Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Πρέπει να πάει για 6.25

3 Likes

Ισως και να μπορει ε. Το τελευταιο του αλμα εδειξε οτι ηταν 16 εκατοστα πανω απο το 6.10 στο χαμηλοτερο του σημειο.

Και βλεπειςτο κλιμα μεταξυ των αθλητών…καταπληκτική βραδια…ηθος απο ολους

7 Likes

Το εχω δει σε πολλα αγωνισματα, ειδικα στον στιβο, και το χαιρομαι παρα πολυ αυτες τις μερες.
Ακομα και σε αρκετα ομαδικα αθληματα. Στο ποδοσφαιρο βεβαια, ζωα σε πολλες ομαδες δυστυχως.

4 Likes

Τι αθλητής είναι αυτός!

5 Likes

Πω πω πω εγραψε ιστορια!!!

2 Likes

Χωρίς αντίπαλο… ο σύγχρονος Μπούμπκα, απλά +11 εκ.

Ισως ηταν η ομορφοτερη βραδια του στιβου για τους συγκεκριμενους Αγωνες αποψε. Οι αθλητες ολοι μαζι, ο κοσμος στις κερκιδες. Ο Κεντρικς εβλεπε τον Καραλη να δοκιμαζει για το ασημενιο και ζητουσε απο τον κοσμο να του δωσει ρυθμο. Πριν την τελευταια προσπαθεια του Ντουπλαντις καθοταν στον παγκο και καυλαντιζε με τους μικρους λες και ηταν περαστικος και εβλεπε τι παιζει. Ενω οταν ξεκινησε την τελικη κουρσα ο σουηδος, ζητωκραυγαζε πισω του για ενθαρρυνση. Καλα, για Ντουπλαντις δεν μπορεις να πεις τπτ.

10 Likes

Απίστευτος ο Σουηδός! Αυτό δίνει κ μεγαλύτερη αξία στους συναθλητές του. Περήφανοι για Μανολο🩵🤍

3 Likes

6 Likes

Θα μπορούσε και τα 6.30 αλλα θα του είπαν δεν παίζει γιατί έχουμε και δουλειές…όλοι μαζί μετά αγκαλιά. …δεν υπάρχει ο τύπος…

1 Like

Ειναι 24 χρονων, νομιζω τα 6.30 ειναι στο μελλον του σε καποια στιγμη, πριν το τελος της δεκαετιας, για να μην πω του χρονου.

Λένε πως σε ανεπίσημο έχει κάνει 6.35, τι λένε οι πράκτορες για πείτε
Έχω σοκαριστεί με την κυριαρχία του και την απόσταση από τους άλλους.

Προσωπικα δεν εχω ιδεα καθως εμαθα για την υπαρξη του πριν κατι μηνες για πρωτη φορα, αλλα ηδη σημερα περασε τα 6.30 σε καποια απο τις προσπαθειες του, αρα δεν το θεωρω καθολου απιθανο να εχει περασει και τα 6.35 σε καποια απο τις προπονησεις του. Εχει απιστευτη τεχνικη, μπορει να το δει κι ενας ασχετος με το αγωνισμα (οπως εγω). Το boost που παιρνει απο το κονταρι ειναι φοβερο.

1 Like

Ενα μεγαλo μπραβo στoν γίγαντα Μανoλo και ακoμα ενα στoν Ντoυμπλαντις πoυ τερμάτισε τo άθλημα.

6 Likes

Για καθε σιστα που κανει τα παιδακια του δημοτικου να γινονται σαν τα σκατενια μουτρα του, ελπιζω ο Μανολο να γινει σημαιοφορος οσο πιο συντομα γινεται και να βαλει το κονταρι στον κωλο καθε σκουπιδιου, σορι δεν αντεξα οταν τον ειδα να σπαει στο βιντεο.

22 Likes

https://x.com/jamiecweir/status/1820545947769979068?s=46&t=grxJWTsT8tTkFaEpmnxXlw

1 Like

Πολλά πολλά μπράβο στον Μανόλο!! Τεράστια η επιτυχία του, το μέλλον του ανήκει.
Το βίντεο πιο πάνω δεν μπόρεσα να το δω όλο…

Όσον αφορά τον Σουηδό…αδιανόητος πραγματικά.
Το απόλυτα τρομακτικό είναι ότι χθες η διαφορά του πρώτου με τον δεύτερο ήταν 45 εκατοστά ή να το πω διαφορετικά σχεδόν μισό μέτρο…απίστευτα πράγματα.

Ο Ντουπλάντις ρε δεν αγωνίζεται στο άλμα επί κοντώ. Οι άλλοι ναι, αγωνίζονται στο άλμα επί κοντώ, σύμφωνοι.

Ο Ντουπλάντις κάνει χαβαλέ στο άλμα επί κοντώ.

6 Likes

ΛΗΧΤΟΟΟΟ :bangbang:

5 Likes