Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Από τις πολύ δυνατές στιγμές…να επιστρέψει πιο δυνατή…

Μεγάλο ματς στο τέννις.

1 Like

Μπράβο ρε μεγάλε Λευτέρη

13 Likes

Διορθώθηκε αλλα δεν παυει να ειναι ενα μικρό έπος

2 Likes

7 Likes
4 Likes

Τεράστιες Εμμανουηλίδου και Φωτοπούλου στα 200μ.

1 Like

Για να το “ελαφρύνουμε” λίγο, καταλαβαίνω ότι η συγκινησιακή φόρτιση είναι μεγάλη σε ένα τέτοιο αθλητικό γεγονός που αποτελεί την κορύφωση των προσπαθειών των αθλητών, όμως… πολύ κλάμα σε αυτούς τους Ολυμπιακούς αγώνες ρε παιδί μου! Κερδίζει κάποιος; Κλαίει! Χάνει; Πάλι κλαίει! Τραυματίζεται; Αδικείται; Δώστου κι άλλο κλάμα! Δεν θυμάμαι τόσο εκτεταμένους κλαυθμούς παλιότερα, ίσως θα ταίριαζε να έμπαινε χορηγος στους φετινούς Ολυμπιακους εκείνο το σαμπουαν το “οχι πια δάκρυα”!
Μόνο αυτή η βελγίδα που μολύνθηκε από τα βακτήρια που κάνουν πάρτι στον Σηκουάνα όπου ανάγκασαν τις αθλήτριες του τριάθλου να κολυμπήσουν, δεν μάθαμε αν αντέδρασε έτσι.
Με αφορμή το τελευταίο, να πούμε πως η διοργάνωση απ’ ότι διαβάζουμε είναι όντως για… κλάματα!

1 Like

Κανείς:

Εγώ: Οι Dickinson και Potter (GB) πήραν το χάλκινο στο μικτό (τρίαθλο). !! :rofl:

Πάμε, λίγο ζέσταμα: ΜΑ ΝΟ ΛΟ

2 Likes

Ματσαρα στον προημιτελικό βόλεϊ ανδρών.

Ιταλία - Ιαπωνία 2-2 στα σετ, κι ενώ οι Ιάπωνες προηγήθηκαν με 2-0. Το δεύτερο σετ το έχασαν οι Ιταλοί στο τέλος αφού επέτρεψαν 5 σερί πόντους νομίζω, ενώ στο τέταρτο σετ κέρδισαν με 26-24 στο όριο.

Προβλέπεται να πέσουν κορμιά σε κάθε φάση στο 5ο σετ

1 Like

Το έκοψα για να δω λίγο πόλο την εθνική μας αλλά ισχύει

Χωρίς να κατέχω κανένα από αυτά τα αθλήματα μου φάνηκε ωραίος αγώνας γιατί πραγματικά και οι δύο ομάδες καρφώνουν τη μπάλα με δύναμη και παρόλα αυτά βγάζουν και αμυναρες . Κάθε πόντο με κόπο και αίμα

Και στο πόλο δεν κατέχω τίποτα, αλλά φαίνεται ωραίο με μπόλικο ύπουλο ξύλο

2 Likes

Εθνικη πολο η μονη πραγματικα εθνικη που ειναι σταθερα κορυφαια

7 Likes

Καλα το βολει ανηκει στα ομαδικα αθληματα που ειναι πανευκολο να καταλαβεις τι γινεται ακομα και να μην εχεις δει ποτε ξανα στην ζωη σου θαρρω… ισως το πιο ευκολο βασικα.

Τελικα η Ιταλια εκανε την ολικη ανατροπη και κερδισε με 3-2 σετ, 19-17 στο tie break. Απο τα καλυτερα ματς βολει που εχω δει εδω και πολλα χρονια.

Και τωρα Γαλλοι και Γερμανοι μαχονται επισης στο tie break, με το σκορ να ειναι στο 13-12 στο τελευταιο σετ, υπερ των Γαλλων. Εφαγαν και μια κοκκινη καρτα οι Γερμανοι (που ειναι ενας ποντος για την αλλη ομαδα), που μου φανηκε αδικη. Ωπ τελος 15-13, κριμα, ψιλο-ηθελα Γερμανια.

Μικρη σημασια εχει, στον ημιτελικο θα ειμαι φανατικα με Ιταλια απεναντι σε Γαλλια :stuck_out_tongue:

Σε 2 ωρες εχει ΗΠΑ - Βραζιλια στον τελευταιο προημιτελικο, αναμενεται κι εκει σκοτωμος. Δυο απο τις 6 κλασικες υπερδυναμεις του αθληματος, και η νικητρια μετα με Πολωνια, ακομα μια δηλαδη απο τις υπερδυναμεις.

1 Like

Πάμε ρε Μανόλο!!!

5 Likes

Ναι ρε Μανόλο!

5 Likes

Ο Σουηδός τόσο άνεση…υπεραθλητης…τεραστιος και ο Καραλης

8 Likes

Μπραβο ρε Μανολο!!

5 Likes

Τι κανει ρε μλκ ο Duplantis, το παλικαρι ειναι αρρωστο, περασε τα 6 μετρα με καμια 15αρια εκατοστα ανεση… το ξερω οτι εχει κανει 6.24 παγκοσμιο ρεκορ, αλλα σημερα μαλλον θα κανει και Ολυμπιακο Ρεκορ αφου αυτο ειναι μολις στα 6.03.

3 Likes

Πολύ μεγάλο μετάλλιο, συγκινητικός Μανόλο, μυθική χρονιά, του αξίζουν τα πάντα.

Με τον Σουηδό με έχει πιάσει νευρικό γέλιο. Θα αδειάσει το στάδιο και αυτός ακόμα θα ανεβάζει την μπάρα για να δει που θα καταλήξει.

7 Likes

Ηθελα ασημενιο για τον Καραλη ρε γμτ, αλλα ο Αμερικανος ματωσε για την 2η θεση (!)
Νταξει, 6.10 για πλακα ο Αμερικανοσουηδος. Θα το ανεβασει κι αλλο?