Τι ακούτε όταν έχετε νεύρα?

Primus-My name is mud
Κομματάρα και έρχεσαι στα ίσα σου.

Οταν με πιάνουν νεύρα το CD που μπαίνει σχεδόν αβίαστα στο στερεοφωνικό μου είναι ένα:Raging Speedhorn.Απο τραγούδια νομίζω οτι και το The Gentle Art Of Making Enemies από F.N.M κάνει καλά τη δουλειά του. :twisted:

Καλα…Ακου κανα Marduk και μετα μας λες για …aggressive…[/quote]

Δε μπορώ να ακούσω Black Metal με τίποτα γιατί τα φωνητικά είναι σα να βγαίνουν από τα σατανικά λαρύγγια υπηρετών του Σατανά και η μουσική είναι άθλια καθώς δεν ακούς τίποτα παρά μόνο έναν απίστευτα δυνατό και γρήγορο/κάφρικο ήχο που είναι σαν πιάτα που σπάνε :lol: :P[/quote]

Αρα οτι πρεπει για νευρα…
Οσο για τον ηχο…Ακου τα τελευταια των Immortal και μετα πες μου αν ακουγονται η οχι…Η παραγωγες ειναι τελειες πια.Cradle of filth ομως ακους???Εχεις ακουσει ποτε τα 2 πρωτα album τους??

Καλα…Ακου κανα Marduk και μετα μας λες για …aggressive…[/quote]

Δε μπορώ να ακούσω Black Metal με τίποτα γιατί τα φωνητικά είναι σα να βγαίνουν από τα σατανικά λαρύγγια υπηρετών του Σατανά και η μουσική είναι άθλια καθώς δεν ακούς τίποτα παρά μόνο έναν απίστευτα δυνατό και γρήγορο/κάφρικο ήχο που είναι σαν πιάτα που σπάνε :lol: :P[/quote]

Αρα οτι πρεπει για νευρα…
Οσο για τον ηχο…Ακου τα τελευταια των Immortal και μετα πες μου αν ακουγονται η οχι…Η παραγωγες ειναι τελειες πια.Cradle of filth ομως ακους???Εχεις ακουσει ποτε τα 2 πρωτα album τους??[/quote]

Δε φτάνει μόνο να είναι σε τέτοιο στυλ η μουσική, πρέπει να μου αρέσει κιόλας… :stuck_out_tongue: Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, ίσως να μου αρέσει αν έχω νεύρα, θα το δοκιμάσω… :lol: Και εντάξει δεν έχω πρόβλημα με Βλακ Μεταλ, το ακούω χωρίς κανένα πρόβλημα, άμα τύχει να παίζει κάπου θα το απολαύσω αλλά ποτέ δε θα βάλω εγώ, προτιμώ άλλα! Από Immortal έχω ακούσει μόνο το Grim And Frostbitten Kingdoms… Τα σιντι τους με τις τέλειες παραγωγές είναι και αυτά Βλακ; Λίκνο της βρωμιάς έχω το Μίντιαν και μου αρέσει κάπως (κάποια κομμάτια γαμάτα) ενώ είχα πορωθεί με το Νυμφέταμιν (το σονγκ) :stuck_out_tongue: Αλλά αυτά βέβαια δεν είναι Βλακ… Τα 2 πρώτα δεν τα έχω ακούσει… Είχα πορωθεί και με το “Από το λίκνο στην υποδούλωση”

Slayer - Dittohead

Έτσι και κάνουν πως το παίζουν το καλοκαίρι…χαίρεται!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Οι Immortal σε ολα τα albums τους παιζουν μονο black.Απλα στα τελευταια οι παραγωγες τους ειναι απιστευτες για το ειδος…
Οσο για COF καλα τα Midian και Nymphetamin,και το Dusk…ακομα πιο καλο, αλλα στα 2 πρωτα δεν εχουν καμια σχεση…Ειναι κατι σαν την περιγραφη σου για τους Marduk :lol:

Άνετα οι καλύτερες συνθέσεις τους γράφτηκαν στο Principle ε. (Και η καλύτερη τους ever στο Phallustein, άρα είμαι με Ντουμντ.)

Και για μενα το καλυτερο τους ειναι το Principle :twisted: :twisted:

Gimme something to break

Πάρε τ’ αρχίδια μου.

Παιδιά, μπορεί να σας φανεί περίεργο αλλά black metal δεν ακούω ποτέ όταν έχω νεύρα. Συνήθως βάζω τέτοιου είδους μουσική για την ατμόσφαιρα που δημιουργεί, και συνήθως με χαμηλό φωτισμό για να μου προκαλεί ανατριχίλα.
Όταν έχω νεύρα (κάτι που συμβαίνει σπανίως), βάζω κάτι με κοινωνικο-πολιτικό στίχο, συνήθως hardcore…
Bite it you scum!

βαζεις black και κανεις ατμοσφαιρα???σου προκαλει ανατριχιλες???χμμμ ενδιαφερων!!!
και τωρα ον τοπικ…οταν εχω νευρα κατι που συμβαινει συχνα ακουω χαλαρα children of bodom και shadows fall…και σπαω τα νευρα ολων των υπολοιπων!!!

Grip Inc.

Επίσης:

In Flames
Dark Tranquility
Killswitch Engage
Tristania :twisted:

Κάτι βαρύ και γρήγορο από Metallica π.χ. Damage Inc., όλα από St. Anger, Master Of Puppets και άλλα πολλά (απαγορεύονται δια ροπάλου μπαλάντες και μπαλαντοειδή άσματα σε αυτές τις περιπτώσεις!). Επίσης, και κάτι άσχετο όπως Επιστροφή στη φύση από Ψόφιους Κοριούς. Γενικά οτιδήποτε που μπορεί να ανεβάσει τη διάθεση για τον ένα ή άλλο λόγο.

egw pantos vazw i tpt apo nevermore…i tpt apo at the gates xm… i tpt apo seven witches YEAHHHHHH :twisted:
l

Καλομοίρα

Εεεεεελληνααα Νεοελληναααα. Τι αλλο?Πανουση και φευγουν τα νευρα. Μουαχ. 8O

δηλαδη για εσενα νευρα=>καλομοιρα…
για εμενα η συνεπαγωγη ισχυει αντιστροφα:καλομοιρα=νευρα

οταν εχω νευρα ακουω γενικα οτιδηποτε punk rock

at the gates,the haunted :twisted:
dark tranquillity-the mind’s I :twisted: :twisted:
kai fisika ton megisto arxonta tou skotous kai tou kleistofovikou black metal,ton nino(nai ton gnwsto 8O 8O )…