Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας

The Decemberists-The crane wife

Σωστός :thumbup:

Με ανεβαστικη διαθεση:

Mε καπως πιο ταξιδιαρικη:

Και για ολες τις περιπτωσεις:

Ποιοτητα. Να το βαζεις 6 το πρωι στο τερμα, πριν πας για δουλεια. :lol:

Eξού και dead by dawn…:lol:

πολύ σωστή επιλογή μπάντας, αλλά εγώ θα έβαζα τον προηγούμενο δίσκο (picaresque). εμφανώς καλύτερος κατά τη γνώμη μου (αν και το 11λεπτο κομμάτι από το crane που uriah heep-ιζει είναι πολύ ψηλά επίσης).

M’ αρέσεις…εγώ θα βάζα και blood fire death,για να πάρουμε μπρος αμέσως!!!

Οτιδηποτε απο Rosenberg Trio.

τα σπάει

Για να ξεκινησει ομορφα η μερα και να πανε ολα καλα οτιδηποτε απο Bob Marley.:dance:8)

Επισης ξεχασα ενα σημαντικο album που ελιωνα παλιοτερα (φοιτητικα χρονια κυριως)

Με τετοιο κομματι σαν το I Wish you were here πως να μην ξεκινησει χαρουμενα η μερα σου; :smiley:

Παντως, το προηγουμενο τους (Μake Yourself) ειναι πολυ πιο αγαπημενο album για μενα ( Stellar, Pardon Me κλπ, αρκετα καλοκαιρινα κομματια )

Γενικα, Incubus και Hoobastank με συνοδεψαν πολλα καλοκαιρινα ταξιδια στα φοιτητικα χρονια.

Χμμ, μου φαινεται θα το ξανατιμησω το Make Yourself, καραζωντανος δισκος :smiley:

Το οποίο πάει και άνετα στα εξώφυλλα. 8)

Χοχο σήμερα αυτό έβαλα μετά το πρωινό ξύπνημα.
Για ένα παγωμένο πρωινό του χειμώνα , δεν υπάρχει καταλληλότερο album.:slight_smile:
Ηail Quorthon!!!


“Now the morning advance from far east
Now the sun breaks through dustclouds and haze
Now a forest of spears appears on the hill
And steel shines bright in the suns first rays”

αυτό που είναι ωραιο μωρε μωρε.

Εχει και ωραιο κοβερ απο Dire Straits μωρε μωρε

και αλλα πολλα

Και μια τελεια διασκευη στο shadowplay των joy division(στην επανεκδοση του) μωρε μωρε.

Δεν έχω κάτι στάνταρ τώρα αλλά παλιά αυτό που έβαζα συχνά το πρωί ήταν το Harmony Corruption.

Και το Ramones Mania