Έχει ο καιρός γυρίσματα

Violent Revolution και τα μυαλα στα καγκελα(τι δισκαρα ειναι αυτη).

Savatageeeee:thumbup:

Νταξ τι να λεμε,χαλαρα το Hall ωρε παιδια:)

Hall κι απο μενα.Ειναι ουτως η αλλως το αγαπημενο μου Savatage οποτε…

Accident of Birth! φοβερό album

κανενα απ αυτα:p
californication ρεε:oops:

βασικά ρε cowboys from hell:p,όχι μην γελάσετε αλλά πριν οι παντέρα είχαν νομίζω 2-3 άλμπους και έκαναν ένα θεικό comeback(όσο μπορεί αυτό να λέγεται comeback:p)και μετά τον δίσκο αυτό πήγαν σε άλλη φάση πειραματισμού που αποτυπώνεται στα The great southern trendikill,Far beyond driven.Αλλά μετά νομίζω συνεχίστηκε η φάση αυτή(δεν έχω ακούσει το Vulgar display of power για να ξέρω αν επανήλθαν στο μέταλ της cowboys from hell περιόδου)

accident of birth απο τη λιστα και απο πισω το to tough to die-ramones…και προσφατα,το chinese democracy για μενα…

Accident of Birth

Το Hall of the Mountain King που λέτε οι περισσότεροι είναι μάλλον και μένα το αγαπημένο μου από τα albums του poll (ή μάλλον, απ’ αυτά που έχω ακούσει) και πράγματι βγήκε μετά από ένα album που μόνο “Savatage” δεν ήταν ηχητικά, αλλά για κάποιο λόγο δεν το σκεφτόμουν ποτέ ως “comeback”. :-k Ίσως γιατί ούτως ή άλλως μέχρι τότε οι Savatage από άποψης δημοτικότητας, αναγνωρισιμότητας κτλ. (χωρίς να κρίνουμε την ποιότητα των δίσκων τους δηλαδή) κινούνταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, και μάλιστα αυτό ακριβώς επεδίωξαν με το “Fight for the Rock”, να γίνουν επιτέλους γνωστοί. Οπότε το Hall το αντιμετωπίζω ως το δίσκο που τους έβγαλε από την αφάνεια και όχι ως “επιστροφή”, παρόλο που όντως “διόρθωσε” την μουσική τους κατεύθυνση.

Το Hall. Και επειδή είναι τεράστια δισκάρα, και επειδή διαδέχεται μία απίστευτωνδιαστάσεων ΠΑΤΑΤΑ και επειδή ακολουθληθηκε από άλλες 3 σερί δισκάρες.

Ποπο με εκπλήσεις!\:D/

Το Accident of Birth μου φαίνεται να ταιριάζει περισσότερο στον όρο comeback. Το Ηall…είναι υπέρτατη δισκάρα αλλά δεν δεν μπορείς να το ονομάσεις με αυτόν τον όρο…νομίζω.

Έχεις ακούσει το Fight For The Rock?:lol::lol::lol:

και γω hall…ΔΙΣΚΑΡΑ …την αγορασα στα 10 μου:D και απο τοτε δεν εχω σταματησει να λατρευω αυτον τον δισκο…το fight for the rock ειναι οντως πατατα…τα υπολοιπα ολα ειναι επη…!!!

Είναι χάλια το Fight for the rock δεν διαφωνώ. Ρε γαμώτο πολύ κρίμα αυτή μπάντα να χαθεί έτσι…8 χρόνια έχουμε να ακούσουμε δισκάκι τους.[-X

ναι…θα πρεπει καποια στιγμη να κανουν ενα δυνατο comeback Jon,Johny,Steve και Caffery…να μας τρελανουν ολους!!!

  • Zak.

Ε όχι και πατάτα το Fight for the Rock. Μπορεί να μην έχει σχέση με Savatage, αλλά εγώ βρίσκω μια χαρά κομματάκια μέσα και γουστάρω.

savatage απλά και όμορφα.


Now playing: Anathema - Closer
via FoxyTunes

:? :lightsabre: :evil: