Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Τι να σε πώ ρε φίλε matia. Του’χω δώσει πολλές ευκαιρίες, αλλά εγώ τους Overkill ουσιαστικά τους γνώρισα και τους αγάπησα με τα 3 πρώτα και το Horrorscope.
Μετά άκουσα το Years και με ξένισε.Και ακούω γενικά μουσικές που έχουν συνθέσεις μεγάλες σε διάρκεια, αλλά στους Overkill δεν το γουσταρίζω αυτό, τι να κάνω;

for the last time, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ Elimination ΟΙ OVERKILL, ένα γαμάτο κομμάτι που έφαγε airplay από το κωλοheadbangersball είναι, οι OVERKILL είναι το Time To Kill, το Birth Of Tension, το Who Tends The Fire και ναί είναι και το Playing With Spiders/Skullkrusher, δεν είναι Thrash αλλά είναι πιο βαρύ από τα μισά Thrash albums μαζί. Ναι είναι και το Elimination και το Εvil Never Dies, είναι ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ.

και αν αυτό πάει σε μένα, είσαι πολύ λάθος.

[U][B] After the Burial - In Dreams[/B][/U]

Μοντερνο metalcore/death metal

και φυσικα [B][U]Kvelertak - Kvelertak[/U][/B]

λιωνω λιγο οτι θα δω live προσεχως…

[SPOILER]

[/SPOILER]

Πολύ Stratovarius+Angra…αλλά το σκ, λέω να το ρίξω στον King Diamond:):!:

Είδες που είχα δίκιο ότι μετά άκουσες το Horrorscope? Είναι όπως με τους Sepultura, πάρα πολλοί που άκουσαν πρώτο το Arise “έχασαν” το Beneath.

Καλά δεν χρειάζεται να κάνεις και κάτι πάντως, άκου ότι γουστάρεις είναι το μόνο σίγουρο που θα κάνεις, και εγώ τις προτροπές του στύλ “άκου αυτό, γαμάει” τις ρίχνω αυτόματο κλάσιμο, αν έχεις πάρει χαμπάρι αυτά που λέμε τα λέμε για να τα ακούμε πάλι εμείς, το ότι π.χ. εγώ γράφω με πάθος για κάτι δεν σημαίνει ότι αναφέρομαι ή επιτίθεμαι σε κάποιον προσωπικά, απλά στη ροή του λόγου μου βγαίνει ένα λίγο “απόλυτο” στύλ. Και εννοείται ότι τίποτα δεν πήγαινε σε σένα, you ignorant pig!

^^ Παίδες, μεταφέρω τη συζήτηση στο thread των Overkill στο Groups & Artists ([B][U]κλικ[/U][/B]) γιατί εδώ είμαστε off-topic και έχουμε ξεφύγει… :wink:

Black Sabbath - Mob Rules
Black Sabbath - Headless Cross

\M/



για να την παλεψουμε με την εξεταστικη

Απαντα απο Agalloch


Τωρα τελευταια λιωνω χωρις να το καταλαβαινω αυτο

[B]Inquisition - Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm[/B]

Άργησα λίγο να τσεκάρω τους εν λόγω κυρίους, κακώς απ’ ότι αποδεικνύεται ως τώρα.
Το πρώτο άλμπουμ τους που ακούω, και μου έχει κολλήσει εδώ και 5 μέρες.
Είναι γαμάτο straight-forward black metal, χωρίς πολλά πολλά.
Θα ακούσω και τα προηγούμενά τους σίγουρα.

Γαμω τα δισκια… φοβερη μουσικη αλλα δεν μπορω να προσδιορισω τι ακριβως παιζουνε… λιγο prog rock, λιγο heavy metal, οπως κ να χει ειναι πολυ καλος…
τσεκαρετε οσοι δεν το εχετε κανει ηδη!!

Roger Miret & The Disasters - My Riot

H2O - Nothing To Prove

Blood For Blood - Outlaw Anthems

Dead Kennedys - Fresh Fruits For Rotting Vegetables

Επικό μέταλ ρε. Απλά.
Και δεν είναι απλά πολύ καλός. Είναι μέσα στους 5 καλύτερους δίσκους ever στο συγκεκριμένο ήχο.
Κοινώς, γάμησες. Λιώσε τώρα και το έτερο υπερέπος των Ιταλών (βλ. Etruscan Prophecy).

οτι λεει, τεραστιος χιεβυμεταλ δισκος.

το The Etruscan Prophecy το λιωνω ηδη απο χθες!!!:wink::wink::wink::wink: