Νέες Κυκλοφορίες 2024

Δεν τους ήξερα κ διάβασα μια κριτική του Φράγκου στο Ροκχαρντ. Έβαλα 2 κομμάτια τους να παίξουν από το καινούριο κ μπαμ! Το progressive metal που μου αρέσει.

2 Likes

Πωπω έχω να ακούσω καινούργιο δίσκο all that remains καμιά δεκαπενταριά χρόνια, έχουν βγάλει κάτι που να αξίζει άραγε? Το Fall of ideals ήταν δισκάρα και μέχρι και το Overcome βασικά μου άρεσαν, κάπου μετά από εκεί σταμάτησα να τους ακολουθώ όμως.

Ρε

7 Likes

Αναπολώ τις εποχές που διαβάζαμε στο Χάμερ για τις νέες κυκλοφορίες κ δεν είχαμε ούτε λεφτά, ούτε τρόπο να τις ακούσουμε…

3 Likes

To επομενο του overcome ειναι εξίσου τρομερο αλμπουμ(for we are many) αλλα μετα η αλήθεια ειναι βγαλαν 4 αρκετά μετρια. Ολα δείχνουν παντως οτι παμε για ενα καλο αλμπουμ φετος.

1 Like

Πολύ δυνατό άλμπουμ απο τους Sunburst, προσωπικά εξεπλάγην ευχάριστα https://www.rocking.gr/reviews/album/Sunburst-Manifesto/12199

5 Likes

Να μην ευλογήσω τα γένια μου (που πάει να πει ετοιμάζομαι να το κάνω) το ντεμπούτο νομίζω το είχα 5αδα στο γνωστό παιχνίδι το 2016. Αν όχι 5αδα ψηλά.
Θυμάμαι τον @QuintomScenario που είπε ότι τους γνώριζε και δεν άφηνε πολλά περιθώρια για μελλοντικές κυκλοφορίες (ή τουλάχιστον του ήταν άγνωστο, βαριέμαι να σκρλολαρω).
Για αυτό μου ήρθε λίγο κεραυνός η κυκλοφορία και το τσεκαρα τρεις πριν το πιστέψω.
Από ότι φαίνεται ειναι δισκάρα και αυτό μετά από δύο ακροάσεις, ίσως λίγο πιο περίπλοκο να το πω.

1 Like

Πολύ όμορφο.

2 Likes

Σωστη αναμνηση, λαθος μπαντα :stuck_out_tongue: Οι φιλοι μου απο το πανεπιστημιο ειχαν (εχουν?) τους Psycrence, οχι την μπαντα που αναφερεις, αυτους δεν τους ξερω (ουτε μουσικα, ουτε προσωπικα). Οι οποιοι αν σκεφτει κανεις οτι εχουν 10 χρονια να βγαλουν δισκο (και καπου 12-13 να γραψουν μουσικη, γιατι αυτος ο δισκος ηταν ετοιμος απο τις αρχες των 2010ς), δεν πιστευω πως θα βγαλουν ποτε κατι στο μελλον, ποσο μαλλον μιας και ολοι εχουν παιδια, σκυλια, γυναικες, οικογενειες, δουλειες κτλ. Καποιος πρεπει να πληρωσει και τον γαλατά, και δεν εχουν ολοι την πολυτελεια να βγαζουν Gothic 2 και ο κοσμος να παει να τα σκαει για χαλκινες μετριοτητες

2 Likes

Nαι ρε δίκιο έχεις. Μπερδεύτηκα. Psyrence άλλη μπάνταρα.

2 Likes
3 Likes
5 Likes

Τι ωραιο δισκακι ειναι αυτο ρε παιδια

Παρολο που ειναι αρκετα γνωστοι στους epic doom κυκλους, δεν ειχε τυχει να ακουσω καποιο απο τα προηγουμενα τους (suggestions welcome φυσικα), αλλα με αυτο εχω φαει μεγαλο κολλημα. Εμπνευσμενοι πολυ, παιχταραδες, διαρκεια που σε κανει να θες να το ακουσεις ξανα και ξανα. Περα απο τις epic/doom και γενικοτερες heavy επιρροες φερνει και σε Savatage σε αρκετα σημεια, για εμας τους αρρωστους, εξαιρετικο.

10 Likes

Εγώ που “απέχω” από τον κλασικό ήχο εδώ και πολλά χρόνια, έχω βρει στο νέο Crypt Sermon τον δάσκαλο μου!

Εξαιρετικό άλμπουμ, το ομώνυμο δε είναι από τα καλύτερα τραγούδια του 2024 ως τώρα.

4 Likes

Α ρε Stanne τι φωνάρα είναι αυτή :sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops:

2 Likes

Μόλις τωρα ερχόμουν να το ποστάρω.
Χωρίς να είναι κάτι το ιδιαιτερο, το κομμάτι είναι εξαιρετικό.
Ατμο μεταλ βέβαια, αλλά γενικά αυτές οι Type O Negative τζουρες, σε συνδυασμό με τα εξαιρετικά πλήκτρα και τον Stane, ήταν :heartbeat: :sparkling_heart: :revolving_hearts:

1 Like
2 Likes

https://www.instagram.com/p/C8cOHnOIZDz/?igsh=MTJuYzd3YjVhaDJoYQ==

Ναι ρε αλήτες.

plus:

dungeon synth side project από την μπαντάρα :slight_smile:

3 Likes