Ένα Θρεντ για τους Καμμένους Σιντάκηδες (και τις τιμές)

attica giftcard, Μπορεις να βγαλεις αν εισαι ανω των 16.

Ναι για πείτε γιατί ενδιαφέρει κι εμάς!

Θέλει minimum ποσό που μπορείς να βαλεις?

μινιμουμ 30 ευρα

απο 30 - 200 ευρω εχει προμηθεια 1 ευρω…τιποτα δηλαδη, και δεν εχει κρυφες χρεωσεις…
αν βαλεις παραπανω απο 200 δε θυμαμαι…

Εμένα πριν 2 χρόνια μου είχαν ζητήσει μίνιμουμ 50 ευρώ την πρώτη φορά. Πας στην τράπεζα Αττικής, μαζί με ταυτότητα. Λες θέλω μια gift card, σου δίνουν κάτι χαρτιά, δίνεις το ποσό και την ταυτότητα, και ύστερα απο λίγη ώρα… βουαλά! Αυτό ήταν.

Έλα ρε, τίποτα δηλαδή.

Αυτές οι Αττικής τι λένε από κόσμο? Γιατί πχ ότι ώρα και να περάσω από Εθνική, έχει ουρά μέχρι και έξω από την τράπεζα…

κοσμο μηδεν…μπαινεις και τσακ μπαμ βγαινεις παλι εξω…

Μη πας πολύ μεσημέρι, μήπως και πέσεις σε ουρά. Πάντως όποτε πήγαινα δεν περίμενα και πολύ ώρα, σχεδόν καθόλου δλδ. Ειδικά η κάρτα είναι ξεχωριστή διαδικασία και δεν περιμένεις στο ταμείο στην αρχή. Μπες και μην περιμένεις στο ταμείο, αλλά ρώτα κατευθείαν κάποιον υπάλληλο απο που να βγάλεις την gift card και θα σε καθοδηγήσουν. :wink:

Πολύ ουτοπικά μου τα παρουσιάζετε, τσιράκια της Attica! Σας ξεσκέπασα :mouahahaha:

Καλώς, μέσα στη βδομάδα πα να βγάλω!

αντε και καλες αγορες…αλλα με ρεγουλα…τον τελευταιο μηνα παιζει να χαλασα κανα 200-αρι στο δικτυο…:lol::lol:

Ναι ρε γμτ, μας ξεσκέπασε. :frowning:

(αλλά απ’ το να σου πλασάρουμε ύπουλες πιστωτικές καλύτερα αυτή που είναι και αθώα, μπουαχαχ-αχαχαα…!)

εεχμμ, εννοούσα “χαχαχα”, όχι “μπουα-χαχαχα”

ρε είμαστε off topic??? :-s

εγω εβγαλα την πριπεντ της κυπρου

προμηθεια 1 ευρω

και δεν ζηταει μινιμουμ ποσο

εχω κανει την πρωτη μου παραγγελια απο second spin

και περιμενω με μεγαλη αγωνια να ρθει το πακετο

με εχει φαει και το αιγαιο και δεν ξερω τι γινεται
ελπιζω η μανα μου να το παρει χαμπαρι!!! :lol:

παντως οντως παιζουν τρελες τιμες στο ιντερνετ και δεν λεει να ξαναασχοληθεις με δισκοπωλεια

με ελαχιστες εξαιρεσεις (πχ κατι 5ευρα που χουν τα coc, ή μεταχειρισμενα στο μοναστηρακι)

ειχα παει μετροπολις τις προαλλες
και βλεπω το brave των marillion απο 10 ευρω που το χανε παλι 15
ρωταω ενα παλικαρι
μα καλα για ποιο λογο ανεβηκε το marillion παλι??αφου δεν πουλανε
και μου λεει ηρθε φαξ απο τα κεντρικα!!! #-o

μολις γυρισω απο το ταξιδι μπαινω να ξετιναξω relapse και hydrahead!!!

το νεο burst 8.16 ευρω
και αν το παραγγειλεις μαζι με την μπλουζα σου παει 15 ευρω
οσο θα δινες δηλαδη για να το παρεις εδω!!! χαχαχαχ

τα κοντομανικα μπλουζακια της relapse 9.5 ευρω!!!

