Ποιός είναι ο χειρότερος ηθοποιός;

Ποιός είναι ο χειρότερος ηθοποιός;

Φυσικά, υπάρχουν πάρα πολλοί κακοί ηθοποιοί και προφανώς πολύ χειρότεροι από αυτούς που βρίσκονται στη λίστα του poll. Τούτοι εδώ όμως βρίσκονται ή βρέθηκαν κάτω από «το φώς του προβολέα» και με την υποκειμενικότερη σιγουριά θεωρώ πως έχουν τη θέση τους σε αυτή τη λίστα.

Απέφυγα τους ηθοποιούς/body builders/γνώστες πολεμικών τεχνών τύπου Sylvester Stallone, The Rock, Jean Claude Van Damme κλπ, για να έχει κάποιο νόημα το poll και γιατί στην πραγματικότητα κανείς δεν περιμένει από αυτούς να «παίζουν» καλά.

Δεν έβαλα γυναίκες γιατί σύμφωνα με την φαλλοκρατική μου νοημοσύνη δεν υπάρχουν κακές ηθοποιοί.:stuck_out_tongue:

Πάμε λοιπόν, τέσσερις από το σινεμά, τέσσερις από την τηλεόραση και φυσικά η «ανοιχτή» επιλογή.

Ben Affleck
Mel Brooks
Val Kilmer
Keanu Reeves
Matthew Fox (Ο Jack από το «Lost» )
Ronn Moss (Ο Ridge από την «Τόλμη και Γοητεία»)
Adrian Paul (Ο τηλεοπτικός Highlander)
Jason Priestley (O Brandon του «Beverly Hills»)
Άλλος;

Κιάνου Ριβς και Μπεν Άφλεκ είναι όντως αίσχροι. Ο δεύτερος πάντως είναι πολύ καλός σκηνοθέτης ενώ έχει γούστο που ο αδερφός του (Κέισι Άφλεκ) αν και τόσα χρόνια βρισκόταν στην σκιά του τείνει να εξελιχθεί σε ηθοποιάρα. Επίσης θα πω και τον Τζόνι Ντεμπ που τον αντιπαθώ όσο δεν πάει και τον βρίσκω υπερβολικά υπερεκτιμημένο.

Είχα την ίδια άποψη για πολλά χρόνια αλλά στο πρόσφατο Fellon με άφησε με ανοικτό το στόμα και πλέον του δίνω και άλλες ευκαιρίες.

Συγνωμη,ο βαλ κιλμερ που κολλαει??ο τυπος ειναι θεος!!εχετε δει doors,heat,pollock,top secret κ ενα σωρο αλλα???ο ανθρωπας δινει ρεσιταλ…ακομα κ στον Αλεξανδρο,ηταν ο μονος αξιοπρεπης εκει μεσα ερμηνευτικα…ή στο spartan Του μαμετ??καμια σχεση με τους λοιπους…ισα ισα που θεωρητε απο τους πιο υποτιμημενους ηθοποιους…

απο την λιστα,ριβς…

αλλο υπερεκτιμημενος και αλλο κακος και κακος δεν ειναι σε καμμια περιπτωση ποσο μαλλον χειροτερος

Ριβς για μενα γιατι εχει παιξει και σε ωραιες ταινιες
Και αυτος που εκανε τον γιατρο στο Saw 1

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, γιατί η μόνη ταινία στην οποία παραδέχομαι ότι παίζει καλά είναι το ?The Doors?, όπου ο ρόλος του είναι ο ευκολότερος στην ιστορία. Φυσικά αυτό είναι γνώμη μου.

[SIZE=“3”]Σημειώνω ότι δύνασθε να ψηφίσετε περισσότερους από έναν. [/SIZE]Αμ τί; Το poll μας είναι από τα καλά.:stuck_out_tongue:

o ευκολοτερος ρολος βασικα ειναι αυτος του Cobain, η ταινια νομιζω λεγεται last days η κατι τετοιο.

Sorry για την offtopic παρέμβαση, αλλά το The Doors ως ταινία ήταν ένα μαύρο και άθλιο χάλι, χαλαρά από τις χειρότερες του Stone, και ούτε ο Kilmer, παρ’ όλο που ήταν καλός, δεν μπόρεσε να την σώσει.

Δυσκολεύομαι λίγο να κατανοήσω κάποιες απο τις επιλογές του poll, για παράδειγμα τον περίφημο Ριτζ της Τόλμης και Γοητείας (με αυτά μεγάλωσα εεεε!). Γελάω όταν σκέφτομαι αυτή την ατελείωτη ποζεράδικη “γοητεία” του! Γιατί σαν ηθοποιός δε νομίζω πως διέφερε απο τόσους και τόσους άλλους, σε τόσες και τόσες ανάλογες σαπουνόπερες…

Ο Βαλ Κίλμερ πάλι πρωταγωνιστεί στο Top Secret, μια απο τις 3 αγαπημένες μου κωμωδίες όλων των εποχών! (άντε, πες πέντε). Όχι πως η ταινία απαιτούσε τίποτα ερμηνείες δλδ, αλλά και πάλι αυτό που ήταν να κάνει το έκανε μια χαρά! Και φυσικά ο ρόλος του στο The Doors κάθε άλλο παρά απογοητευμένο με άφησε. Βέβαια ήταν η σκηνοθεσία και όχι οι ερμηνείες εκείνο που ανύψωσε την συγκεκριμένη ταινία για μένα, αλλά έστω.

