Κάγκελο ή όχι, ιδού η απορία

To λοιπόν, είναι αργά και βαριέμαι, και μιας και μου ήρθε η ιδέα την κοτσάρω δω πέρα για να δούμε τι παίζει.

Βασικά το θέμα μας αγαπητόι συμφορουμίτες είναι απλό. Κάγκελο ή όχι?

Θες να είσαι όσο πιο κοντά γίνεται στον αγαπημενο σου αρτίστα και να κωλοχτυπιεσαι σαν τη τσίτα δεξια κι αριστερα?

Θες να είσαι κάπου στο ενδιάμεσο και να χωνεσαι στα πιτς σαν τον Μόγλη με LSD?

ή θες να απλωνεις την αριδα σου πισω πισω σαν καλο παιδι και να απολαμβανεις απο κει τη συναυλια?

βασικα και μια x y z αιτιολογηση θα ταν οκ…αμα θελετε… καμια πιεση εκ μερους μου… να σας εχει ο
______ καλα.

εμπρος λαε!

υπαρχει και μια τεταρτη επιλογη γιατι φαινεται πως σε Poll δεν μπορει να λειπουν.

Πίσω πίσω ρε!

Σε μια συναυλία προτιμώ να είμαι πίσω πίσω και να την απολαμβάνω με τον τρόπο μου.

Όλα καλά είναι, το θέμα είναι τι ηλικία έχεις, και πόσο αγάπας τα αυτιά σου. Εγω πήγαινα μπροστά πάντα, μα πάντα. Απο τότε που πέρασα τα 25 πάω και αράζω, και καπνίζω και απολαμβάνω και κοτσομπολεύω, και κοιταω και κανα μωρο αμαλαχι. Επομένως ψηφίζω, ποιος ειναι ο πιο όμορφος Iron Maiden. 8O

5η με 6η σειρα το ιδανικοτερο.Κοντα στον καλιτεχνη,καλυτερη ακουστικη απο καγκελο και μεσα στο χαμο.

Eξαρτάται απο το ποιοι παίζουν…

Αν είσαι στο κατάλληλο μουντ, τότε όσο πιο κοντά τόσο το καλύτερο. Για να τη ζεις τη συναυλία.
Γι’ αυτό και προτιμούμε άλλωστε της συναυλίες στα μικρά κλαμπ. Θέλουμε αμεσότητα, αλλιώς αγοράζουμε DVD

Εξαρτάται από το συγκρότημα, σε Slayer πχ δεν θέλω να τους παρακολουθώ λες και βλέπω όπερα, δε με νοιάζει ακόμα και αν βγω με σπασμένα χέρια. Από την άλλη δεν θα με πείραζε να δω τους Tool ή τους Porcupine Tree από λίγο πιο πίσω. Πάντως τέρμα πίσω δεν θα πήγαινα εκτός και αν μιλάμε για κλαμπάκι που δεν είναι και τόσο μεγάλη η απόσταση.

xmmm συμφωνώ για διάθεση που διάβαση πριν… αλλά είναι και ποιους πας να ακούσεις και που… π.χ. στον Santana στον Λυκαβηττο αραξα πίσω πάνω και ήταν τρέλλα αλλά σε Ramones, Iggy κ.α.π. δεν γίνεται αν δεν είσαι στις επάλξεις δεν θα την ακούσεις δλδ όπως πρέπει. Από νωρίς απαντάω χωρίς καφέ … αυτά καλήμερα

Καγκελο. Εαν δεν, στα νταπανταπαντουπα αναλογως κεφιων και στα ψυχοπονιαρικα οπου ειναι διακριτικα.

:thumbup: ακριβώς…

Καγκελοοοοοοοοοοο.

Tι καγκελο ρε :stuck_out_tongue:
Μosh pitας αφου εισαι! :lol:

Κοίτα να δεις…τα 30 έρχονται και τα πράγματα είναι δύσκολα…το κάγκελο,είδικα άμα είναι σαν τα κάγκελα του ΡΟΔΟΝ(δλδ στο πλαι και πανω σε σκάλες) βολεύει τρελά,γιατί είσαι ψηλά και άρα βλέπεις ακόμα κι αν είσαι πινέζα-όπως εγώ-και κρατιέσαι γι αντίσταση όταν χτυπιέσαι.Καλή φάση.Από την άλλη το ΡΟΔΟΝ παει…
Γενικά,τα τελευταία χρόνια προτιμώ τη φάση του -βλέπω -καλά-κι-ας-είμαι-πίσω.Επίσης μετράει πολύ να μπορείς να κάτσεις έστω και για λίγο τον κώλο σου κάτω για να μη σου διαλυθεί η μέση.
Οπότε θα ψηφίσω το πίσω,εχμ εκτός αν προκείται για την τριπλέτα φαντασίωση bolt thrower-carcass-at the gates(ναι μαζί) οπότε θα ξέρω ότι έχω πάει να αφήσω τα κοκκαλάκια μου,και να χτυπηθώ σαν να μην υπάρχει αύριο,οπότε δε με νοιάζει, ας μην κάτσω,φτάνει ν ακούσω το spearheaddddddddddddddddddddddd arhhhhhhhhhhhhhhhhhhh marching onwards

Aχχχχ ασε, με φαγανε οι κακες συναναστροφες! :lol:

[SIZE=“1”](στην συγκεκριμενη περιπτωση το πιτ ηταν κλασεις ανωτερο απο το καγκελο :wink:)[/SIZE]

Eγω ψηφιζω οσο πιο κοντα γινεται στον καλλιτεχνη:)

  1. Που να μπλεκεις τωρα με μολωπες κλπ στα πιτ:p
  2. Ε να βλεπεις και κατι στη σκηνη:p

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα στο θέμα ορατότητας,είμαι σχετικά ψηλός.

Όχι άλλο κααααααααααγκελο :lol:

Αναλογα τη διαθεση μου,το κοσμο και το κολλημα μου με τη μπαντα(metallica ας πουμε δε μπορουσα να μην ειμαι μπροστα).Παντως προσπαθω να ειμαι οσο πιο κοντα γινεται μιας κι εχω καποιο προβλημα ορασης.

Αν παιζει αγαπημενο συγκροτημα εννοειτε καγκελο! Π.χ. αν επαιζαν peppers για μενα θα το ειχα καβαλησει κιολας …:lol: :lol: Ειμαι και κοντη οποτε πισω χανεσαι και δεν βλεπεις και χριστο. Επειδη ειμαι τρελη και γουσταρω να χτυπιεμαι λεω καγκελο…:stuck_out_tongue:

Στα αγαπημενα συγκροτηματα ειμαι καγκελο εννοειται, γιατι

  1. βλεπεις τα παντα,
  2. βλεπεις τα παντα απο ελαχιστη αποσταση οποτε ο ενθουσιασμος ειναι μεγαλυτερος,
  3. εισαι σε πλεονεκτικοτερη θεση για τα ‘‘λαφυρα’’ (πενες, μπαγκετες, setlist κτλ).

Σε μια τυπικη συναυλια ειμαι συνηθως 4η σειρα περιπου (1 μετρο πιο πισω δηλαδη).

Άκριβώς! Επίσης, συμφωνώ και με Nightsky! Υπάρχουν μπάντες που είναι για τα pits, και μπάντες για το κάγκελο, την επαφή με τον καλλιτέχνη, τα λάφυρα κλπ!