Νέες Κυκλοφορίες 2024

Θρίαμβος.

2 Likes
3 Likes

Σαν κάτι να κινείται μετά από δεν ξέρω και γω πόσα χρόνια…μωρέ λες:

Σε συνέχεια του προηγουμένου

1 Like

Δεν έχω ακούσει ολόκληρο άλμπουμ από Tribulation (πρέπει να τους είδα κ στο Μπέργκεν νομίζω κ βαρέθηκα) αλλά αυτό το κομμάτι τίκαρε όλα τα κουτάκια (όπως έχει πει μια ψυχή εδώ μέσα) διότι έχω μπει σε μια γκόθικ φάση, λες κ επέστρεψα στα λυκειακά μου χρόνια, εκεί που ανακάλυπτα αυτόν τον ήχο.

IMG_6864

Για οποιον πεθυμησε αγερωχο βρετανικο χαρντ ροκ χωρις φρου φρου κι αρωματα.
Ευγε ρε μαστορα!

2 Likes

Μετά το Imaginaerum είχα λίγο πολύ ξεχάσει τους Nightwish, αφού κανένα απ’ τα δύο επόμενα άλμπουμ δεν μου είπε κάτι. Το ίδιο και το single που έβγαλαν για τον επερχόμενο. Αλλά εδώ… This is beautiful

1 Like

είναι όντως πολύ ωραίο το συγκεκριμενο

Αντε με το καλο αυτο το σουπερτουρ στην Ευρωπη κ Ελλαδα.

2 Likes

Τι ζουμεεεε

3 Likes

Κυκλοφόρησε σήμερα το νέο πρότζεκτ από Efrim Manuel Menuck (Godspeed You! Black Emperor, Thee Silver Mt. Zion), Mathieu Ball (BIG|BRAVE), Jonathan Downs and PATCH ONE (both Ada).

Βάζω λινκ από Spotify, γιατί στο Bandcamp δεν έχει ανέβει ακόμη ολόκληρο.

Συν μια “παλιότερη” κυκλοφορία (του Ιουνίου δηλαδή :stuck_out_tongue:)

Η τρίτη κυκλοφορία μιας παρέας τριών παιδικών φίλων, μέ έναν από αυτούς να είναι ο Nils Frahm

Η μουσική τους κινείται ανάμεσα σε Jazz, Kraut, Ambient και πολύ Βερολίνο!

3 Likes

Να πω πάντως πως δεν ενθουσιάστηκα με αυτό, περίμενα κάτι καλύτερο…

1 Like
1 Like

Όχι επίσημη ανακοίνωση αλλά τα στοιχεία δείχνουν 1 Νοεμβρίου θα έχουμε νέους Cure…

3 Likes

Από πότε ακούγονται οι Offspring σαν Metallica?

Ερώτηση παγίδα, η απάντηση είναι φυσικά ανέκαθεν :sunglasses:

Κλαίω που έγραψαν τραγούδι μόνο και μόνο επειδή αυτό είναι το πιο συχνό σχόλιο σε κάθε τραγούδι τους στο YouTube.

Σαν κεραμιδα μου εσκασε αυτο το κομματι!! Ξεκαθαρα το πιο μεταλ κομματι που εχουν βγαλει ποτε και απο τα πιο ιδιαιτερα τους! Οσον αφορα τα νεα τραγουδια, μεχρι στιγμης το light it up παραμενει το αγαπημενο μου, παρα το γεγονος οτι ειναι ενα τυποποιημενο offspring τραγουδι!

1 Like

αυτό πραγματικά γαμάει . Βεβαία έπαιξε ρόλο το πόσο μεταλ είναι , ας μην εθελοτυφλώ

2 Likes

Κάθε νέο single των Offspring μου φαίνεται και πιο ντροπιαστικό. Χαλιά παραγωγή, κακα εφέ στα φωνητικά, μέτρια ριφ, basic ρεφρέν, όλα χάλια. Σαν να ακούω boomerοhardrock μπάντα να προσπαθεί να παίξει ποπ πανκ που “αρέσει στη νεολαία”.
Κρίμα γιατί μετά από την αρχοντική φετινή τους εμφάνιση, πολύ έψηνα καλό καινούργιο δίσκο.

5 Likes

για παμε

5 Likes

Δεν έχω ιδέα αν έχουν ξαναποσταριστεί (βαριέμαι να ψάξω τώρα).
Συνήθως, τέτοιου είδους μπάντες μου αρέσουν for the fun of it, έχουν το ενδιαφέρον τους, αλλά μέχρι εκεί.
Ο αλγόριθμος του youtube με έριξε σε αυτό:

Στην αρχή μου κράτησε απλά το ενδιαφέρον. Μόλις άνοιξε το στόμα του ο φίλος, παραδόξως ενώ παθαίνω ένα κάτι για μη-αγγλικό στίχο σε τέτοια μουσικη, με κράτησε.
Όμως αυτό που με σόκαρε ήταν το ρεφραιν. ΡΕ ΠΑΙΔΙΆ ΤΙ ΡΕΦΡΑΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΌ? ΔΑΣΔΑΣΑΣΑΣΔΚΑΔΣΙΟΞΙΑΔΣ. ΕΧΩ ΠΆΘΕΙ ΣΟΚ ΛΈΜΕ.