Νέες Κυκλοφορίες 2024

Δεν πιστεύω να έχει ανοίξει κι άλλος τέτοιο thread, ε;

Ξέρω ήδη ποιο θα είναι το πρώτο καλό χρονικά άλμπουμ του 2024!

Ντεμπούτο για τους “συμπατριώτες” από το Δουβλίνο, όσοι γουστάρετε δυνατό alt που garage-ίζει, τσεκάρετε!

5 Γενάρη από City Slang.

6 Likes

rock απο Αμερική , Μάρτιος

2 Likes

Καλώς τα παιδιά! Μετά από 17 χρόνια.

23 Φεβρουαρίου το άλμπουμ.

2 Likes

Κομματάρα εντωμεταξύ. Κλάσικ SGM.

1 Like

Οι πολύ αγαπημένοι Madder Mortem επιστρέφουν στις 26 Ιανουαρίου 2024 με το “Old Eyes, New Heart”.

Πρώτο δείγμα φωτιά, όπως αναμενόταν. Μάλιστα, αρκετά “εμπορικό” κι ευθύ, με θαυμάσιο τρόπο.

3 Likes

θα εχουμε κι αυτα αρχες του ετους

Bill Ryder-Jones - Iechyd Da
Chelsea Wolfe - She Reaches Out to She Reaches Out to She
Dirt Poor Robins - Firebird
I Dont Know How But They Found Me - Gloom Division
Ihsahn - Ihsahn (2 δισκοι)
Nadine Shah - Filthy Underneath
Torres - What an Enormous Room
Ty Segall - Three Bells

2 Likes

H Louise Patricia Crane είναι τραγουδίστρια, με ενδιαφέρουσα πορεία στους The Eden House. Δεν την ήξερα, αλλά είμαι αποφασισμένος να το κάνω, όταν βλέπω cover σε ένα από τα πραγματικά αγαπημένα μου κομμάτια των King Crimson, το “Ladies On the Road” (πόσο υποτιμημένος δίσκαρος το “Islands”?)

Νέο δίσκο θα βγάλει του χρόνου, τον δεύτερο προσωπικό της. Για τον πρώτο, εδώ (με συμμετοχές των Jakko Jakszyk και Ian Anderson!)

2 Likes

Σπαμάρω με δεύτερο single από Sprints (“Letter To Self”, 05-01-2024, από City Slang) αλλά δεν μου αφήνουν επιλογή…

Έχω την αίσθηση ότι θα έχουμε ένα σούπερ ντεμπούτο!

Προσωπικά περιμένω μεγάλο δίσκο, όταν με το καλό έρθει.

https://youtu.be/_Nmyp8uwyrs?si=HN475rEcTH3n0fDn

1 Like

eyJidWNrZXQiOiJpbWFnZXMtcHJkLTFvNHV6OXpieHd6cDF1Ym0iLCJrZXkiOiIxNWYxZjUwMC0zMDc5LTQ0ZjgtYTEzZi1mMjIxYjBlOGU1ZGYiLCJlZGl0cyI6eyJyZXNpemUiOnsid2lkdGgiOjM2MCwiaGVpZ2h0IjozNjB9fX0=

1η Μαρτίου με νέο άλμπουμ η μπανταρα, πολύ ωραίο και το πρώτο δείγμα στην πιο μελωδική κατεύθυνση που φάνηκε έντονα και στο πολύ δυνατό years of aggression

3 Likes

Επιστροφή για τους Σκωτσέζους Midas Fall μετά από 6 χρόνια. Μάρτιο το νεο άλμπουμ, υπέροχο πρώτο single -και φανταστικό video - εδώ:

Βαθύ alt/post-rock με μια prog εσάνς.

9 Likes

Τον ερχόμενο Φλεβάρη εγώ ετοιμάζομαι από τώρα για σπαρακτικό emo/hardcore, στα χνάρια των Birds in Row, με ατμοσφαιρικό post metal χρώμα που δανείζεται μάλλον από τους AmenRa. Το πρώτο διαθέσιμο κομμάτι έχει ό,τι χρειάζεται για να μας γυρίσει το κεφάλι. Παρ’ όλο που οι στίχοι είναι στα Δανέζικα, μία μετάφραση google δείχνει παγωμένους δρόμους, πρωινή ομίχλη, εσωτερικό κι εξωτερικό χειμώνα. Θεματική, εξάλλου, η απώλεια, κι ο θάνατος…

2 Likes

Πολύ καλή μπάντα, το αναμένουμε με πολύ ενδιαφέρον μπας και κάνουν το βήμα παραπάνω, βγαίνει και από 46(!) labels (μεταξύ των οποίων και το εγχώριο DIY Nothing To Harvest που πολύ το αγαπάμε…)

2 Likes

Να τα εκατοστήσουν!

Αν και θα το ακουγα ουτως ή αλλως αυτο το υπερεπος απο τους Midas Fall, πες ολη την αληθεια!
Ειναι κατα βαση ηλεκτρονικη μουσικη , με στοιχεια απο alternative και τιποτα απο prog :stuck_out_tongue:
Τι κομματαρα παντως. Λατρεψα με την μια.

1 Like

Μπες spotify κι ακου το single, θα βρεις ενα ηλεκτρονικό remix που θα σου αρεσει!

1 Like

Στην περιγραφή λέει RHCP, Turnstile, και RATM, αλλά εδώ εγώ ακούω Infectious Grooves…

2 Likes

Καλούλι είναι αυτό.

Ναι, δεν σκίζεις ιμάτια, αλλά το άκουσα και λέω “κοίτα να δεις”

:100: :100: :100:

3 Likes