Νέες Κυκλοφορίες 2024

1 Like

Πράγματα που δεν γνώριζα και πέφτουν σαν δώρο μπροστά στα μάτια μου:

image

Οι ίδιοι λένε πως: “The main musical influences are Jazz, Rock, Flamenco, Latin and Indian music with plenty of Blues.” Και τα ακούω αυτά, με μπόλικο fusion μέσα, αν και σε γενικές γραμμές δεν είναι τόσο φρενήρης και πυρετώδης η μουσική των Aurora Clara (σίγουρα τους τιμούν όμως τους Mahavishnu π.χ). Γίνεται ένας πανικός γενικά, η μουσική είναι πανέμορφη, τα πνευστά δένουν καταπληκτικά με τις κιθαριστικές ανησυχίες και το τελικό αποτέλεσμα ζωγραφίζει.

4 Likes

22 Αυγούστου, μαζί (ίσως) με το μήνυμα της δευτεροβάθμιας, έρχεται και το πολυπόθητο (single).

image

5 Likes

Και φύγαμε!

5 Likes

Ασταμάτητος ο Ούγγρος.

4 Likes

Παρ’ όλο που μ’ άρεσε πολύ το προηγούμενό του, αυτό εδώ το single ήδη με πιάνει περισσότερο

2 Likes

Ναι, πράγματι. Μάλλον, ο τύπος ετοιμάζεται να το πάει αλλού. Κι εμείς, φυσικά, δε θα πούμε όχι.

1 Like

Για όσους αντέχουν στην πίεση, οι Uniform έβγαλαν σήμερα νέο δίσκο.

Industrial / noise rock κόλαση, από τις πολύ καλες και τις λίγο υποτιμημένες, βάζω και τα singles.

Είναι και σε περιοδεία με τους Bad Breeding, οπότε αγαπάμε διπλά.

1 Like

Πολύ καλό άλμπουμ που αναμενόταν για καιρό…

Α το είχες ακούσει και δεν μιλούσες ε?

Πολύ καλό, όντως.

Δεν το έχω ακουσει ακομα όλο, απλώς ήταν wishlist για καιρό. Όσο έχω ακούσει, τα σπάει.

1 Like

Αυτά συμβαίνουν αν έχεις τον καλύτερο metal τραγουδιστή της νεότερης γενιάς:

Θα γελάσουμε και με αυτούς τον Οκτώβρη.

3 Likes

Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος, πάντως αυτό το κομμάτι σίγουρα είναι σούπερ

2 Likes

Πρώτη φορά τους ακούω. Πολύ καλό δείγμα και η αλήθεια είναι ότι περιμένω κάτι περισσότερο από τον τραγουδιστή. Ο δε κιθαρίστας, εξαιρετικός. Και εκεί που τον περίμενα να με κεράσει κάτι στη μέση, το έκανε θριαμβευτικά, τολμώ να πω, στο τέλος.

1 Like

Ο Jon Aldara από τα Νησιά Faroe δεν είναι ακομα 40 ετών αλλά έχει προλάβει να δώσει τα διαπιστευτήρια του πολλάκις με τους φανταστικούς Hamferd και σε έναν δίσκο με τους Iotunn. Το παραπάνω δείγμα είναι από το επερχόμενο άλμπουμ τους. Το προηγούμενο ήταν έπος:

Περιμένουμε κάτι πολύ δυνατό, ο δε Aldara είναι υπέροχος. Πολύ κοντά στον Vortex κατά την γνώμη μου αλλά λιγο πιο επικός.

7 Likes

Σε δυο μέρες βγαίνει κι αυτό. Αξίζει την προσοχή όσων γουστάρουν nu-core, φουλ στην ενέργεια!

2 Likes

Το περιμένουμε αγωνιωδώς καιρό… Ελπίζω να καλύψει τις απαιτήσεις που έχουν οι ίδιοι δημιουργήσει.

Είναι πολύ καλό σε αυτό που κάνει, δε νομίζω να απογοητευτεί κανείς.

3 Likes

Πολύ ενδιαφέρον

1 Like

Πολύ καλό, μελωδιάρες! Ποιος τραγουδάει ρε συ? Κάπου διακρίνω την φωνή του Άαρον αλλά είναι 2 τραγουδιστές?

Έντιτ. Το 2ο σινγκλ δεν το είχα πάρει χαμπάρι, γάμησε.

1 Like