:D:D:D:D

Και εγω αυτην εχω απο τις αρχες του καλοκαιριου.Ευτυχως δεν εχουν πεσει πολλα λεφτα στα
χερια μου αλλα οτι επεσε εκανε φτερα!

Χμμμμ. Κύπρου ή Attica. Μάλλον Κύπρου, αφού δε ζητάνε μίνιμουμ ποσό. Θα δείξει.

Signal: Relapse, Hydrahead και Ipecac μου έρχονται πρώτα πρώτα στο μυαλό όταν ακούω “αγορές από το net” :smiley:

Κι εγώ κύπρου κλίνω! Παίδες να στε καλά! Το γ@μήσαμε το θεματάκι αλλα είναι για καλό σκοπό! Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι θα φεύγουνε πολλά:(

The man speaks the truth!
Οσα λεφτα θες θα χαλας.Ενα καλο ειναι οτι βαριεσαι να πας μεχρι την τραπεζα να βαλεις λεφτα.

Βασικά είμαστε ον τοπικ! Για καμμένους σιντάκιδες μιλάμε:lol:

Με το play.com ασχολείται κανείς? Τώρα που το κοιτάω έχω την εξής απορία: Μερικές φορές ίδιοι δίσκου έχουνε διαφορετικές τιμές. Τι παίζει με αυτό?

Γαμώτο εγώ έχω φτιάξει μια λίστα (μεγάλη είναι) με τα CD που θέλω να πάρω στο μέλλον και πριν κάνα μήνα πήγα στο Site της Rise Above και είδα κάτι γαμάτα θεωρώ πραγματάκια (βλ. Blood Ceremony) και έχω ψηθεί !
άσε που πρέπει να φτιάξω και τη λίστα με τα σιντιά της Βlack Widow !!! Ρε σεις ξέρει κανείς αν υπάρχει το “…And The Dead Shall RIse” από Ripper ? είχα πάει Metal Era και μου είπαν ότι δεν υπάρχει (δε θυμάμαι να είπαν ότι έχει εξαντληθεί) και ότι αν θέλω να κάνω παραγγελία από αυτήν την εταιρεία πρέπει να κάνω λίστα … !
Το μετρόπολις πάντως είναι το μοναδικό δισκοπωλείο απ’όσα έχω παέι (No Remorse,Rock ‘n’ Roll,Metal Era,Rock City) που είχε σιντι της μπλακ γουίντοου !! κάτι ακόμα ήθελα να πω … άα ναι ! ένα από τα καλά του μετρόπολις είναι ότι είχα βρει τα 3 πρώτα των Black Widow (του συγκροτήματος αυτή τη φορά - όχι της εταιρείας) μέχρι 12,6 ευρώ ! τόσο έκανε το Sacrifice , τα άλλα 2 11,3 νομίζω… Anyway είναι πολύ καλές κυκλοφορίες που περιέχουν ωραίο 4 φυλλο (8 αν μετρήσεις και την πίσω πλευρά) που ανοίγει σε στυλ αφίσας με καλό remaster και digipack αλλά δυστηχώς είτε δεν έχει όλους τους στίχους μέσα , είτε μερικών τραγουδιών. Είναι από την γερμανική Repertoire Records και πήγα στο site της να τσεκάρω και άλλες κυκλοφορίες και είδα κάτι ωραία digipacks των 3 πρώτων των UFO (ξέρετε αυτά που είναι spacey) λογικά με διαφορετικό remaster από αυτό του 99 (που είχαν κυκλοφορήσει πρώτη φορά από την εταιρεία). Όταν τα παρω θα σας πω πληροφορίες…

