,που ειναι μονο γρατζουνιες και σφαρσηματα!!! :stuck_out_tongue: :smiley:

Καλα, να δηλωσω πως περνωντας απο το τοπικο μουσικαδικο, αναρπαστες γινονται οι σειρες “Road Worn” της Fender, με ετοιμα φθαρσιματα, και με συνεπεια πιο φτηνες :stuck_out_tongue:

Aμερικανικη Στρατ 700 λιρες

εχω μια epiphone les paul και οταν εκανα προβα με τον κλητο μου(παιζει drums)του ειπα κατι να τον πειραξω…αλλα τον παραπειραξε και μου πεταξε το stick και εντι να κανεψει εμενα καναψε την κιθαρα(π κρατουσα στα χερια μου)και μ εχει κανει εν βαθουλωματακι και σαν ρωγμη αλλα οχι στο ξυλο στο κερι(η οτι αλλο ειναι τελοσπαντων)ελεος??

by the way ξερει κανεις αν φτιαχνεται και πως?δεν ασχοληηκα ακομα γτι εχω πανελληνιες(και καλα:P)αλλα βασικα μαζευω φραγκα

Το υπόλοιπο ήταν στην αρχή όταν άλλαζα δωμάτια και χτύπαγε πάνω στα ντουβάρια κ.λ.π.

+10000!!!
και σαν χελωνα να πηγαινω μη κοπανησω τιποτα,η μ γυρναει το λουρι και κοπαναει απευθειας στο λαιμο,η εκει π προσεχω μη κοπανησω τον πιο κοντινο τοιχο στο διαδρομο (Ειναι και στενος ρε γμτ) κοπαναω στον αλλον π ουτε καν ηξερα οτι ειμαι κοντα του :D:lol:#-o