O Κιάνου Ριβς ομολογουμένως έχει κάτι το άτονο στις ερμηνείες του… σε όσες μου έρχονται τώρα στο νου τουλάχιστον.

Όσο αφορά τον Μπράντον απο το Μπέβερλυ Χιλς… (χαχα, και γιατί ειδικά ο Μπράντον ρε Βικ και όχι κάποιος άλλος απο τη σειρά?) αυτή τη στιγμή ένα μόνο βίντεο μου έρχεται στο νου… Είναι λίγο off topic, αλλά είναι και το πρώτο που σκέφτηκα…!

http://uk.youtube.com/watch?v=Mmtc90EM9MA :p:lol:

Βγάλτε από το πολλ τον Βαλ Κίλμερ γιατί θα αρχίσω να σπαμμάρω.
Αχα, απειλή! Και θα φωνάξω και τον dead να σπαμμάρει μαζί μου.

Θα βάλω τους φίλους μου τους mods να σε κυνηγάνε όπου κι αν πας αν δεν τον ψηφήσεις τώρα! :lol:

Eν τω μεταξύ χθες συζητούσα με μια φίλη μου το πόσο γαμάτος είναι και το πόσο τον αγαπάμε (είδα Top Gun χθες και τον θυμήθηκα :p)

Αφου μπορω ψηφισα ταυτοχρονα Κιανου Ριβς και Αλλος.
Ο μεν επειδη ισως να μην ειναι χειροτερος του Αφλεκ και των δυο σαπουνοπεραδων, αλλα εχει με τις ερμηνειες του χαλασει ταινιες και ρολους που ειχαν προοπτικη…
Και φυσικα ψηφισα αλλος γιατι υπαρχουν στον κοσμο αυτο ΠΟΛΥ χειροτεροι ηθοποιοι που ευτυχως η δυστυχως παραμενουν στην αφανεια.

Ειδικα λοιπον για το θρεντ οριστε ενα βιντεο!


8)

Άνετα Μπεν Άφλεκ. (ο αδερφός του καμία σχέση)
Ψήφισα και τον ερωτύλο του Μπέβερλυ Χιλς γιατί μου την σπάει η φάτσα του.:slight_smile:

Επίσης δεν χώνευα καθόλου τον Ματ Ντέημον μέχρι που με εξέπληξε στον Πληροφοριοδότη.

Κάντε ρε και για γυναίκες ένα , φυσικά υπάρχουν και ατάλαντες.

[FONT=“Book Antiqua”][/FONT]
O Andrian Paul είναι αδιανόητα καλύτερος από το κινηματογραφικό του ανάλογο, τον Lampert, ο οποίος το μόνο που δεν κάνει, κι αυτό όχι πάντα, είναι να ανοιγοκλείνει το στόμα του στις ατάκες που δε λέει για να μην ξεχάσει τις δικές του.
Κατά τ’ άλλα Κιάνου, Ρον Μος και Πρίσλεϊ μάλλον δεν θα λείπουν ποτέ από τέτοιες λίστες.
Θα είχε ενδιαφέρον και για έλληνες βιντεοταινιών των 80s, Μάρκος Λεζές, Μουστάκας, Παπαναστασίου, Τζεβελέκος κλπ…

Vic, το να τον αναφέρω απλά στο “άλλος” δεν μου αρκεί για να εκφράσω τη γνώμη μου για αυτό το “Colin Farrell” [-X

Eίναι τόσο κακός που δικαιούνταν πιστέυω το όνομα του ανάμεσα στις επιλογές. Έχει καταστρέψει σπουδαίους ρόλους με πρώτο και καλύτερο αυτόν του Αλέξανδρου…:?

Τι έγινε άλλαξε το σύστημα των polls? Κυκλάκια δεν είχε πριν,τώρα έχει κουτάκια.

Εγώ ψηφίζω Τότσικα,πιο μούφας δε παίζει να υπάρχει.Έπαιξε και στην επίδαυρο ο γελοίος.

Μάνα μου ντεντ μη βλέπεις τόσο Λαμπίρη :!:

Τι Λαμπίρη καλέ μου μοντ,όλα τα κοριτσούδια είχαν ξετρελαθεί με τον τότσικα όταν έπαιζε σε αυτή τη σειρά που όλο τρέχανε.Ε για την επίδαυρο ήταν αναμενόμενο να το ακούσω,είμαι άνθρωπος της τέχνης :stuck_out_tongue: