Νέες Κυκλοφορίες 2024

και τα 3 τραγουδια μου αρεσουν πολυ, μου θυμιζουν πολυ Paradise Lost 90s .
απο οτι βλεπω τραγουδαει και ο μπασσιστας

1 Like

οι μελωδίες είναι καρφί Λοστ, ίσως έχει να κάνει με το ότι ο Μάκιντος είναι παραγωγός. Αναμένουμε με ενδιαφέρον.

1 Like

Ωπ ωπ διάβασα τις μαγικές λεξούλες;

I’m in

1 Like

Πωωωωω ρε πόσο ΓΑΜΑΤΑ ταιριάζει η φωνή του Aaron σ’ αυτό το στυλ;

Πάω ν’ ακούσω και τα άλλα δύο

2 Likes

3 στα 3 ε…

2 Likes

Είναι και μικρούλικα, τα άκουσα όλα στα καπάκια :yum:

Αχ να παίζανε ακόμα έτσι και οι Lost…

2 Likes

2 Likes
2 Likes

Δεκέμβρη λεει…

4 Likes

https://www.youtube.com/live/IL1nlWOciL0?si=POQsGfHWTuSm0h4i

Το ξερω οτι θα δεχθει πολυ hate, αλλα εγω λατρεψα με τη μια την αντικαταστατρια του Chester Bennington και την φωνη της. Ταιριαζει απιστευτα στους Linkin Park, και το κομματι χωνει πολυ δυνατα. Απιστευτο marketing move να σκασει η νεα τραγουδιστρια στη μεση του πρωτου τραγουδιου της πρωτης τους συναυλιας μετα απο 7 χρονια, πρεπει να εμειναν ολοι μαλακες στο κοινο.

8 Likes

Κάνεις δεν θα θελε να είναι στη θέση της. Το ανχος και μονο… Να ξέρεις ότι σε περιμένουν στη γωνία για συγκρίσεις κλπ.
Δεν μπορώ να το δω σαν αντικατάσταση γιατί απλά δεν γίνεται να αντικαταστήσεις τον Chester. Το βλέπω σαν νέο ξεκίνημα, κ έτσι μου ακούγεται καλή επιλογή η κοπέλα.
Ωραίο το κομμάτι.

1 Like

Album version: ναι οκ, συμπαθητικούλι

Live version: Ω ΘΕΟΙ, τι φωνάρα έχει η τύπισσα

6 Likes

Οι Castle είναι μια Heavy/doom/occult μπάντα από την Καλιφορνια. Σήμερα κυκλοφορεί το 5ο της άλμπουμ.

Το ντεμπούτο τους, In Witch Order, αλλά και το Blacklands που ακολούθησε (2011 και 2012 αντίστοιχα) είχαν σηκώσει πολύ σκόνη την εποχή του occult rock revival. Στην περίπτωση τους, δίκαια.

3 Likes

Καλη μπαντα, τους εχω χασει εδω και 7-8 χρονια, θυμαμαι και μια πολυ καλη τους συναυλια στο Death Disco. Ευκαιρια να τουςξαναπιασω μαλλον :grinning:

2 Likes

Είδα το βίντεο των LP μέχρι το Crawling . Καταλαβαίνω γιατί επέλεξαν την συγκεκριμένη τραγουδίστρια, έχει ένα πολύ ωραίο γρεζι-βραχναδα που κάπως παει να ταιριάξει

Αλλά από μένα είναι όχι , δεν μου κάθισε και τόσο καλά στα παλιά κομμάτια. Θα το ξαναδούμε στην πορεία

1 Like

Έτσι το βλέπει και η μπάντα σίγουρα πάντως, και καλά κάνει. Δεν είναι τυχαία ούτε τα λόγια του Shinoda στο livestream, ούτε ο τίτλος του επερχόμενου δίσκου ως From Zero. Ξεκινάνε από το μηδέν, και για μένα είναι ακριβώς αυτό που έπρεπε να κάνουν. Έχουν περάσει άλλωστε και 7 χρόνια, τι πρέπει να κάνει ένας καλλιτέχνης ώστε να συνεχίσει την πορεία του , να κάτσει να θρηνεί για 40 χρόνια? Να προσθέσω ότι μια ακόμα πολύ σωστή κίνηση ήταν η επιλογή γυναίκας στα φωνητικά, αφού οι αναπόφευκτες άδικες συγκρίσεις θα είναι λιγότερες έτσι.

3 Likes

Κάποτε, κάτι καλοκαίρια, πριν πάμε για ποδηλατάδα ή μπάσκετ τ’ απογεύματα, βάζαμε και ακούγαμε μόνο Dead Sara και συγκεκριμένα αυτό:

Ίσως, η καλύτερη μεταγραφή των τελευταίων αιώνων στη μουσική και ας μην ακούω LP.
Της ευχόμαστε τα καλύτερα!

10 Likes

Τζιμ Μουτιλέιτορ

1 Like
5 Likes