Ανυπομονησια

Αυγουστο-Σεπτεμβριιο περιμενουμε μερικες τεραστιες κυκλοφοριες.Για ποια ανυπομονειτε περισσοτερο ποια πιστευετε θα ειναι η καλυτερη?Ε?ε?

Ηaggard - Tales of Ithiria

Το single που εχει κυκλοφορησει στο νετ τα σπαει αγριως!

Εντάξει δεν θα πρωτοτυπήσω. Περιμένω το Death Magnetic πως και πως. Θα έλεγα και με λίγο φόβο… γιατί αν κι αυτό είναι τραγικό (που δεν το πιστεύω), θα έχει σημάνει το τέλος της μπάντας που έχει τους φανατικότερους οπαδούς και τους περισσότερους haters.

Με προλαβατε κιολας εγω λογω κολληματος και ιστοριας διαλεγω Death Magnetic

Μetallica…Οταν κυκλοφορουν νέο album,τα πάντα σταματάνε…

Gojira γιατί οι Metallica για μένα είναι ψιλοτελειωμένη υπόθεση και συν τοις άλλοις έχουν λάβει το μερίδιο δόξας και αναγνώρισης που τους αναλογεί οπότε προτιμώ να ασχοληθώ με ελπιδοφόρες, νέες μπάντες που έχουν να δώσουν πολλά ακόμα.

Metallica- Death magnetic:D

Μεγάλη κουβέντα ειπες Νταρθ…μακάρι να έχεις άδικο.

slipknot.εκτος απο το οτι ειναι υπεροχοι ειναι και υπεροχοι!

Και εγώ το εύχομαι αλλά και πάλι μεγαλύτερη αγωνία έχω για τους Gojira για όλους τους άλλους λόγους που ανέφερα.

Metallica καταρχάς. Νομίζω ότι είναι ο πλεον πολυαναμενόμενος δίσκος και είμαι πάρα πολύ περίεργος για το αποτέλεσμα. Ειδικά όταν είναι στη φύση του συγκροτήματος να μας ξαφνιάζει. Αυτά + το ότι είναι πάρα πολύ αγαπημένο μου γκρούπ με κάνουν να περιμένω το death magnetic πως και πως.

Επίσης περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία το καινούριο Mastodon γιατί πιστεύω ότι αυτός θα είναι ο πιο σημαντικός δίσκος για την καριέρα τους, είτε αυτό είναι θετικό είτε αρνητικό. Παρόλα αυτά βαθιά μέσα μου ελπίζω για ένα αριστούργημα καλύτερο απ’ ό,τι έχουν βγάλει μέχρι τώρα.

Κατά τ’ άλλα έχουμε to νέο Gojira που στάνταρ θα κινείται πάνω κάτω στα πάρα πολύ υψηλά επίπεδα του γκρουπ αλλά και δεκάδες άλλες κυκλοφορίες ανάμεσα στις οποίες είναι το Haggard που είπε ο Τολκκι, αλλά προσωπικά δε νομίζω να φτάσει τα ύψη παλιότερων κυκλοφοριών τους.

Όλα αυτά όμως είναι εικασίες, καθότι οι δίσκοι που περιμένω πιο πολύ ειναι αυτοί που θα έρθουν να με εκπλήξουν από συγκροτήματα που ούτε που θα μου πέρναγαν ποτέ απ’ το μυαλό :slight_smile:

:thumbup:

Πάντως περιμένω και Slipknot , Amon Amarth , Mastodon με ανυπομονησία.

Ι’ll drink to that…
Α και +1 για την αναφορα σε Tenacious d…

Καλα ρε παιδια οι Trivium μονο σε μενα αρεσουν?

Ανύπαρκτοι είναι οι τύποι

tsopana rave! αργούν όμως!!

To καινουριο Amon Amarth,τους γουσταρω παρα πολυ και θελω να ειναι δισκαρα οπως το With Oden:)

Mε ανυπομονυσια περιμενω τον δισκο των InnerWish, o οποιος μαλλον θα κυκλοφορησει το φθινοπωρο.
Ελπιζω και πιστευω να ειναι και αυτος Δισκαρα οπως και οι 3 δισκοι που εχουν βγαλει μεχρι τωρα.

Για τα albums που αναφερονται στην ψηφοφορια, πραγματικα χεστηκα, sorry και για την εκφραση κιολας…
mastodon/ slipknot/ trivium τα θεωρω ολα αχρηστα εως μετρια κατασκευασματα των δισκογραφικων εταιριων. Το εχω πει και παλιοτερα αλλωστε, και καποιοι συμφωνησαν απολυτως μαζι μου ενω καποιοι αλλοι πεσανε να με φανε.

Οι Amon Amarth ειμαι περιεργος αν θα βγαλουν το ιδιο feeling με τα εξαιρετικα ’ Fate of Norns’ και ‘With Oden On Our Side’.

12/9 ε? αντε υπομονη.

Slipknot και Metallica βασικα.
Θα τα παρω μολις βγουν αυτα τα 2 στανταρ.