Ποιούς θα αλλάζατε από το αγαπημένο σας γκρουπ?

Νομίζω πως είναι σχετικά σαφές. Δίνω το παράδειγμα:

METALLICA

James Hetfield… ok
Rob Trujillo…ok
Lars Ulirich…out
Kirk Hammett…out

Στη θέση τους οι δύο Dave (Mustaine/Lombardo)

οχι, οοοοοοοοοοοοοχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.μαλλον ο trujillo πρεπει να φυγει για να επιστρεψει ο newstedκαι οι υπολοιποι να μεινουν οπως ειναι(αυτο με το lombardo δε μου ακουγεται ασχημο εδω που τα λεμε)οσο για το κυρφανη mustaine τα εχουμε ξαναπει.

Όχι τον Ρομπ. Τώρα που βρέθηκε σοβαρό μπάσο να τον πετάξουμε; :stuck_out_tongue:
Το ήξερα πως θα συμφωνούσες για τον Lombardo:roll:

Αν τους αλλάζατε, δε θα ήταν πια το αγαπημένο σας γκρουπ.

Θα ήταν ΠΟΛΥ ανετα το αγαπημένο μου γκρουπ. Μόνο τον Τζέιμς δε θα άλλαζα ΠΟΤΕ

Γιατι ο newsted δεν ειναι σοβαρος μπασιστας?Θεος μπορω να πω.Κοιτα μη σε ακουσει ο freedomofrock και σκασει απο το κακο του.

Η αλήθεια είναι πως ήμουν λίγο υπερβολικός. Απλά δεν θα ξεχάσω στο audition του Rob που τον ρωτάει ο Λαρς: “ποιό κομμάτι θες να παίξουμε;” Και λέει ο ανώμαλος “Το Battery” ένα από τα πιο δύσκολα κομμάτια των Μετάλικα!
Ο Λαρς έμεινε μαλάκας:“Μπορείς να παίξεις τόσο γρήγορα με τα δάκτυλα;”
“Άνετα” λέι ο Ρομπ…Τους άφησε ανάπηρους

Ναι συμφωνω,απο την αλλη φανταζεσαι να παιρναν τον twiggy ramirez?Εκει να δεις χαλι.ουτε να το φανταζομαι δεν θελω.

Όχι μια χαρά είναι ο Ρομπ. Και ΤΡΟΜΕΡΟ μπάσο παίζει και ταπεινός είναι και γενικά αν και δεν έχει ακόμα αποβάλλει το Siucidal στοιχείο εντελώς, τον πάω.

Όμως το κουπί που τράβηξε ο Τζέισον ως αντικαταστάτης του Κλιφ (κανείς δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον Κλιφ), την ταπείνωση στο Justice που του έσβησαν κυριολεκτικά το μπάσο, δεν την έχει περάσει άλλος. Τεχνικά ο Ρομπ είναι η μέρα με τη νύχτα, αλλά ο Τζέισον έφαγε πολλά σκατά και τον σέβομαι.

Ετσι ειναι.Ο jason στα live ηταν η μιση δυναμη της μπαντας με το headbanging,τα δευτερα γρυλλισματα και τη κινηση του.Παντως σε αντιθεση με το mustaine αποχωρησε εχοντας ενα μεριδιο στην επιτυχια των metallica.Πολλοι ειναι αυτοι που τον θελουν πισω μαζι κι εγω.

Janick Gers go home…

δε χρειαζομαστε αντικαταστατη

Δεν τον γούσταρες ποτέ ε; Και όσους maiden fans ξέρω τα ίδια μου λένε:(

Dream Theater James La brie -out

Aπλα θεωρω οτι ειναι λιγο καραγκιοζης.

Θελει μιση σκηνη μονος του και απο τη μανια του να κανει μαλακιες σκοτωνει τα σολο.

Τι παει να πει :“δεν τον γουσταρα ποτε”;

16 χρονων ειμαι ποτε να προλαβω να τον αντιπαθησω;:smiley:

Ας πω για τους Seps: την γυναίκα του Μαξ Καβαλέρα, εκεί ειδικά λίγο μετά το 1996…

…άμα ήθελα να αλλάξω μέλη στα αγαπημένα μου γκρουπς, φαντάσου πόσο αγαπημένα μου θα ήταν #-o

Μπερδεύεσαι δεν είναι αγαπημένα τα μέλη. Το γκρουπ είναι αγαπημένο και η μουσική του. Διάβασε παραπάνω και θα δεις τι εννοώ. άντε να το ξαναγράψω. Είμαι die hard Metallica φαν και δεν αντέχω τον Λαρς. απίστευτα καβαλημένος και εκνευριστικός…

Δεν μου έδειξες ταυτότητα που να το ξέρω:p

Aπό το αγαπημένο σου συγκρότημα δλδ μου λές ότι θα κράταγες μόνο τον τραγουδιστή, που ούτε καν ειναι ο μαστερμάιντ. (νταξ ο τρουχίλο έχει παίξει σε ένα δισκο μόνο δε μετράει)
Ε δεν ακούγεται και τόσο ντάι χαρντ :-k

Ναι δεν ακούγεται τόσο έχεις δικιο, αλλά εξαρτάται πως εννοείς το die hard. Για να στο θέσω αλλιώς θα πω πως αν έφευγε ο Τζέιμς από το γκρουπ για μένα οι Μετάλικα θα είχαν τελειώσει.Οποιονδήποτε άλλο να έφευγε θα το άντεχα…

Επίσης οι Μετάλικα είναι και λίγο ειδική περίπτωση. Αν ήταν ζωντανός ο Κλιφ, επίσης δεν θα άντεχα μία αποχώρησή του. Ο θάνατός του και το σταριλίκι του Λαρς οδήγησαν τη μπάντα σε μονοπάτια που δεν μας αρέσουν. Για να μην μακρυγορώ, Μετάλικα για μένα είναι ο Τζέιμς, ο Κλιφ και ο Λαρς ΜΟΝΟ για το γεγονός πως ειναι ο ιδρυτής.
(Τους στίχους και τη μισή μουσική τους γράφει ο Τζέιμς)