Ποιούς θα αλλάζατε από το αγαπημένο σας γκρουπ?

Α ναι σωστά, αυτό το ξέχασα. Ο Gers ώρες ώρες μου δίνει την εντύπωση ότι υπάρχει μόνο για να παίζει ξύλο με την φιγούρα του Eddie στα live shows.

Και όταν τον ακούω να εκτελεί τα solos του θεούτιτανομεγιστοτεράστιουκλπ Smith μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Εγώ πάλι θα σούταρα τον Smith… Μόνο σε μένα δίνει την εντύπωση οτι κάνει αγγαρεία?:-k

BAN! ΤΩΡΑ!

Ρε είναι δυνατόν να θες να κρατήσεις τον Gers και όχι τον Smith; O Smith είναι κατά πολύ ανώτερος από τους 2 άλλους κιθαρίστες των Maiden παικτικά (και αυτό είναι κάτι που δεν το λέω μόνο εγώ, αλλά το λένε και πολλοί κιθαρίστες που γνωρίζω) και κυρίως συνθετικά! Συγκρίνετε π.χ. τις τεχνικές που χρησιμοποιεί στα solos του o Murray και πώς τα αποδίδει live με αυτές του Smith να δείτε τη διαφορά.
Άλλωστε είναι τυχαίο που μετά τη φυγή αυτού και του Dickinson το σχήμα πήρε την κάτω βόλτα;

Όσο για το ότι κάνει αγγαρεία, ίσως να σου φαίνεται επειδή είναι ιδιαίτερα low profile στη σκηνή και γενικότερα στη συμμετοχή του στους Maiden.

Άμα δείξω αυτό το post freedom σε έναν φίλο μου κιθαρίστα θα σε βρει και θα σε βασανίσει με 500 τρόπους πριν σε εκτελέσει :p:lol:

Εννοείται οτι ο Smith είναι η καλύτερη κιθάρα των Maiden, τεχνικά, εκτελεστικά και συνθετικά. Αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει:-s

Όπως μου είχε πει και ο Scourge σε μια συνομιλία μας, στον ελεύθερο του χρόνο, κάθεται σπίτι και μετράει λεφτά:lol::stuck_out_tongue:

Εγώ θα έλεγα ότι πάντα προσέχει τι παίζει στη σκηνή με αποτέλεσμα να παραμελεί την όποια λέμε τώρα σκηνική παρουσία.Το αντίστροφο-τα τελευταία χρόνια-με τον Gers. Άσε που είναι και low profile τύπος γενικότερα.
Εγώ πάντως θέλω και τους 3 οπότε δε θα άλλαζω τπτ στους Maiden.

γιατι εκτος απτοτι τα αλμπουμς αυτα με τον Oliva στα φωνητικα θα ταν πολυ πιο τελεια νευριασα αφανταστα οταν ειδα διαφορες συναυλιες ωπου ο zακ τραγουδουσε κομματια οπως το all that i bleed kai to hall of the mountain king…αυτο ειναι προσβολη στην μνημη του criss…

Το All That I Bleed ούτως ή άλλως ο Zak το τραγουδούσε. Εξάλλου ο Zak έβγαλε δίσκο με τον Criss, επομένως για ποια προσβολή μιλάμε?:-k

Και μια προσωπική γνώμη τώρα: Η Zak on vocals περιόδο μου αρέσει περισσότερο:tomato:

τον serj απο soad…

Δεν στεκει αυτο.

πλακα μου κανεις ετσι??? αλμπουμς οπως το gutter ballet δεν συγκρινονται καν με handfull of rain κτλπ…αμαρτια ρε φιλε…

Ξέρω οτι ακούγεται κάπως αιρετικό, αλλά:

Από το Edge Of Thorns και μετά, ξεφεύγουν σιγά σιγά από αυτό που λέμε “Heavy Metal μπάντα”. Πάνε σε κάτι πιο σύνθετο.

Το Handfull μπορεί να μην είναι Gutter Ballet, αλλά εμένα μου βγάζει κάτι διαφορετικό, κάτι μαγικό…

Ε μετά έρχεται το Dead Winter Dead, και κάπου στο 1998 χάνεται η μπάλα με τον υπερδίσκαρο που ακούει στο όνομα “The Wake Of Magellan”.

Συνοψίζοντας: Χρυση η Jon on vocals περίοδο, αλλά μια αδυναμία στον Zak και την era του την έχω!

Ενώ Dead Winter Dead, Edge Of Thorns, άπαπα για πέταμα τι μαλακίες βγάζαν αυτοί οι άνθρωποι χωρίς το John.

στη δημιουργια αυτων των αλμπουμς που κατα τη γνωμη μου μονο το edge of thorns αξιζει, ο Τζον ηταν στους Savatage απλα συμμετειχε μονο σαν συνθετης…η μουσικη τους αλλαξε γιατι πολυ απλα ο Ζακ χρειαζοταν διαφορετικα τραγουδια για να δειξει τι μπορουσε να κανει…με καμια παναγια δεν θα μπορουσε να τραγουδησει κομματια της Τζον eera…

Ρε παιδιά ο Jon πάντα ηταν στους Savatage, ακόμη και όταν δεν ήταν στα φωνητικά.

If I Go Away και Sleep μια χαρά τα λέει πάντως ο άρχοντας8)

Κανα Lombardo ας πουμε.:lol::lol:

Jon=Savatage…απλο ειναι…

Διαφωνώ, αλλά anyway…

Πάμε στο θρεντ των Savatage για οποιαδήποτε κουβέντα σχετικά με το σχήμα.

Ρε μαλάκα φριντομ με όλες τις αγαπημένες σου μπάντες έχεις ένα ηλίθιο κόλλημα :stuck_out_tongue:

AMOLAD καλύτερο από Number of the Beast

Stevens era καλύτερη από Oliva era

Kill 'Em All μέτριος δίσκος… :stuck_out_tongue:

… ή επίσης και χέλλοουην με ντερις και όχι με κίσκε :stuck_out_tongue:
φρήντομ μήπως θα έπρεπε να ακούς κανονικά πετρέλη; :lol:

Είμαι μοναδικός:!: :tomato: