Ένα Θρεντ για τους Καμμένους Σιντάκηδες (και τις τιμές)

Για τα μεταχειρισμένα τι γνώμη έχετε? Αξίζει να αγοράζει κανείς?

Εξαρταται! Αν ειναι σε πολυ καλη κατασταση και σε πολυ καλυτερη τιμη απο το να το παρεις καινουργιο τοτε ναι! Επισης μετραει και το αν πλεον ειναι πολυ δυσκολο να το βρεις καινουργιο…

Τα μεταχειρισμενα ειναι μια καλη και φτηνη λυση να κλεισεις δισκογραφιες η να παρεις αλμπουμ
που εχεις ακουσει πολυ και απλως τα θες σε cd.

Προσωπικα οσα μεταχειρισμενα εχω αγορασει ειτε 1) παντα τα πετυχαινα ακριβα, ειτε 2) η κατασταση τους ηταν αψογη, ειτε 3) τα πηρα σε πολυ τσαμπα τιμες που εκει λες δε παει στο διαολο να χει μια μικρη φθορα. Για παραδειγμα, πριν καποιο καιρο χτυπησα μια ευκαιρια με καπου 16 CDs πακετο, 4 ευρω το ενα… σχετικα γνωστες κυκλοφοριες / μπαντες εκ των οποιων οσα δεν ηθελα πηραν / προκειται να παρουν ποδι…

Tα μεταχειρισμένα είναι ωραία, όταν είναι cd που δε βρίσκεις εύκολα και όταν είναι σε καλή τιμή (που συνήθως είναι!)…Εδώ στην Αθήνα δεν έχω βρει κανένα καλό τέτοιο μαγαζάκι, στη Θεσσαλονίκη είχα βρει το ιδανικό!:frowning:

Το οποίο είναι;

Μακριά από τα μεταχειρισμένα είναι του Σατανά!!!

[SIZE=“1”]Για να τα παίρνουμε εμείς![/SIZE] :p:lol:

Noμίζω ότι λεγόταν “πάρε-δώσε” και είχε μέσα περιοδικά/cd/dvd κλπ…πολύ ωραίο μαγαζάκι!

Thanks, θα το τσεκάρω. Νομίζω στη Ναυαρίνου είναι.

Ti να σου πω,δεν έχω ιδέα κατά που πέφτει, γιατί δεν τα ξέρω τα μέρη!
Πάντως είναι μικρό σχετικά και κατεβαίνεις σκαλάκια!:slight_smile:

Tσιμισκη με Ναβαρινου ειναι,απεναντι απ τον Ζαχαρια και το Alternative.Τσεκαρε και underground απεναντι απ το Alone.Σ ολα αυτα υπαρχουν κατα καιρους ενδιαφερουσες προσφορες σε second hand cd.

Θα τα τσεκάρω, man.

να τσεκαρατε το box-ακι των karma to burn, κοντα στα 32ε παει.
και εχει και τα 3 τους cd μεσα. 2000 κοπιες.

Ισχυει κ μασ σπαει τα νευρα καθε φορα που αγοραζουμε δισκους!μερικοι δισκοι μου ακομη κολανε απο τις τενιες που μενει η κολλα κ τ κακο οτι χαλαει κ το cd που ειναι απο κατω η πανω!ελεος κ οι τιμες συμφωνω απολυτα με ολα!!!

Μπα ολα τα κανω με οινοπνευμα αλλα παλι κολανε σε αρκετα μεγαλο βαθμο ομως κανει δουλεια

Λοιπόν μετά από πολύ τρίψιμο σε πολλά Σιντί έχω να πω τα εξής : Στα Digipaks της Metal Mind αυτά τα ασημένια αυτοκολλητάκια που υπάρχουν στα οπισθόφυλλα φεύγουν ΟΛΑ και δεν αφήνουν κανένα σημάδι.Αυτά που δοκίμασα ήταν τα CD Crimson Glory,Exhorder,Last Crack,Crowbar και το πρώτο Pestilence ! Το δεύτερο τους είναι από άλλο υλικό και αφού έβγαλα αυτό το ασημένιο αυτοκόλλητο και άρχισα να τρίβω το χρώμα του άρχισε να βάφει το υπόλοιπο και γαμήθηκε κάπως … Μιλάω για το Σφήαρς ! Και τα Σιντι των έισι-ντίσι κάτι τέτοιο παθαίνουν!
Επίσης τα CD της Earache είναι τραγικά με αυτήν την ταινία που βάζουνε από πάνω ! δηλαδή έλεος ! από τα Jewel Cases πρέπει να τρίβεις πολύ ώρα και δεν θα κάνεις και πολύ δουλειά…κρίμασι

Διατριβη εκανε ο αλλος!Θεος λεμε!

Χααχαχα !! έ ή κάνουμε έρευνα ή δεν κάνουμε ! Ευαγγελάτος θα καταντήσω γαμώ :frowning:

Άαααα και αυτό που έλεγα για την Marquee τελικά δεν είχα δίκιο! Αν και με το remaster στο Forward To Termination που έγινε, δεν ακούγεται πολύ δυνατά πιστέψτε με η αρχική έκδοση είναι ΠΟΛΥ χειρότερη!! μιλάμε χάλια μαύρα…και με κάνει να αναρωτιέμαι γιατί ο πρώτος τους είχε πιο δυνατό ήχο …όχι καλύτερη παραγωγή αλλά πιο δυνατή!!! ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΑΑΑΑΑΑΑ !!! :stuck_out_tongue:

Epitaph ν’ ακούς κανένα παλαίουρα!! :p:wink:

H Marquee είναι αυτή τη στιγμή η Νο. 1 εταιρεία που ασχολείται με Thrash και μιλάμε και για Underground thrash από χώρες όλης της Αμερικής (και όχι μόνο) και κυρίως από Λατινική Αμερική που πριν λίγα χρόνια δεν τα έβρισκες ούτε με το κυάλι!

ΥΓ : Αυτά τα Last Crack όλο λέω να τα πάρω και εγώ…