Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Ολα αυτα τα νησια που φαινονται στον χαρτη ειναι επιγειοι παραδεισοι.
Εχω παει στην Αρουμπα, θα ηθελα πραγματικα να τα δω ολα, αλλα μαλλον αδυνατον.
Να χαμε λεφτα να πηγαιναμε σε ολες τις χωρες του κοσμου.

6 Likes

Το προσπαθεί πολύ ο Μπογκντάνοβιτς να μας περάσει αλλά οι Σουδανοίι δεν τα παρατάνε.

Επίσης η μόνη χώρα που έχει πάρει το όνομα της από γυναίκα η αγία Λουκία.

Ευχαριστούμε Σερβία κρίμα για το Ν. Σουδάν υπό άλλες συνθήκες θα ήμουν φουλ μαζί τους. Πάμε με Γερμανία τώρα και ότι τυχερά. Έχουν πετύχει ήδη τα παιδιά.

3 Likes

ΗΠΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ΕΛΛΆΔΑ ΓΕΡΜΑΝΊΑ
ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΝΑΔΑΣ
ΣΕΡΒΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Για να δούμε

Προφανώς και τεράστιο φαβορί η Γερμανία στο μεταξύ ματς παιχνίδι. Ωστόσο το παιχνίδι μας απέναντι στους ισχυρότατους Καναδούς, που το χάσαμε στις λεπτομέρειες, με κάνει να ελπίζω λιγάκι. Κατά τα άλλα βλέπω Καναδά να στέλνει αδιάβαστους τους Γάλλους και τους Σέρβους να ζορίζονται αρκετά με Αυστραλία.

1 Like

Κουβανοί του στοιχήματος ενωθείτε:

ΗΠΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ 105 - 79
ΕΛΛΆΔΑ - ΓΕΡΜΑΝΊΑ: ΟΥΤΕ ΚΑΝ
ΓΑΛΛΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ 80 - 91
ΣΕΡΒΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 99 - 85

3 Likes

Ρε τώρα πήρα γραμμή τι έγινε με Αγία Λουκία και Δομινικα.

Γουστάρω όταν κερδίζουν μικρές χώρες μετάλλιο

Και Γρενάδα βλέπω αλλά αυτοί έχουν ξανακερδίσει.

1 Like

Τώρα το δα.
Βεντουζάτο:

6 Likes

Μόλις ήρθα για να ποστάρω το ίδιο…
Τι κάνει η Μπολ ρε μλκς;;;

1 Like

Φανταστικη απλα. Η Αμερικανιδα εμεινε απο βενζινη.
Ειναι λιγο φαινομενο η Μπολ. Τρομερος ρυθμος.

Everybody cries.

Το οτι πηγε και της εσφιξε το χερι μετα απο τα οσα εμετικα ποσταρε στο Ινσταγκραμ της, δειχνει πολλα για τον χαρακτηρα της παντως. Μακαρι μεχρι το χρυσο.

Δεν εχω παρακολουθησει την κουβεντα σας (δεν θελω να τσακωθω αλλο, αρκετα εχω τσακωθει τοσες μερες), αλλα (ελπιζοντας οτι εχουμε ξεπερασει τα ‘ειναι αντρας’ και ‘ειναι τρανς’ που ακουγονται ακομα εκει εξω απο διαφορα προβατα) η εννοια του ‘βιολογικου πλεονεκτηματος’ ειναι παρα πολυ συνθετη. Οση προπονηση και να κανεις στην ζωη σου, ποτε δεν θα αποκτησεις 96 VO2max οπως ο Blummenfeld, η το υψος, και τα μυοσκελετικα χαρακτηριστικα του Γιαννη. ΟΛΟΙ οι ελιτ αθλητες ειναι freaks of nature που εχουν κερδισει την γονιδιακη λοταρια. Ο Ζαγορακης ειχε Τεστοστερονη πανω απο τα ορια, αλλα του επιτρεποταν να αγωνιστει γιατι δεν την επαιρνε εξωγενως, αλλα την παρηγαγε ο οργανισμος του. Εφ’οσον λοιπον η Κελιφ ειναι μεσα στα ορια του IOC και συμμετεχει τοσα χρονια σε Ολυμπιαδες και παγκοσμια χωρις κανενα προβλημα (εξαιρεση το 2023 που ειναι οι butthurt Ρωσσοι απο πισω, μεγαλη ιστορια) δεν καταλαβαινω γιατι γινεται τοσο θεμα. Η μαλλον καταλαβαινω, και καταλαβαινω και τι εχει αλλαξει τα τελευταια χρονια, αλλα οπως ελεγα εχω βαρεθει να τσακωνομαι.

Πολυ πραγμα σήμερα, ξεκινάμε με στιβο ερτ2 τωρα.

1 Like

Περασε στα 200 γυναικων 1η η αθλητρια της αγαπημένης μου πια χωρας, της Αγίας Λουκιας.

2 Likes

Μεγάλος Τεντόγλου.

3 Likes

Πήγε έκανε το αλματακι του άνετος…μορφη

1 Like

Και δεν του άρεσε κιόλας :grin:

Χαλλλλλλαρος

Θεούλης

13 Likes

Το θέμα είναι ότι κάλπαζε και φαινόταν ότι έκανε βόλτα, δεν έμεινε από βενζίνη η Αμερικανίδα… απλά η Μπολ είναι εξωγήινη

1 Like