Τί κάνατε για το περιβάλλον σήμερα ;

Το περιβαλλον…μαιστα. Οταν δεν υπαρχει ενας μαμημενος καδος ανακυκλωσης για ηλεκτρικες συσκευες,ε κι εγω δεν θα κατσω να σκασω,θα πεταξω τον χαλασμενο σκληρο δισκο ,το παμπαλαιο κουτι απο τον πρωτο μου υπολογιστη,το παμπαλαιο 56κ μοντεμ μου στα σκουπιδια.Οχι οτι μου αρεσει αλλα δεν μου δινουν αλλες επιλογες.

Είδα Skai…

σωστος…αν ειναι να τρεχουμε τοσα χιλιομετρα μεχρι το κεντρο της πολης η το μολλ ξερω γω με τις τηλεορασεις και τους πυργους αγκαλια αστα να πανε…

περπατησα ιλισια-παγκρατι (πηγαιν-ελα) γιατι η θεια μου νομιζε οτι ειχε ξεχασει τον θερμοσυφωνα ανοιχτο…:x

Αα πολυ ωραιο θεμα! Εμεις, ως οικογενεια, εχουμε ευαισθητοποιηθει αρκετα πλεον (κυριως λογω της μανας μου) και εχουμε λαμπες εξοικονομησης ενεργειας σχεδον σε ολο το σπιτι, ξεχωριστη σακουλα για ανακυκλωσιμα υλικα και παντα οι ηλεκτρικες συσκευες κλεινουν οταν δεν χρησιμοποιουνται (και οχι σε stand by). Αυτα νομιζω εχουμε καταφερει μεχρι στιγμης…:slight_smile:

Σιγα την αποσταση ρε συ.20 λεπτα το πολυ με χαλαρο περπατημα.

Εγω σημερα εχω καπνισε ηδη ενα πακετο τσιγαρα,δηλ 9 mg μονοξειδιο του ανθρακα στην ατμοσφαιρα.

μενω σχετικα ψηλα στα ιλισια και αυτη πιο περα απο τον προφητη ηλια… βαλε μισαωρο +

ον τοπικ: πεταξα ολα τα αχρηστα χαρτια και βιβλια απο λυκειο και πρωτο ετος στην ανακυκλωση!!!

Πεταξα στα σκουπιδια κατι πλαστικα απο κρουασαν που ενας αγγλος ειχε πεταξει μεσα στην πισινα.

Βεβαια το ακομα καλυτερο πραγμα για το περιβαλλον, θα ηταν να πεταξω τον ιδιο τον Αγγλο στην πισινα και να τον κρατησω εκει μεχρι να δω και το τελευταιο μοριο αερα στα πνευμονια του να γινεται μπουρμπουληθρες στο νερο, αλλα προτιμησα να το πεταξω στα σκουπιδια κοιτωντας τον με ενα βλεμμα που ελεγε “καλο ζωο εισαι”

Μισω με λυσσα αυτους που πετανε σκουπιδια κατω ενω υπαρχει καδος η κατι παρομοιο εκει γυρω. :lightsabre:

Καλό στον καθαριστή της πισίνας έκανες :stuck_out_tongue:

Και αυτο για μολυνση μετραει μεσιε :stuck_out_tongue:
Μη μειωνεις την καλη μου πραξη :frowning: