Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Και φαντάσου λέει να το γυρίσουν, να το πάρουν με buzzer beater και να μας στείλουν στους Αμερικάνους τα αιδοία οι Γάλλοι

Μωρή παικτούρα Σρέντερ…

1 Like

Ολυμπιακό ξυλίκι στο τέλος του προημιτελικού Γαλλία - Αργεντινή:1-0.
Μαζεμένη τεστοστερόνη μάλλον.

Ρε :stuck_out_tongue:

Όχι;

Ε, ξερω γω :stuck_out_tongue:

Καλά, θα δω τραμπολίνο να χαλαρώσω.

1 Like

Δεν μπορεις πια να βασιζεσαι σε ιταλους, χαλανε το αφηγημα. Καιρος να παει για κανενα κερλινγκ, που εχει και σκουπα. Καλα τα λενε οι σιστες, πού ακουστηκε γυναικα μποξερ. Βεβαια, μπορει να την υποχρεωσαν να τα πει, η ΔΟΕ πιθανως που κανει ο,τι της κατεβει.

4 Likes

Η ΔΟΕ είναι μια συμμορία, από τους πιο διεφθαρμένους οργανισμούς που υπάρχουν και έχουν απειροελάχιστη σχέση με την ουσία του αθλητισμού. Πρακτικά, δρουν έχοντας ως πρόφαση τον αθλητισμό και δη τον ολυμπιακό.

Ξερεις, πριν χρονια επαιζα μπαλιτσα εκει, στο ανεξαρτητο πρωταθλημα κι ενας αντιπαλος πετουσε τη μπαλα στην κερκιδα επειδη μας κερδιζαν και τους πιεζαμε. Τελικα το καναμε 1-1.

Για πες μας ομως, η Ιταλιδα εκλαψε επειδη τις εφαγε; Επειδη δεν πρεπει η τρανς να χτυπαει γυναικες; Απο τη στεναχωρια της για την καταντια της ΔΟΕ; Επειδη οι warriors of the world united παλευουν στο ιντερνετ με μονο οπλο τα fake news;

Ειμαι λιγο πολυ (sic) χαζος, δεν καταλαβαινω, κανε το πενηνταρακια αν δεν σου κανει κοπο. Ισως εχω κι ελλειψη τεστοστερονης.

1 Like

Ζητώ συγγνώμη που θα πεταχτώ, αλλά @jonkyr αυτά τα έγραψε άλλος χρήστης πιο πάνω, ο Achamian έγραψε ότι η αηδία στο μποξ είναι επικίνδυνη για τις κανονικές γυναίκες και μετά αστειάκια για μαζεμένη τεστοστερόνη.

Ζητώ συγγνώμη και από τον Ayloss που θα βάλω εδώ ό,τι έγραψε χωρίς την άδειά του:

peace.

2 Likes

Καλα κανεις και πεταγεσαι. Απολογουμαι αν παρεξηγησα.

Ούτως ή άλλως με Γαλλία/Γερμανία θα παίξουμε αν περάσουμε τελικά, καθώς η Βραζιλία δεν γίνεται να παίξει με ομάδα που ήταν στον ίδιο όμιλο, άρα θα παίξει με ΗΠΑ αναγκαστικά.

Θα μου ξέφυγε αυτή η λεπτομέρεια απ’ ό,τι φαίνεται, ή μάλλον ξέφυγε από αυτόν που διάβασε ο αδερφός μου και με πληροφόρησε ότι έπαιζε ένα ιδιαίτερα πολύπλοκο σενάριο τύπου “με ΗΠΑ αν η Γαλλία νικήσει τη Γερμανία με διαφορά μέχρι 4 πόντους, με Γαλλία αν νικήσει τη Γερμανία 4+ και με Γερμανία αν νικήσει τη Γαλλία με οποιαδήποτε διαφορά”. Απίστευτο τουρλουμπούκι, I know, δεν έχω ιδέα από πού προέκυπτε και άλλωστε δεν έχει και σημασία από τη στιγμή που οι Γερμανοί τους γλέντησαν και έκλεισαν ραντεβού μαζί μας (fingers crossed, Νίκολα μη μας πουλήσεις το βράδυ).

Α το άρθρο που βρήκε ο αδερφός σου ίσως να ήταν πιο ενημερωμένο. Κι εγώ σε άρθρο το διάβασα το αποπανω. Βαριέμαι να κάνω τα μαθηματικά μόνος μου…

Pursuant to the IOC’s mission of attaining full gender equality, Paris 2024 will institute another significant change to the boxing program, with the number of weight categories for men reduced from eight to seven, ultimately removing the light heavyweight division. On the other hand, the women’s weight classes witness a corresponding rise from five to six with the bantamweight category introduced.[4]

The male boxers will contest matches in these seven weight classes:

  • 51 kg
  • 57 kg
  • 63.5 kg
  • 71 kg
  • 80 kg
  • 92 kg
  • +92 kg

The female boxers will contest matches in these six weight classes:

  • 50 kg
  • 54 kg
  • 57 kg
  • 60 kg
  • 66 kg
  • 75 kg
1 Like

Το έγραψα, δε με κόφτει. :rofl: Σ’ ευχαριστώ για την ενημέρωση!

1 Like
  • ΗΠΑ - Ιαπωνια στην παραταση στο ποδοσφαιρο γυναικων, κριμα εφαγαν γκολ(αρα) οι Γιαπωνεζες
  • Ιταλια - Πολωνια βολει αντρων, απο τα καλυτερα θεαματα για μενα, Ιταλοι φανταστικοι
  • Κολομβια - Ισπανια, Καναδας - Γερμανια και Γαλλια - Βραζιλια στο ποδοσφαιρο γυναικων στη συνεχεια

Και επεται μπασκετ αντρων με το ματς που μας ενδιαφερει αργοτερα, κι ενα σωρο απο στιβο και γυμναστικη.

Μπηκα να δω που είναι αυτη η χωρα η Αγια Λουκια κ η αληθεια ειναι οτι θα ηταν ωραιο ταξιδι αν κ εφόσον.

1 Like

Το Σερβία - Νοτιο Σουδαν έχει σκοπό να παίξει με τα νεύρα μας big time.

1 Like