Διατροφή-Περιβάλλον-Ακτιβισμός

Και με τι θα τρέφεται ένα βρεφος? Με τζοχούς και βλήτα?

Θεωρείς τις μανάδες ζώα?

Το τι τραβαει η θηλη μιας μητερας για να θηλασει το μωρο δεν το σκεφτεται κανεις ε.

Επισης με τη λογικη που βρισκουν καποιοι ανθρωποι αποκρουστικο το θανατο ενος ζωου προς βρωση, βρισκω κι εγω αποκρουστικο το θανατο μιας πατατας. Τι σου εφταιξε η κακομοιρη η πατατα. Δεν μπορω να βλεπω να την κοβουν απο την πατατια.

Προβλέπω να παρεξηγιέται η στρεητ κατ και να την κάνει με ελαφρά ;ρ

Δε πήγαινε για το θηλασμό, είπαμε:P

Η μόνη λύση νομίζω πως είναι οι βιταμίνες με μορφή χαπιών. Αλλά και πάλι, πειράματα γίνονται πάνω στα ζώα…

Πφ, καλύτερα να πεθάνουμε:P

Οχι οκ σεβαστη εννοειται η αποψη και οι προτιμησεις του καθενα ε.
Χουμορ κανουμε, χουμορ.




(ελπιζω να μην παιζουν πικλες εδω)

=D> Οκ. νομίζω ότι πρέπει να μας ενδιαφέρει και η υγεία μας, τι βάζουμε μέσα στον οργανισμό μας. Τα περισσότερα τρόφιμα “σκουπίδια” παραδέχομαι ότι έχουν διαολεμένα ωραία γεύση και γι ’ αυτό δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι τα καταναλώνουν. Επίσης την ώρα που τα καταναλώνει κανείς είναι φυσικό να μην σκέφτεται ότι κάνει κακό στην υγεία του άμεσα ή έμεσα. Όλα είναι τόσο ελκυστικά…και για να μπορεί ν’ αντισταθεί σε όλα αυτά θέλει γνώση και θέληση και ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ πάνω απ’ όλα.

Τα φυτά δεν έχουν κεντρικό νευρικό σύστημα όπως τα ζώα, οπότε δεν μπορείς να συγκρίνεις το θάνατο ενός ζώου με το κόψιμο μιας πατάτας π.χ. Δεν υποφέρει η πατατιά όταν της κόβεις μια πατάτα.

Και’ συ εφιάλτες θα βλέπεις…κομμάτια πίτσας να έρχονται με φόρα κατά πάνω σου!!!
Έλα ρε συ αφού ξέρεις ότι vegan=no κρέας no τυρί εσύ το είχες πει. Αν η πίτσα είναι vegetarian τότε οκ. Είναι πίτσα με λαχανικά και κάποιοι βάζουν και τυρί σόγιας (tofu)

Leper…ξέχασα ν’ άπαντήσω σ’ αυτό. Με πρόλαβες όμως. Σ’ ευχαριστώ:)

Στρεητ κατ, η πιτσούλα είναι πιτσούλα. Θα βγεις λίγο από το πρόγραμμα σου, θα φας λίγο τυράκι, αλλά αξίζει τον κόπο.

Ρε παιδιά, εμένα για το ασβέστιο θα μου απαντήσει κάποιος ή να ανησυχώ για τα κόκκαλα των ξαδερφών μου;

http://www.animalliberationfront.com/Practical/Health/VEGAN-L%20FAQ.htm

Ερώτηση 34

Kill a castor - Save a tree! (Greenpi$$) :stuck_out_tongue:

Ένα παμφάγο ον, όπως είναι ο άνθρωπος, μπορεί - και πρέπει - να τρώει διαφόρων ειδών τροφές, δηλαδή και φυτικές και ζωικές. Έτσι μας έφτιαξε η φύση (ή θεός/αλλάχ κλπ) και αυτό δεν αλλάζει. Φυσικά επιλογή του καθενός είναι όλα αυτά… Επιπλέον, κύρια πηγή σιδήρου είναι το κρέας (φακές, σπανάκι κλπ ναι μεν έχουν μεγάλη ποσότητα σχετικά… αλλά δεν απορροφάται σχεδόν καθόλου από τον οργανίσμο ο σίδηρος από αυτά, ενώ παράλληλα, στην πραγματικότητα έχουν πολύ μικρή ποσότητα σιδήρου σε σχέση με κρέας).

Όποτε βλέπω εικόνες απο σφαγεία κλπ… φρικάρω και κάνω 2-3 μέρες να φάω κρέας… αλλά ευτυχώς έχουμε προσωρινή μνήμη, αλλιώς θα λιμοκτονούσαμε. Το θέμα είναι, να σκοτώνουμε ζώα (που εκτρέφουμε) για να τα τρώμε, και όχι από διασκέδαση (βλ. κυνηγοί). Και φυσικά ανεπίτρεπτο το θέμα με τις γούνες, ειδικά σε νότιες χώρες (εντάξει οι εσκιμώοι κλπ από ανάγκη το κάνουν για να επιβιώσουν στους -50).
Παν μέτρον άριστον

και εγώ της ίδιας άποψης είμαι.εφόσον είμαστε παμφάγα μπορούμε να τρώμε κ κρέας.αυτο δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να σκοτώνουμε άδικα τα ζώα μόνο και μόνο για να διασκεδάσουμε.[-X

Είμαστε σοβαροί;;;;;;;;;;;;;;;;;
Να παρατήσουμε εντελώς την κτηνοτροφία, για χάρη της “ελευθερίας” των αγελάδων;
Οι τύποι αυτού του σάιτ είναι μάλλον γελοίοι και επικίνδυνοι. Μην ακούτε τον κάθε ανεύθυνο να σας λέει από που θα τραφείτε για το καλό σας (μήπως να τρώμε και μεταλλαγμένη σόγια για το καλό μας;). Αποφεύγετε τα προπαγανδιστικά, ανεύθυνα και επικίνδυνα διαφημιστικά σάιτς αγνώστων.

Ας ανοιξουμε την τν…

Μμμμ, yeah, ΟΚ.

Εγώ θα κάνω ένα άκυρο κουοτ, γιατί με συφυλιάζει να το βλέπω αυτό :stuck_out_tongue: Είναι “μέτρον άριστον” παιδιά, όχι “ΠΑΝ μέτρον”. Δεν είναι “κάθε μέτρο είναι άριστο” γιατί αυτό βασικά ακυρώνει την έννοια της φράσης.

σπασοκλαμπάνιας μοντ οφφ :stuck_out_tongue:

Εδω κολλανε και μερικοι στιχοι απο το eden demise των Earth Crisis

To end the enslavement and slaughter, the antidote is veganism.
Don’t let your outrage for injustice end where your
selfishness begins. I have conquered through selfcontrol,
together we can win. Respect for nature and innocent life, the end
of human over human oppression.
A peaceful world can evolve after animal liberation.
To persist with what is immoral is illogical.
There’s no excuse for violence against nature or
for the innocent to be killed.