Επίσης κάτι άλλο σχετικά με τα remasters … Είχα διαβάσει στο site των Propagandhi ότι οι Sacrifice ήταν το μοναδικό Καναδικό Thrash συγκρότημα που γάμαγε τόσο πολύ και προπερυσι είχα κατεβάσει ενα άλμπουμ τους το Soldiers Of Misfortune και μετά είδα ότι υπάρχουν και οι 3 “24 bit Remastered” εκδόσεις από την “ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ TΡΟΜΕΡΑ ΓΑΜΗΣΤΕΡΗ” Marquee Records που επίσης εκτός από το καταπληκτικό REMASTER που κάνανε η κυκλοφορία είναι 2πλή με πολλά λάηβ κομμάτια και ντέμος!!! ΝΑΙ !!!
Βλεπω το Forward To Termination στο Metal Era 16 ευρά ( το No Remorse το χε 1 ευρώ πιο ακριβό) το παίρνω και το ακούω τέλος πάντων … Πρώτο πράγμα που σκέφτομαι : ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΡΗΜΑΣΤΕΡ ??? μέχρι και το RRROOOAAARRR των Voivod που εβαλα μετά είχε πιο δυνατό ήχο από αυτή τη μαλακία (σημείωση : δεν έχουν βγει ακόμα οι Remastered εκδόσεις των δίσκων των Voivod - μόνο το War And Pain)
!!! κοιτάω το inlay για τα credits και βλεπω ένα φοβερό και πρωτότυπο credit ονόματι : ADITIONAL REMASTERING … χμμμμ… δηλαδή πρόσθετο remaster … ναι ωραία … καταρχάς άμα έχουν πειράξει καθόλου τις κασέτες αυτοί οι τρισάθλιοι τύποι θα έπρεπε να είναι Aditional Mastering αφού δεν του κάνανε remastering ! θέλω να πω ότι ο δίσκος προφανώς και δεν είχε δεχθεί remaster προηγουμένως για να του κάνουνε τώρα remastering. Για την ακρίβεια δε νομίζω να δέχθηκε κανενός είδους ηχητική επεξεργασία για την βελτίωση του ήχου … και για του λόγου το αληθές κατεβάζω τώρα την παλαιότερη έκδοση του δίσκου (αυτήν χωρίς τα extra τραγούδια) για να συγκρίνω τα 2(?) masters …

Respect στην Marquee ρε…8)

Κοίτα , μετά από το χθεσινό ποστ κατέβασα τα τραγούδια του torment in fire (από την κανονική κυκλοφορία) και τα σύγκρινα με την κυκλοφορία της Marquee και όντως υπήρχε βελτίωση στον ήχο. Από το “Forward…” βρήκα μόνο την παλιά έκδοση (η καινούργια ήταν μόνο σε αρχεία wma και δεν είχε seeders),αλλά συγκρίνοντας το παλιό Forward με το παλιό Torment, το δεύτερο περιέργως είχε πιο δυνατό ήχο (το δυνατό το εννοώ ότι βαρούσε πιο πολλά “κόκκινα” στο equalizer) . Δυστηχώς ξέχασα Αθήνα την καινούργια έκδοση του Forward που είχα πάρει γι’ αυτό η σύγκριση θα πάρει λίγο ακόμα…

Επίσης παλαιότερα είχα συγκρίνει τις παλαιότερες remastered εκδόσεις των UFO του 99 με τις expanded και re-remastered (το remaster έγινε το 2007) και δεν είχα καταλάβει τη διαφορά.Και χθες που προσπάθησα παραλίγο να μην έβρισκα διαφορά αλλά αν ακούσει κάποιος προσεκτικά την αρχή του Μother Mary από τις 2 αυτές κυκλοφορίες θα καταλάβει τη διαφορά…

Τα πακέτα της Marquee είναι φοβερά τόσο από θέμα στίχων/φωτογραφιών/layout κτλ όσο και από θέμα μουσικής. Πολλά και σπάνια bonus/demos αλλά υπάρχει και το αντίτιμο σ’ αυτό. Να μην πω επίσης για τα φοβερά μπλουζάκια που είναι Limited και σε λίγο θα τα βρίσκεις με το κυάλι…
Αλλά και κυκλοφορία της Marquee να μην αγοράσεις αξίζει να αγοράσεις αυτά που έχει που είτε είναι σπάνια thrash ή/και πολύ φθηνά.