Χειρότερες / πιο απογοητευτικές διασκευές

Δεν ξερω αν πρεπει να το κανω ποστ εδω…αλλα σημερα στην δουλεια επαιζε γκαλαξι…και ακουω ενα ποπ τραγουδι και οι στιχοι μου φανηκαν γνωστοι…

Ηταν το melancholy απο iced earth…και το τραγουδαγε μια κοπελα σαν να την εσφαζαν…και με αυτην την χορευτικη pop μουσικη…

Εφριξα…:?

Δεν μπορω να το βρω πουθενα να σας δωσω λινκ ομως…

Αλλο ενα αισχος που καποιοι εχουν το θρασος ν’αποκαλουν διασκευη ειναι και η ελληνοφωνη δολοφονια του Senor(tales of yankee power)του Bob Dylan απο τους Πυξ-(β)λαξ.Ποσο θρασος μπορει να διαθετει κανεις αραγε?

Αμον Αμαρθ- Sabbath bloody sabbath

Ντροπή και όνειδος! Θάνατος στους βλάσφημους!

Θανατός και λίγος τους είναι…
ΑΙΣΧΟΣ!!!

σημερα το πρωι στο κψμ επαιζε γκαλαξυ φμ και σε μια φαση ακουω μια γκομενα να τραγουδαει σε ποπ/ εθνικ/ξερωγωτι εκτελεση το unforgiven. Ηταν αισχος.

αλλες αποτυχημενες κατεμε διασκευες ειναι

metallica - loverman
moonspell - love will tear us apart
six feet under - σχεδον ολες οι ροκ διασκευες τους

Και ειδικα το tribute στο Back in Black,μιλαμε για ιεροσυλια και ασελγεια σ’ενα απο τα κορυφαια rock albums ολων των εποχων(για καποιους το καλυτερο).Σοβαρα τωρα ουτε ως αστειο δε μπορω να το παρω,που να το μισουσαν κιολας

Πιο αστεία σίγουρα είναι το battery απο Megadeth :lol:

Φυσικά έχει το θράσος και το λέει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ όπως και το We will rock you!!! Αφού διαθέτει φωνάρα μπορεί να τραγουδάει ότι θέλει!!! Ετσι κάνει και με το THIS I LOVE μονο ο Freddie Mercury θα μπορούσε να το πεί εξίσου εξαιρετικά! Αντε και ο George Michael!:slight_smile:

sorry αλλα δεν συμφωνω ΚΑΘΟΛΟΥ!!
δεν μπορω να τον συγκρινω με τον freddie…:wink:

ok σεβαστό αποψή σου είναι, δεν συγκρίνω κανέναν απλά εκφράζω την άποψη μου, μπορεις να μου πεις καποιον που θα μπορούσε να συνθέσει και να ερμηνευσει το THIS I LOVE το ιδιο συγκλονιστικά όπως ο ΑΧL ??? πολυ αμφιβάλλω:-k

Bump :!:

Λοιπόν πρώτα ακούστε αυτό

…και αφού σκουπίσετε τα μάγουλα σας, ακούστε κι αυτό, αλλά πρώτα συγκεντρώστε όσοι υπομονή έχετε.

Ου ρε χλεχλέδες! :evil:

Γράκχο γιόρταζες χτες?:stuck_out_tongue:

YES! TIOCFAIDH AR LA! :smiley:

Ολόκληρο το album Out Through The In Door των Vanilla Fudge. Περιέχει μονο διασκευές σε κομμάτια των Zeppelin αλλά σε καμία περίπτωση δε φτάνει την ψυχεδέλεια και γενικότερα το μεγαλείο παλιότερων διασκευών τους όπως του You Keep Me Hanging On ή του Eleanor Rigby. Μάλλον είχαν ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχυ τότε…

Metallica - Black magic


αξιζει μονο και μονο για το μαλλι του χετφιλντ… (κρατηθειτε!)8)

νταξει ρε συ, δεν το λες “διασκευή” αυτό. Τζαμάρισμα είναι ουσιαστικά από τα δεκάδες που μπορεί να γίνονται σε κάθε λάιβ

Shania Twain - You Shook Me All Night Long

EΛΕΟΣ!!! ΤΡΑΓΙΚΟ!!! Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ EVER!!!:frowning:

πραγματικά άθλια,ξερή και χωρίς καμία διάθεση.Εκτός αυτών έχει ψηφιστεί και επίσημα νομίζω ως η χειρότερη διασκευή στον κόσμο:p

Celine Dion - Anastacia - You Shook Me All Night Long

Επισης ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ!!!#-o