Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες

Απο σενα, αυτο ειναι υψιστο κοπλιμεντο και σε ευχαριστω!

Και ο ανθρωπος που εδωσες αυτους τους χαρακτηρισμους , παιδι ηταν καποτε , που απλα μεγάλωσε…να μισεις αγνωστους επειδη είναι διαφορετικοι , δεν θα το καταλαβω ποτε μα ποτε στους ανθρωπους…

7 Likes

Δεν είναι του επίπεδου μου.

εγω λεω να δειτε ματσαρα πινκ πονκ Κινα Ιαπωνια καλυτερα…

ντοντ φιντ δε χαντερ…

1 Like

Βλεπουμε Ιταλια - Ολλανδια βολει γυναικων που γινεται χαμος, αλλα θα τσεκαρω.

Έλα Hunter, το έκανες το κομμάτι σου - κλαπ, κλαπ, μπράβο.

Δεν παίζει να να μην καταλαβαίνεις ότι τα παιδιά σχολιάζουν, όχι αυτό καθαυτό το ζήτημα που προέκυψε στο box γυναικών - όσο τους απαράδεκτους χαρακτηρισμούς σου και την προβληματική συμπεριφορά που υπονοούν αυτοί για εσένα.
Οκ, μπράβο και πάλι που το γυρνάς διαρκώς στο “αθλητικό σκέλος” για να περάσουν σε δεύτερη μοίρα τα “πισωγλέντης” και “λοατκι σκουπίδια” - μεταξύ μας λογικό, κανένα φασιστοειδές δεν είχε ποτέ σοβαρά επιχειρήματα για το μίσος πίσω από τις εκάστοτε κοινωνικές ομάδες που το “ενοχλούσαν”.

Στο διαταύτα τώρα, μεγάλωσε όπως θέλεις το παιδί σου προφανώς, να έχει την υγεία του κτλ αλλά καταλαβαίνεις ότι άτομα σαν και εσένα, τουλάχιστον στο παρόν forum, δεν περπατάνε πολύ (δηλαδή οκ, γράφε ρε παιδί μου, δεν ενδιαφέρεται και κανείς να σε διαβάσει στο κάτω κάτω - πόσο μάλλον μετά από τέτοια post) και περισσότερο κουράζουν -και τους υπόλοιπους και τους εαυτούς τους.
(Εκτός forum κάνε ότι θες, μα τέτοιες αντιλήψεις έχουν και εκεί την ανάλογη αντιμετώπιση που τους αξίζει)

Οπότε θα έλεγα να πάρεις από μόνος σου διακριτικά την οριστική άγουσα για τα αποδυτήρια, ξαναλέω κλαπ κλαπ, το έκανες το κομμάτι σου, είδες ότι δεν πέρασε και that’s it -και προσωπικά ελπίζω να μην ξαναδιαβάσω τέτοια πράγματα εδώ μέσα.

ΥΓ. Δυστυχώς/ευτυχώς το ban έχει καταργηθεί προ πολλού, χρησιμοποιούνταν κάποτε για τους κλασσικούς πρηξομπάλιδες του forum ή τίποτα παιδάκια που τρολάρανε, η παραπάνω όμως περίπτωση το δικαιολογεί και με το παραπάνω -για ευνόητους λόγους, γράφει πολύς κόσμος εδώ μέσα

22 Likes

Μπράβο. Καλά τα γράφεις. Δεν μπορεί ενας φασίστας να περπατήσει σε φόρουμ οπου γράφουν πολλοί φασίστες. Έλα μη κρύβεσαι, αυτό εννοείς. Άλλωστε το παραδέχτηκες στο τέλος με την έλλειψη μπαν. Αλήθεια ετσι κάνεις και στη καθημερινή σου ζωή; Κρίμα, δεν σου το είχα.

Δεν σε ξέρω ξαι δεν με ξέρεις. Και αυτό αρκεί. Εδώ θα είμαι για να διαφωνούμε όποτε θες. Και πίστεψέ με και εγώ εδώ σε θέλω. Ο καθένας με τη άποψη του

Το θέμα δεν είναι οι διαφωνίες ούτε χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα. Με τις διαφωνίες γεννιούνται συζητήσεις κ προβληματισμοί. Το θέμα είναι οι χαρακτηρισμοί κ η μετέπειτα συμπεριφορά σου. Κ για να έχεις 15χρονο παιδί σημαίνει ότι είσαι 40άρης κ αν κρίνω από το 1978 στο όνομα, είσαι συνομήλικος κ απορώ στο ότι ακόμα δεν μπορείς να καταλάβεις που είσαι λάθος στην όλη κουβέντα.

Τα πάντα καταλαβαίνω οπως και εσύ. Οι χαρακτηρισμοί γράφτηκαν όπως είναι και μενουν έτσι. Ο καθενας εδώ μέσα τις γενικεύει και τις τσουβαλιάζει αυθαίρετα για να ικανοποιήσει τα πιστεύω του.

Oσο θες λέμε για πόλο. Έχουμε πολλή καλή ομάδα τα τελευταία 3-4 χρόνια. Και με κόντρα διαιτησία σήμερα μλκ θείε Σαμ :stuck_out_tongue:

Αφήνω και αυτό να αλλάξει λίγο το κλίμα

5 Likes

Κανεις μια ΥΔ μεσω του gov που εχει φτιαξει ο υπερκομψος Πχιερρακακις και αμεσως ερχονται δυο κυριοι και σου κοβουν το τσουτσουνι.

Για το αθλητικό κομμάτι του γυναικείου box υπάρχει μεγάλη αδικία, συμφωνώ με την όλη γκρίνια… δεν είναι επί ίσοις όροις πως να το κάνουμε…
Από την άλλη έχει πολλή πλάκα πως με τέτοια θέματα βρίσκουν ευκαιρία να ξεσπαθώσουν και να βγουν σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή οι αγαπημένοι μας δεξιούλιδες, φασιστούλιδες, μισάνθρωποι, νοικοκυραίοι, χριστιανοταλιμπανούληδες. Δίνει απόδοση 1.00 η εμφάνισή τους σε όλα τα social.

5 Likes

0,99 δινει.

4 Likes

Ψιλοαηδία το θέαμα στο γυναικείο μποξ και άκρως επικίνδυνο για τις “κανονικές” γυναίκες. Στα χνάρια της τελετής έναρξης όπου όλα εξισωθηκαν, για λόγους άσχετους με τον αθλητισμό. Στην τελική, ας φτιάξουν μια παράλληλη διοργάνωση σαν τους Παραολυμπιακούς, όπου θα διαγωνίζονται επί ίσοις όροις όσοι έχουν γονιδιακά και ορμονολογικά θέματα μεταξύ τους. Αλλιώς ας εντάξουν τους Παραολυμπιακούς στο κανονικό πρόγραμμα. Το μότο γρηγορότερα, ψηλότερα, μακρύτερα ανεξάρτητα από τί χρωμοσώματα κουβαλάς. Πχ ας πάει αντίστοιχο άτομο στον ακοντισμό γυναικών όπου θα κάνει λογικά παγκόσμιο ρεκόρ, ή στην κολύμβηση που θα σαρώσει τα πάντα.

2 Likes

Υπάρχει άλλο κομμάτι εκτός από το αθλητικό σε άθλημα;

2 Likes

Ασχολούμαστε σοβαρά με μία αθλητική διοργάνωση πλήρως εμπορευματοποιημένη και με πολιτικά και οικονομικά κίνητρα, μιας και για ακόμα μια φορά είναι αποκλεισμένη η 2η/3η χώρα σε μετάλλια, που αυτή τη φορά δεν έστειλε “ουδέτερους” αθλητές (πλην ελαχίστων). Το Ισραήλ όμως που διαπράττει σχεδόν έναν χρόνο τώρα γενοκτονία, συμμετέχει κανονικά φυσικά.
Μόνο τον κόπο κάποιων αθλητών αξίζει να θαυμάσουμε (και αύριο την τελευταία προσπάθεια της εθνικής μας στο μπάσκετ).

Υ.Γ. Για το ζήτημα των αθλητών με διαφορετικό φύλο κλπ, όπως προανέφεραν κάποιοι, πρέπει να υπάρχουν αυστηρά κριτήρια, αφού σε πολλά αθλήματα η μυική δύναμη παίζει σημαντικό ρόλο.

6 Likes

Συμφωνώ στα πάντα. Απλά η ατζέντα που ήδη ανέφερες εμπλουτίστηκε με woke/cancel/όλοι ίδιοι κουλτούρα. Όπως είπε και ο τύπος από το εγγλέζικο σόου με τα αυτοκίνητα, πλέον δηλώνω black lesbian παγιδευμένη σε caucasian male body.

1 Like

Νομιζω οτι η απαντηση της ΔΟΕ ξεκαθαριζει τα πραγματα ειδικα εκει που γραφει ''Οι δύο αυτές αθλήτριες έπεσαν θύματα μιας ξαφνικής και αυθαίρετης απόφασης της IBA. Προς το τέλος του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος της IBA το 2023, αποκλείστηκαν ξαφνικά χωρίς καμία δέουσα διαδικασία.

Σύμφωνα με τα πρακτικά της IBA που είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα της, η απόφαση αυτή ελήφθη αρχικά αποκλειστικά από τον Γενικό Γραμματέα και τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της IBA. Το Διοικητικό Συμβούλιο της IBA την επικύρωσε μόνο εκ των υστέρων και μόνο στη συνέχεια ζήτησε να καθιερωθεί μια διαδικασία που θα ακολουθείται σε παρόμοιες περιπτώσεις στο μέλλον και να αποτυπωθεί στους κανονισμούς της IBA. Τα πρακτικά αναφέρουν επίσης ότι η IBA θα πρέπει «να καθιερώσει μια σαφή διαδικασία σχετικά με τον έλεγχο του φύλου». ‘’

Οποτε μεχρι καποιοι να πατε να κανετε οι ιδιοι τεστ χρωμοσωματων στην Αλγερινη αθλητρια, καλο ειναι να μην προβαινετε σε χαρακτηρισμους.

Υ.Σ. Δεν θα μου εκανε καμια εντυπωση το ολο θεμα να ανακινηθηκε απο την Ιταλικη πλευρα μηπως και καταφερουν να αποκλειστει η Αλγερινη που ισως απλα ειναι καλυτερη αθλητρια απο την Ιταλιδα και το λεω αυτο γιατι η ιδια αγωνιστηκε και στους Ολυμπιακους του 2020 και αποκλειστηκε στην φαση των 16 αρα ευκολα την κερδιζει καποια αλλη αθλητρια.

2 Likes

Για σκέψου λίγο

1 Like

το δικο μου focus ειναι αλλου.
Εδώ δεν κλαίει μια αθλήτρια, αλλά μια γυναίκα που έχει πέσει θύμα κακοποίησης.

Τόσο απλά…

image